F. DAZERT Paleisstraat 3 ENGELS SCHOEISEL CRICKET Onregtmaetighe daedt 12 Het lijkt mij niet ongewenst het nieuwe jaar te beginnen met een overzicht van de geleverde prestaties en beste persoonlijke gemiddelden van het seizoen 1954. Dat deze prestaties de beste zijn geweest in onze cricket-historie, zult U zich ongetwijfeld nog herinneren, en voor wie zich over enkele jaren nog eens iets wil herinneren, volgen hier dan enkele namen. Batten: Not- hoogste Runs Innings out score Gem. F. A. Dukker 363 12 2 125 n.o. 36,30 H. Dukker 441 14 1 107 n.o. 33,92 H. H. Blomvliet 139 8 2 58 n.o. 23,17 W. F. Schoevaart 81 6 1 38 16,20 R. Dukker 134 11 35 12,18 G. Schirmer 150 13 27 11,54 Bowlen: Runs Wickets Gem. Th. Barentsen 64 13 4,92 H. Dukker 459 66 6,95 G. Schirmer 339 48 7,06 Fielden Aantal vangen H. Pil 8 D. Schalm 7 H. Dukker6 F. A. Dukker 5 -f 4 st. Th. Barentsen4 M. Griebling 4 P. Schor4 Behalve deze gegevens hebben wij echter ook een overzicht van de gehele tweede klasse. Dit overzicht is daarom zo interes sant omdat dit een bevestiging is van hetgeen wij destijds reeds schreven aan de samensteller van „Cricket". Deze samensteller meende namelijk, dat het succes van Ajax slechts te danken was aan de prestaties van enkele spelers. De cijfers stellen hem vol komen in het ongelijk. Leest U maar. Batten: 1. F. A. Dukker; 2. H. Dukker; 7. H. H. Blomvliet; 16. W. F. Schoevaart; 29. R. Dukker. Bowlen: 2. H. Dukker; 3. G. Schirmer. Hierbij mag worden aangetekend, dat good old Theo Barent sen juist 2 wickets te weinig heeft genomen om nummer 1 van de tweede klasse te kunnen zijn. Fielden: 4. F. A. Dukker; 5. H. J. W. Pil; 6. D. Schalm; 11. H. Dukker. Ik denk niet, dat deze cijfers voor ieder Uwer erg interessant zijn. Vindt U het wel interessant te vernemen dat wij het plan koesteren deze zomer ook mee te doen aan de Zaterdagmiddag- competitie van de Amsterdamse Cricket Bond Dit zal dan in hoofdzaak bedoeld zijn om jonge spelers de kans te geven het spel te leren. Ik hoop hierop een volgende maal nog terug te komen. Op Zaterdag 20 November 1954 kwam de gehele cricket- schare in ons stadion bijeen om de kampioenstegel in ontvangst te nemen. Bijzonder prettig voor ons was de grote belangstel ling van het bestuur. Onze voorzitter sloeg aan het speechen, reikte ieder persoonlijk de tegel uit, zette mevrouw Blomvliet in het zonnetje, vergat bijna iets maar hervond al gauw (na aanmaning) zijn oude volgorde: een woord een hand een kus een tegel. Wat een baan! Het bleef daarna nog gezellig en we kregen de toezegging dat wij ondanks beroeps voetbal- zorgen toch niet in.de vergetelheid zouden geraken, waarvan we met dankbaarheid hebben kennis genomen. PIL. ofte JKlagte ende Verzugtinghe eens Basketballschoens. Zei linkerschoen tot rechterschoen, dit wordt wat al te mal. Dit laat ik mij geen tweemaal doen, ik doe aan basketbal(l)! Zie je die platgetrapte neus? Die kreeg ik vóór de goal. Dat heet nou sport dat voetbal, heus ik lap het an me zool. Zo'n vies stuk vetleer, niks voor mij, sprak Rechter tot de Linker. 'k Voel nog de steken in m'n zij. Vóór dien was ik veel flinker. Wat hebben ze met ons gedaan? Ik zou wel kunnen huilen. We hadden toch zo'n goed bestaan en nu alleen maar builen. Is dit de dank voor alle trouw die ik mijn meester gaf? En let eens op, wie weet hoe gauw dankt onze baas ons ....af. Wat konden wij voorheen niet steeds vlug uit de voeten komen. Wat zèg je, Linker, heeft hij reeds een ander paar genomen? Nooit zal ik onder aan z'n voet meer sierlijk pivoteren. Mij, een van 't beste basket-bloed, zo gruw'lijk te bezeren. Voor mij, die big noch tackle ken, is 't een belediging. Wat weten zij van „man to man" of zoon' verdediging? Wat weten ze van float, van fake, van „laatste drie minuten"? Met al hun stadse branie bleek dat 't boertjes zijn van buten. Wat van break-out, de uitval tot het EIGEN (aanvals)-doel! Van een lay-üp- of drive-in-shot, kortom, de héle boel? (De eigen basket is het doel juist van de tegenstander. Maar hier noemt men het eigen doel het doelwit van de ander). Wat weet gij, voetballer-om-poen, van levend(ig)e speèltijd? Wat moet ik aan Uw voeten doen, gij, die zo grof van been zijt? Ik, die nog niet de halve tijd in touw ben op het hout, word, op een ijskoud veld dat glijdt, geknauwd en afgesjouwd. Van warme zaal naar 't kille veldl Ben ik dan Gerrit Schulte? En nooit word ik eens uitgebeld daar op dat veld met bulten. Wel tweemaal drie kwartier aaneen duurde die schopperij Met trappen tegen 't (zere) been; „time out" was er niet bij. Als Koning Vorst niet gauw verslapt dan zijn we eerstdaags uitgetrapt. Wat zeg ik, zijn we afgeknapt en kunnen niet meer opgelapt. Gebruik mij, smeek ik iedereen, voor BASKETBALL alleen! B. S. LE MARCHé.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1955 | | pagina 12