SPORT Goede prestaties Uitslagen Het eerste elftal houdt zich uitstekend. Tegen de Graafschap, Enschede en H.V.C. (uit), overwinningen. Driemaal drie nul! Abonnement luitjes? Eindhoven en B.V.V. (beide uit) geen verlies, maar wel gelijk, dus winst. Want U weet; uit gelijk en thuis winst, is kampioenschap. Tegen de Graafschap, Enschede Ajax op basketballschoenen en H.V.C. (modderballet) werd er van beide kanten netjes gespeeld. Tegen Eindhoven was het minder gezellig, zoals men in de kranten heeft kunnen lezen en van de strijd tegen B.V.V. weten we het is Zondag avond, dat we achter onze machine zitten niets dan de uit slag. Op de tweede plaats staan we in ieder geval en dat is met een derde van het programma achter de rug beslist geen nare plek. Naar beneden kijken is ook in de voetbalwereld gemak kelijker dan naar boven. Het is U bekend; we zijn geen voor stander van betaald voetbal, maar we moeten eerlijk bekennen, dat onze spelers tot nu toe de toeschouwers waar voor hun geld geven. Gé van Dijk b.v. speelt als nimmer te voren, zit overal tussen en neemt zelfs vaak de bal op zijn hoofd. Daar had hij als amateur écht iets tegen. Ook Klaas Bakker komt nu met een spelletje voor de dag, dat we heus niet achter hem hadden gezocht. Het jonge goed, Brokx, Den Edel en Butter, doet het prima en voelt zich tussen de „oude garde", Michels, Van der Wel en goalgetter Burgers, één doelpunt per wedstrijd vast uitstekend thuis. Van Mourik staat dit seizoen te „backen" als een geroutineerde veteraan en Geelhuyzen een brok beton gaat evenals Henk Elzer voor niemand een straatje om. In het doel wisselen Van Drecht, Pieters Graafland (militaire dienst), en soms ook 't Kruis, elkander af. Adn de tegen-score kunt U zien, dat we goed in de doelverdedigers zitten. Een prettig ideeHet moet al raar lopen als ons eerste elftal het dit seizoen niet redt. Van de overige elftallen valt bitter weinig te vertellen. Ajax 2 kwam slechts eenmaal in het veld. U.V.V. 2 weet er van mee te praten. Met een 50 nederlaag konden de geblokten naar Utrecht terug keren. Ajax 3 zag na de 51 overwinning op Blauw Wit 3 (14 No vember) geen bal meer om voort te schoppen. H.R.C. 2 en D.W.V. 3 hebben nu in deze afdeling de leiding overgenomen. Ajax 4 is plotseling aan het sukkelen geslagen. Op eigen veld een 16 nederlaag tegen H.V.C. 2 het ongeslagen record zijn slechts mogelijk als U in het bezit bent van een perfecte lichamelijke conditie en uitstekend schoeisel en kleding (Leo v. d. Kar) weet wat U nodig heeft Ceintuurbaan 149-153 Telefoon 28987 tegenover Rialto theater ging al heel droevig de mist in werd gevolgd door een down hit tegen Velox 2. Eveneens op eigen terrein (12). Neen, na dat 44 gelijke spel tegen Donar 2, in Hilversum op 14 Novem ber, is het mis gegaan met ons team. Het kampioenschap kun nen jullie wel afschrijven, vrienden en het zal zelfs oppassen worden om niet in de gevaarlijke zöne terecht te komen. Come on, boys, zet de sloffen er nog eens stevig achter. Ajax 5 bleef ongeslagen. Tegen Blauw Wit 6 kwamen de pun ten binnen, maar het heeft moeite gekost (34). Ajax 6 ontmoette Energia 2, dat zich energiek verdedigde, maar een nederlaag niet ontliep (21). Ajax 7 kent nu ook de nare smaak van een nederlaag. Vole- wijckers 5 joeg het ongeslagen record de deur uit (02). Niet gezellig van de groen-witten. Bij de jeugd was het „de hond in de pot". Secretaris Muller is met de gang van zaken niets tevreden. Twaalf honderd aan schrijvingen, twee honderd wedstrijdformulieren en precies zo'n aantal opstellingen heeft hij voor ,,des Keizers baard" geschre ven. Honderden postzegels belikt en honderden enveloppen van een adres voorzien en ettelijke keren naar een brievenbus ge lopen. U voelt, hoeveel tijd in dat „liefhebberijtje" gaat zitten. Als de zon weer doorkomt, de sneeuw weg is, de velden ont dooid zijn, de regensluis gesloten blijft, de consul, de opzichter van de velden, of de scheidsrechter zegt, dat er gespeeld mag worden, kan Theo weer gaan schrijven, of neen, dan moet hij al geschreven hebben, want hij móét klaar zijn, iedereen en alle maal moeten weten, dat er misschien Zondag a.s. tegen een bal getrapt kan worden. Want als er Zondag a.s. toevallig wel ge voetbald kan worden, als alles (zie boven) meeloopt, dan moeten de aanschrijvingen in het bezit van de spelertjes zijn, dan moe ten alle papieren in orde zijn. Dan moet secretaris Muller daar voor gezorgd hebben. Dan moeten alle secretarissen daarvoor gezorgd hebben. Begrijpt U de lol van deze mensen? Wij niet, maar dat zal wel aan ons liggen. Secretaris Muller wil in ieder geval voorstellen om de voetballerij in de maanden December en Januari stop te zetten. We geven hem gelijk, maar of hij het voor elkander krijgt, staat te bezien. Sterkte, Theo! 2 Januari was een Zondag, dat alles meeliep. In optocht naar de velden dus. Juniores A klopte D.W.S. 1 (20), juniores A 2 kwamen uit Buiksloot terug met een overwinning op Vole- wijckers 2 (25), juniores A 3 speelden gelijk tegen Blauw Wit 3 (22), juniores A 4 gebruikte het doelmannetje van Watergraafsmeer 4 als schietschijf (190), juniores A 5 zorgde voor de dissonant, een 43 nederlaag tegen Blauw Wit 5 en juniores B 1 sloot de lijst af met een 08 overwinning op de Spartaan juniores B 1. In Februari hopen wij U een uitgebreider voetbalmenu voor te zetten. BROWN. 14 November 1954: N.E.C.Ajax 23 Ajax 3Blauw Wit 3 51 Donar 2Ajax 4 44 26 December 1954: Ajaxde Graafschap 30 2 Januari 1955: EindhovenAjax 22 Ajax 2—U.V.V. 2 5—0 Ajax 4Velox 2 12 Blauw Wit 6Ajax 5 34 Ajax 6Energia 2 21 Ajax 7de Volewijckers 5 02 Juniores A.: Ajax 1—D.W.S. 1 2—0 de Volewijckers 2Ajax 2 25 Ajax 3Blauw Wit 3 22 Watergraafsmeer 4Ajax 4 019 Blauw Wit 5Ajax 5 43 Juniores B. Spartaan 1Ajax 1 08 9 Januari 1955: AjaxEnschede 30 16 Januari 1955: H.V.C. -Ajax 0—3 23 Januari 1955: B.V.V.—Ajax 0—0 Manfield Hotspur schoenen Engels Import Wist U dat wij een speciale afdeling hebben voor le klas sportieve kleding? Voor Uw wintersportreis slaagt U bij ons stellig

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1955 | | pagina 4