Broodje Café „Populair" Buitenlandse correspondentie van Kootje Reguliersbreeslraal 51, lel. 31996 Amsterdam-C. Sigarenmagazijn Harry Saeksioni 7 Ook uit het buitenland kwamen op de redactietafel enige nieuwjaarsgroeten terecht, n.l. van onze geëmigreerde dona teurs Smit en Knoop. Eerstgenoemde zócht zijn geluk in Canada en Knoop in Amerika. Smiling faces everywhere geven ons de indruk, dat het beide families, na enige zorgen in het beginstadium, goed gaat. Knoop zou wel weer eens een driebandje" willen maken! Misschien is het iets voor onze driebandenspecialisten Louwaard, A. en R. de Wit en Zwaan, om even over te stappen. De beste wensen voor heel Ajax. Wij hopen weer eens iets van jullie te mogen horen. Zo eindigen beide brieven. Voor degenen, die hun weer eens een lettertje willen doen toekomen, volgen onderstaand de adressen Familie J. Smit, 74, 13th Avenue, Cranbrook, Canada B.C. Familie J. Knoop, 1725, 21th N.W., Washington D.C., U.S.A. Namens de "redactie, vriendelijk bedankt en ,,good luck". C. E. de V. Ap. Post, in militaire dienst (marine), had het aanvechtbare genoegen om naar Nieuw Guinea gezonden te worden. Hij zond secretaris Bruynesteyn de volgende brief: Beste sportvrienden, Zo, ik heb nu eindelijk eens de tijd om te schrijven. Eerst zal ik het over de vliegreis hebben. Die was natuurlijk erg mooi, vooral, daar het steeds helder weer was. Wij vertrokken uit Amsterdam om half zes en het was jammer, dat wij van de tocht naar Rome niets hebben gezien, daar het nog donker was. Van Rome gingen wij naar Beiroet en kwamen daar bij daglicht aan. De stad biedt een fantastische aanblik vanuit een vlieg tuig. Hier gebruikten wij een maaltijd en toen ging het naar Karachi. Dat was wel een verandering, hoor! Ik ben nog nooit in een stad geweest, waar het zo onaangenaam rook. Het was er haast niet uit te houden. De mensen slapen daar op matjes in de open lucht (niet allemaal). Wij bleven hier een nacht en gingen de volgende dag verder naar Rangoon. Dwars over Voor-Indië. Vandaar naar Bangkok en vervolgens via Manilla, naar Biak. Je kunt je niet voorstellen, hoe heet het hier is. Ik zit er nu zo'n 16 dagen en ben er al een beetje aan gewend. De dienst is hier om half twee afgelopen. Dan ga je zwemmen enz. Vooral met een duikersbril op is het in het water fantastisch. Er zijn hier veel koraalriffen en daar tussen zwemmen prachtige tropische vissen. Net een aquarium. De mensen hier zijn erg gemakkelijk uitgevallen, tenminste de mannen. Als er een vissersboot voorbij gaat, dan roeit de vrouw. Je ziet vaak een Papoea lopen met niets dan een stokje of iets anders in de hand en zijn vrouw loopt met een zware last op haar rug achter hem. Ik denk, als ik terug kom, dat ik mijn voetbalkoffertje ook maar niet meer draag. (Wie moet dat dan doen? Red. A.N.) Voetballen doen we hier nog niet, dat begrijpen jullie wel. Ik krijg iedere week een sportkrant, dus wat de sport betreft, blijf ik wel op de hoogte. Ik las b.v., dat een scheidsrechter door de koude was bevangen. Als je hier alleen maar leest, begin je al te transpi reren. Last van afgekeurde velden heb je hier ook niet, want je voetbalt hier op karang (dat is een steenachtige grond). Voor lopig waag ik mij daar nog niet aan. Het eerste elftal staat er niet zo slecht voor, maar van het derde kon ik geen uitslagen vinden, zodat de velden wel afgekeurd zullen zijn. Ik zit op het ogenblik in een zaaltje te schrijven, dat uitzicht op de zee biedt. Erg mooi, vooral 's avonds. Het is hier snel donker of licht, maar dat is oud nieuws. Verveeld heb ik mij hier nog niet, doch ik zit hier pas, dus er is nog veel te bekijken. U doet natuurlijk de jongens maar de groeten en ik hoop, dat jullie het niet al te koud krijgen. Hier loop je de halve dag zo'n beetje in je zwem broek rond. Tot slot wens ik allen natuurlijk een prettig Kerst feest, een gelukkig Nieuwjaar en een goed seizoen met weinig kou of regen. Het beste en tot ziens. AP. POST. Mar. 3 z.m. 98953 Suco Biak le impel. Biak. Nieuw Guinea, p.a. Amsterdam C.S. Marine. Ap, bedankt voor je brief en houd je taai! Misschien mogen we nog eens iets van je horen. (Red. A.N.) Leidseplein 20, Telefoon 32036 Spui 28, Telefoon 37451 Rembrandtsplein 12, Telefoon 36513 H. Fleijsman Rijnstraat 63 Telefoon 726558 De zaak met de grootste sortering van Zuid Verkoop van Ronson-aanstekers en Denicotea-pijpjes Wij bezorgen ook gaarne aan huis Te laat Dan in de automaat!

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1955 | | pagina 7