Televisie Some nonsenses Some senses and SPUI 6 Amsterdam Telefoon 35614 Alles op gebied van Radio en Gramophones 2SCC* 5 Toen ik een paar maanden geleden begon, mijn opgekropt ge moed middels ons clubblad over Uw hoofden uit te storten, had ik zeker niet gedacht, dat mijn schrijverij weer in een regel matige bijdrage zou ontaarden. Mijn geachte oud-collega Brown was echter rustig op het vinketouwtje gaan zitten, met als resultaat het overbekende verzoek van „zeg, waar blijft je bijdrage", hetgeen wil zeggen, dat ik nog even „de havana" ben. Natuurlijk zijn er altijd mensen, die in enige activiteit immer een streven naar hogerop zien, zo ook nu weer. Een overigens goed vriend van mij, hoorde ik. verleden week zonder blikken of blozen verklaren, dat bijvoorbeeld mijn geschrijf over be roepsvoetbal wel als reden zou hebben, dat ik graag een baan tje in de huidige voetbalbeweging zou willen bekleden. Laat ik hem gerust stellen, een behoorlijk baantje is mij destijds al aangeboden, maar evenals deze aanbieding komen eventuele verdere aanbiedingen (en zeker wat betreft de betaalde) voor mij niet in aanmerking. Dit even ter voorkoming van misver standen. Nu allereerst iets over ons eerste elftal; ik vind het erg goed gaan en vertrouw op een hoge plaats. Persoonlijk ben ik er van overtuigd, dat het voetbal hier te lande zich in stijgende lijn zal blijven bewegen, en wat Ajax betreft, zie ik een prachtige toekomst. Toen Michels, tegen Enschede moest uitvallen, had den wij een voorhoede van nog geen honderd jaar en het moet al heel vreemd lopen, als wij over twee jaar niet met een prima ingespeeld elftal in de hoofdklasse ons deuntje mee kunnen blazen. Tegen H.V.C. ook weer gewonnen én ons daarmede voorlopig van een lastige tegenstander ontdaan. Als wij het geluk hebben, dat er geen spelers van onze ploeg in vertegen woordigende elftallen worden opgenomen, kunnen we de toe komst met vertrouwen tegemoet zien. Dit laatste schrijf ik, omdat ik zo bang ben, dat de Keuze Commissie van de K.N.V.B. stevig op weg is om het heus niet geringe enthousiasme van semi-profs volkomen kapot te ma ken. Hoe is het anders mogelijk, het huidige zo zwaar over belaste programma volkomen topzwaar te maken met zo iets van acht wedstrijden voor vertegenwoordigende elftallen. De houding van dat K.N.V.B.-bestuur is mij volkomen een raadsel, na alle strubbelingen is thans alles ineens mogelijk. Vreemde voetbalploegen strijken als sprinkhanen op ons land neer, tele visie-uitzending is plotseling mogelijk, entree-prijzen voor in terlandwedstrijden gaan met 50 procent omhoog, voor een ver mogen koopt men een speler vrij, enz. enz. Ik weet, dat ik geen insider ben en dat ik misschien alleen sta in mijn mening; maar triest vind ik het. Overigens dacht ik dat het K.N.V.B.-bestuur demissionair was en nog is, en hoewel ik er begrip voor heb, dat een bestuur onder dergelijke omstandigheden de lopende zaken behartigt, vind ik (en dat is weer mijn persoonlijke mening) dat het te ver gaat in het steeds maar verder treffen van dergelijke ingrijpende maatregelen. In een handelszaak zou zoiets beslist niet toegestaan zijn. Voor de verandering krijgen we weer eens dames-voetbal. Ik schrijf „weer", omdat ik het vroeger ook al eens heb mee gemaakt. Er was toen een damesploeg, die getraind werd door Henk Mulders. Piet van Reenen en ondergetekende hebben toendertijd hun uiterste best gedaan, om assistent van Henk te worden, maar om zekere duistere redenen is daar nooit iets van gekomen; Henk kon het alleen wel af, hetgeen ik hem nog steeds kwalijk neem. Maar nu is het er weer en kunnen we tenminste nog een beetje meer voetbal gaan bekijken. Voor Tom Schreurs mis schien aanleiding om nu eens een vraaggesprek met mijnheer Mendes te gaan houden, opdat wij straks weten hoe de mannen zich voelen als hun vrouw iedere Zondagmiddag op het voet balveld rondhangt. Voor Aad van Leeuwen zal het wel niets zijn, die voelt meer voor de paardensport, en valt het mij steeds weer op, hoe snel een sportjournalist zich op ieder ter rein weet in te werken. Zondagmiddag naar het sportjournaal zitten luisteren en bij de intelligentietest iemand horen praten maar niet verstaan. Blijkbaar ging het over ex-prof-scheidsrechters, maar bedoel de spreker wist in een paar minuten zoveel lettergrepen door de aether te slingeren, dat dit ongetwijfeld een nieuw wereld record zal betekenen. Begrepen heb ik, er echter maar weinig van, overigens is het onderwerp voor ons niet actueel meer, aangezien wij hierop in ons vorig clubblad reeds hadden ge wezen. Verder deze keer geen ernst en luim meer aanwezig zijnde, verblijf ik tot wederlezen, JAMES. Kantoorartikelen Doorschrijfsystemen Schrijfmachines Tel- en Rekenmachines Weteringschans 185-223 - Telefoon 31842-39596-36231-36890 - Amsterdam Kantoor- en Bedrijfsmeubelen

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1955 | | pagina 5