„PALERMO" Bonthuis „DE BLAUWVOS" BONTMANTELS - STOLA's - COLLIERS Artistry-Quintet A. F. STRIKKERS 10 Hotel - Café - Bar - Dancing REMBRANDTPLEIN 40-42 TELEFOON 37329 Orkest: Engelse vocaliste Rlirv Reters Zondag mat. 4-6.30 uur pluie en zijn bananen, die waren opgeconsumeerd, kwijt was. De volgende morgen werd alles goedgemaakt, de parapluie kwam boven water en de bananenman was de gehele dag onze gast. Wat denkt U van de tour naar Zagreb, waar Piet van Deyck in uniform van treinconducteur een echtpaar van het gezelschap in de nacht met een bezem bestookte. De eigenlijke conducteur, die in het complot zat, kwam in zijn reserve-uniform het echt paar te hulp. Wanneer U soms van mening is, dat een 162 nederlaag tegen Rapid in Wenen, de pret heeft gedrukt, slaat U de plank mis. Ten eerste volgde een rehabilitatie tegen Wacker 11. De liftscène in het hotel is te uitgebreid om het U te vertellen, maar misschien loopt U een van die tourgasten eens tegen het lijf en zult U met hem nog eens gezellig kunnen lachen. U kunt rustig van mij aannemen dat bij een trip naar Zwitser land, Volkers in Montreux aan Hein Delsen een prima partner had endat het nummer daar is versierd. Vooral de char leston in de deftige hal van het hotel, moet een glansnummer zijn geweest. Op een trip naar Roemenië moest een reis van 10 uur op een boot worden gemaakt. De boot was al propvol toen ons gezel schap arriveerde en allen lagen reeds te slapen. De demonstratie die mijn gastheer te zijnen huize gaf, om aan te tonen hoe diver sen van hun slaapplaats werden weggewerkt, was een eerste klas variété-nummer. Het zou onbillijk zijn, om de humor een hogere waardering te geven als de prestaties op het groene veld, die in eigen verband reeds door mij zijn gememoreerd, maar na de eerste internatio nale wedstrijd tegen Zuid-Afrika, schoof hij het oranje-shirt nog vier maal over zijn „brede" schouders. Zijn beste interland was tegen Duitsland in het oude Stadion, waar hij een rush vanuit het middenveld met een goed doelpunt besloot. Vanzelfsprekend deed de E.C. van de A.V.B. vele malen een beroep op hem om voor het hoofdstedelijke elftal te spelen en buiten diverse ontmoetingen tegen de Zwaluwen, bewaart hij nog de prettigste herinneringen aan de diverse steden-ontmoe tingen in binnen- en buitenland. Meer dan 25 wedstrijden ver dedigde hij de kleuren van de stad „aan die ouwe Wester" en de A.V.B liet dit niet onopgemerkt voorbijgaan. Een keurig uit gevoerd wandbord getuigt van deze appreciatie. Het is niet de enige te aanschouwen wandversiering; tijdens de Olympische Spelen in 1928, behoorde Volkers bij de 44 spelers, die een spe ciale training kregen. Het N.O.C. schonk hem als herinnering ook een wandbord. Het mooiste in deze kamerversiering is ech ter wel het bord, dat de tegenwoordige directeur van het Olym pisch Stadion, de heer D. Bessem, hem aanbood ter gelegenheid van zijn 25-jarig Ajax-lidmaatschap. Er is bijna geen voetballer te vinden, die na zijn besluit om niet meer aan de wedstrijdsport deel te nemen, gemakkelijk van een bal afblijft. Volkers dus ook niet, al werden de trappen tegen de bal uitsluitend nog in veteranenvoetbal uitgevoerd. Derbies tegen D.K.S.V. met de tegenwoordige bokspromotor Piet Ter- meulen als spil, behoorden tot de hoogtepunten. Dit waren meestal duels van list tegenover kracht. De jaren draaiden door en het was zeker niet onverstandig van Jack Reynolds om hem op 53-jarige leeftijd te waarschuwen voor zijn rikketikkertje. De tip werd aanvaard en zo verdween een Wilskrachtige Faire Voetballer van de velden, die alom in den lande een zeer geziene figuur was geweest. Wim had zich nooit buiten het verenigingsleven gehouden en trad met het grootste genoegen als Pieterman op in de Sint Nicolaas-feesten voor de jeugd. Zijn start was met Grootmeyer als St. Nicolaas, welke rol door Roef Vunderink en mijn collega De Bruyn met succes werd overgenomen. Meer dan 25 jaar ver maakt hij onze jeugd op dit speciale kinderfeest. Liefhebber van de vissport, heeft hij elk visfestijn dat werd georganiseerd, medegemaakt en zoals U uit mijn verslagen in de laatste 2 jaren hebt kunnen lezen, zou zijn eventuele af wezigheid -een beduidend percentage aan humorvermindering geven enwij zouden minder op de hoogte blijven van de laatste modes. De clubavonden kunnen altijd op zijn bezoek rekenen en wan neer U op deze avonden de presentielijst ook tekent, zult U om de tafel waar het „koningskoppel" speelt, altijd vele belang stellenden vinden. Kent U het „koningskoppel niet? Mag ik het even aan U voorstellen? Willem Parel (de bezadigde) en Dolf van Kol (de explosieve). De laatste, die zich tegenover zijn partner aandient als: je sterke maat, is ook bij het kaartspel even lastig voor de tegenpartij als vroeger op het voetbalveld. Wanneer men hoort „Willem Parel speelt", komen de rimpels in Dolf zijn voorhoofd, de handen gaan door zijn nog steeds dikke haardos, maar W.p! is van mening, dat hij in de meeste gevallen zijn maat er steeds doorheen moet slepen!! Als U begrijpt, wat ik bedoel. Na enkele jaren rust nam hij in 1940 de functie van penning meester over van de heer Exman. Mede door de maatregelen der ongevraagde visite, namen de werkzaamheden in zijn functie in omvang toe, zoals werknemersverklaringen, loonbelasting, om zetbelasting enz, terwijl de bezetting van ons Stadion steeds problemen voor de leiding veroorzaakte. De grootste voldoening van zijn functie boekte onze man van de financiën in een strijd tegen de gemeente Amsterdam voor aanslagen in de vennootschapsbelasting over enkele jaren. Het begin van deze affaire was op 23-7-'46 om bijna twee jaar later in een succes voor de reclamant te eindigen. Onze kas bleef door deze uitslag enkele duizenden guldens beter gevuld. Op de algemene vergadering van 15-7-1948 werd een be stuursvoorstel om onze penningmeester tot ere-lid te benoemen, bij acclamatie aangenomen. De wedstrijd tegen Enschede op 9 Januari j.l. komt terloops even ter sprake en degene (n) die op het idee is (zijn) gekomen om met basketballschoenen te laten spelen, verdient (en) een pluim, waren zijn woorden. Hij is onder de gewijzigde omstan digheden in onze sport, voorstander van spelen onder alle ter reinomstandigheden. De toestand van ons veld op deze bewuste Zondag was veel gunstiger als jaren geleden het geval was op ons oude veld, toen op een der Kerstdagen tegen Ripensia moest gespeeld worden. Het terrein was toen één grote ijsvlakte. Moderniseren - Bontbewaring - Reparatie KONINGINNEWEG 255, Tel. 95701, Amsterdam-Z b.d. Amstelveenseweg, tramlijn 1-2-16

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1955 | | pagina 10