Natuurlijk oefenen alle Ajax-spelers I Nieuwjaarswensen A.F.C. 60 jaar Dankbetuiging Zie het nieuwe trainings-schema op pagina 15 in dit blad 6 IX MEMORÏAM. Het bestuur der A.F.C. „Ajax" geeft met groot leed wezen kennis van het overlijden van de heer Hendrik Sitters Jr. in de ouderdom van 68 jaar. Wijlen de heer Sitters, die reeds in 1903 lid van onze vereniging werd, behoorde tot die groep van leden, waar op nooit vergeefs een beroep wordt gedaan. Steeds stond hij voor Ajax klaar, volgde met intense belangstelling de verrichtingen van onze elftallen, sloeg geen vergadering of Bordjesclub-avond" over en had, niettegenstaande hij zich steeds op de achtergrond bewoog, in onze club vele vrienden. Een goed Ajacied is voor eeuwig van ons heen gegaan. Hij ruste in vrede. HET BESTUUR. TN MEMORÏAM. Einde December 1954 bereikte ons het ontstellende bericht van het overlijden van onze oud-clubgenoot, de heer Jan Ch. A. Smit in de ouderdom van 56 jaar. Wijlen de heer Smit, is een van de leden geweest, die in de jaren 19161918 de naam, Amsterdamse Football Club ,,Ajax", in alle uithoeken van ons land en ver over de grens tot een bekende klank hebben gemaakt. Als doelverdediger van onze Gouden Ploeg" heeft hij enorm veel bijgedragen tot de groei en bloei van onze vereniging. Immers, de spelers van het elftal, dat in die jaren furore maakte, voor onze club een geweldige goodwill kweekte, alsmede de leiding gevende figuren uit die tijd, zijn zonder enig beding de grondleggers geweest van het huis, dat wij sinds 1934 het onze kunnen noemen. Wijlen Jan Smit was een van deze grote Ajacieden. Helaas, is Jan nu voor altijd heen gegaan, maar de her innering aan een sympathieke oud-club makker zal in onze gelederen blijven voortleven. Jan, beste kerel, rust in vrede. HET BESTUUR. Bij het secretariaat (de heer J. Elzenga) kwam weer de ge bruikelijke stroom Nieuwjaarswensen binnen. Daar het on doenlijk is al die goede wensen schriftelijk te beantwoorden, zegt het bestuur langs deze weg hartelijk dank voor de be toonde belangstelling en wenst op zijn beurt alle vrienden en bekenden een voorspoedig en gelukkig 1955. Onze populaire zustervereniging A.F.C. bestaat 60 jaar. Voor waar een eerbiedwaardige leeftijd. Hiermede is deze club ge treden naast U.D., H.V.V., H.F.C. en V.O.C., verenigingen die de steunpilaren zijn van de K.N.V.B. en die vroeger een belang rijke rol speelden in de Nederlandse voetbalgemeenschap. Tijdens de 16 Januari j.l. gehouden receptie werd op ondub belzinnige wijze lof toegezwaaid aan A.F.C., waarbij wij ons vanzelfsprekend van harte hebben aangesloten. Reeds in de eerste jaren van onze vestiging in de Watergraafsmeer hadden wij een regelmatig contact, daarna op gezette tijden middels het A.R.O.L.-tournooi. De lagere elftallen hebben elk jaar weer contact alsmede de jeugdelftallen en de veteranen. Vooral laatstgenoemden zijn niet vroeg thuis als een wedstrijd op een Zaterdagmiddag is gespeeld. Op naar de 75, A.F.C.-ers, en veel voorspoed. J. K. Hiermede betuig ik mijn hartelijke dank voor de blijken van belangstelling die ik naar aanleiding van mijn 50-jarig lidmaat schap van onze vereniging mocht ondervinden. Bovenal gaat mijn erkentelijkheid uit naar het bestuur en de redactie van het clubnieuws. Met clubgroeten, Frans Schoevaart.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1955 | | pagina 6