MAX SMEER Voor Dames- en Herenstoffen prijzen Sinl Antoniesbreeslraai 98 - Telef. 43363 1 9 WIM VOLKERS plaats in de nationale ploeg tegen Zuid-Afrika aangeboden, met een 21 overwinning als resultaat. 1925'26 bezorgde ons ook nog geen denderende successen, maar 1926'27 bracht ons na vele jaren weer eens de kam pioenstitel. Een elftalfoto uit die jaren kunt U op de voor pagina terugvinden. Good old Henk Hordijk gaf in dit seizoen op de middenvoorplaats nog een best nummertje weg. De kam pioenstitel van Nederland kwam bij Heracles, met ons team op de derde plaats. In 1927'28 werd het kampioenschap geprolongeerd, maar voor de titel kwamen wij tegenover Feijenoord een plaats te kort. 1928'29 was een zeer moeilijk jaar met degradatie gevaar, maar het daarop volgende seizoen bracht ons met prachtige cijfers aan de top en in de kampioenscompetitie een tweede plaats achter Go Ahead. Achteraf zou het voor onze club een begin van een prachtige periode blijken te zijn. Vanaf 1929'30 tot en met 1938'39 werden wij n.l. 5 maal kampioen van Nederland, twee maal tweede en eenmaal derde in de kampioenscompetitie en moesten twee seizoenen genoegen nemen met de tweede plaats in de gewone competitie. Alles bij elkaar: resultaten om nooit te vergeten. Aangezien mijn cliënt in 1936 zijn actieve loopbaan beëin digde, had hij vele jaren als aanvoerder „slechts" medegewerkt aan 8 afdelingstitels en driemaal de hoogste eer helpen weg dragen. In de loop der jaren had hij in onze vuurlinie op alle plaatsen de presentielijst getekend. Wanneer ik hem naar speciale herinneringen vraag uit deze succesvolle periode, wilde hij de volgende punten memoreren: 1. De buitengewoon prettige Terminus-competitie, tussen de oud-kampioenen van Nederland, N.A.C., Sparta, Go Ahead en Ajax, die door ons glansrijk werd gewonnen. 2. De record-overwinningen van 170 (elke 5 minuten een goal) en 90 op V.U.C. in het seizoen 1930'31. 3. In dit seizoen werden in 26 wedstrijden slechts 9 punten prijsgegeven. 4. In bovengenoemd seizoen speelde hij z.i. in het sterkste elftal uit zijn loopbaan, n.l. met Mulders, Martens, Schetters, Diepenbeek, De Boer, Ten Have, W. Anderiessen, Van Kol, Van Reenen en Strijbosch. 5. Al deze successen waren niet mogelijk geweest, indien onze club niet de beschikking had kunnen houden over de vriend van alle spelers, trainer Jack Reynolds. Aan hem heeft Ajax en ik veel te danken, klonken zijn woorden. 6. De trips naar het buitenland, waar wij in de wedstrijden tegen sterkere clubs veel hebben geleerd enontzettend veel plezier hebben gehad. Wanneer het woord trainer is gebruikt, komt de training vanzelfsprekend ter sprake en meent onze oud-aanvoerder de volgende verschillen te mogen constateren De training was vroeger veel feller en serieuzer, mede in ver band met de vele gegadigden voor het eerste elftal. De omstan digheden waren veel moeilijker, door slechter terreinaccomo- datie en gebrek aan een trainingszaal. Moge een en ander voor U een droge opsomming van cijfers en feiten zijn geweest, denkt U niet dat het in die jaren allemaal geruisloos en zonder humor verliep. Integendeel, aan Piet van Deyck kreeg Volkers een partner, die ook de grootste gekheid uithaalde op de trips naar het buitenland. Op deze trips wil mijn gastheer nog even terugkomen en wel speciaal, omdat Ajax hiermede relaties en goodwill heeft gekweekt. Iedere tour heeft zo zijn wederwaardigheden gehad. In Strass burg kwam in het hotel waar wij logeerden, enkele malen per dag de keeper van onze a.s. tegenstander Association Sportive Strassburg binnen. Hij stelde zich telkenmale weer voor: mijn naam is De Vries, reserve-keeper van het nationale elftal. Iedereen nam deze opsnijder in de maling. Frans Rutte be moeide zich niet met hem en hoopte alleen, hem in de wedstrijd te kunnen verschalken. Dit gelukte met een patentkogel van Frans, hij liep gelijk door, stak zijn hand uit en zei: ,,Mijn naam is Rutte, doodgewone speler van Ajax." De trip naar Engeland, waar wij twee prima wedstrijden speelden en de cupfinale Arsenal—Cardiff City zagen, 01. We gingen 's avonds altijd nog even aan bij het mannetje, dat in een wagen koek, chocolade enz. verkocht. Hij wilde elk ar tikel direct afrekenen, totdat mijn gastheer tegen hem zei: That's all allright, Jansen! Er werd lol gemaakt, Jansen kreeg er ook schik in en W.F.V. had van tenue gewisseld en stond achter de bak in Jansen's witte jasje. De trip naar Parijs, waar leider Jan Grootmeyer 's nachts uit zijn bed werd gebeld, door iemand die ons van dienst was ge weest om ons Montmartre te laten zien, en als dank zijn para-

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1955 | | pagina 9