MAX SMEER Café „Populair" Voor Dames- en Herenstojfen Reguliersbreesiraai 51, tel. 31996 Amsterdam-C. Biljarten Klaverjassen Uit andere clubbladen Onze Voorzitter ziek age prijzen g-nj ^ntQniesbreestraal 98 - Telef. 43363 8 H. Fleijsman Op twee Zaterdagavonden, n.l. 20 en 27 November, werd in Hotel Suisse slag geleverd op het groene laken, om het Kam pioenschap van Amsterdam. Deelnemende verenigingen waren: A.F.C., Ajax, Blauw-Wit, D.W.S. en Volewijckers. In welgekozen woorden opende de voorzitter van de organi serende vereniging, Blauw-Wit, deze wedstrijdenreeks en ont ving van alle aanwezigen volledige appreciatie en medewer king, door één minuut stilte te verzoeken voor ons overleden lid de heer H. Delsen. Voor Ajax was op de «erste avond de taak A.F.C. en Blauw- Wit te bekampen. Begonnen werd met de wedstrijd F. Louwaard tegen Kiers (BI.-Wit).f De opgave bleek voor Louwaard net iets te zwaar en Kiers won verdiend. Arie de Wit deed het tegen De Leeuw (BI.-Wit) beter, na 5 beurten reeds 68 caramboles en ondanks moedige pogingen van zijn tegenstander, die, wat strijd-bieden betreft, zijn naam alle eer aandeed, bleef onze matador hem do baas. Je gaat overal zo maar eens neuzen en aan een der biljarts stond een klein 'mannetje met een bril op te klagen over de mirakel slechte aanvangsstoten, waarvoor zijn tegenstander hem plaatste. Een doffe knal, waarvan iedereen schrok, en het mannetje had naast zijn stoel plaatsgenomen. Geen been- of armbreuk, maar wel was hij nu klaar wakker, begon uit zijn slof te schieten, alles lukte, de achterstand werd kleiner en hij won zijn partij. De naam van deze heer behoef ik U niet te noemen, het is een sigarenbaas, die vroegtijdig zijn zaak had moeten verlaten om op tijd te zijn. Zijn hoop om vroeg te kunnen spelen ging in rook op en na bijna twee partijen geschreven te hebben, kwam hij aan de beurt met vorengenoemd resultaat. Verdere deelnemers op deze eerste avond waren: J. Zwaan (goed), Harmsen (slecht), R. de Wit (best), Mittelmeyer (ging wel) en van mij zelf mag ik niets zeggen. Al met al verlieten wij de arena deze eerste avond op de eerste plaats van de ranglijst. De zenuwen speelden onze spelers op de tweede avond knap parten, waarvan de geregelde verandering in rangschikking een voorname factor was. Oordeelt U zelf maar. Na de tiende partij No. 1, na de elfde No. 2, na de veertiende No. 3 en na de voorlaatste ronde gelijk met D.W.S. en Volewijckers, ieder 16 punten. De laatste ronde met AjaxD.W.S. en VolewijckersA.F.C. moest dus de beslissing brengen. Volewijckers behaalde de volle winst en alles was dus nog mogelijk. Onze laatste man die dit lastige karweitje kreeg op te knap pen was L. Robert. Hij had er zeker iets voor ingenomen, vocht als een leeuw, behaalde de volle winst en Ajax had ook 18 punten. Het moyenne moest uitmaken wie de winnaar zou worden van dit gezellige en bijzonder goed georganiseerde tournooi, waar onze Blauw-Wit-vrienden de schouders onder hadden gezet. Ajax was de gelukkige. Verdere deelnemers op deze avond waren H. Blom vliet, F. Hchle. A. W. v. Dijk, Lyre, v. d. Tooren, Couton en onderge tekende. Alle spelers die met veel élan hebben gespeeld en de diverse dames die op beide avonden aanwezig waren en waarvan en kele minstens zoveel zenuwen hadden als de spelers, van deze plaats hartelijk bedankt voor hun medewerking. Volgend jaar hopen wij een en ander te kunnen herhalen. Ajax behaalde in het Blauw-Wit-tournooi de vierde plaats en moest bij B.P.C. genoegen nemen met de zevende plaats. De deelname aan dit laatste tournooi bestond uit 82 clubs. Alle heren-deelnemers aan deze tournooien: Balleefd! Namens de Clubavondcommissie: A. ZWANG. Sportieve klanken uit de marinestad! In het clubblad van onze vrienden uit Den Helder, werden enige regels appreciatie voor ons derde elftal opgenomen. Zij luidden als volgt: ,,Ons tweede vondt in Ajax 3 een tegenstander, die niet anders dan bewondering afdwong, door de wijze waarop gevoet bald werd. Ondanks het heftige verweer van ons team kon ten ene male niet worden voorkomen, dat een grote nederlaag werd geleden. De Amsterdammers hebben door deze welverdiende zege (25) de leiding genomen, gevolgd door ons elftal en Volendam 3." Jubileumuitgave Bleyerheide! Tante Pos bezorgde ons het jubileumnummer van Bleyer heide, uitgegeven ter gelegenheid van het veertigjarig- bestaan van deze vereniging. De redactiecommissie, die voor een aantrekkelijke geïllu streerde uitgave heeft gezorgd, zal waarschijnlijk niet hebben vermoed, dat deze uitgave wel een van haar laatste werkzaam heden zou zijn. Kerkrade en Bleyerheide zijn n.l. een fusie aangegaan. Van deze plaats de gecombineerden veel succes gewenst. Uit het H.R.C.-Nieuws, heb ik mijn aardrijkskunde weer eens vergroot. Ik had nog nooit gehoord van de wereldstad Tuitjehorn. U misschien wel Er is nog een voetbalclub ook n.l. Hollandia T 2. De elftallen der eerste klassers treden in de nieuwe competitie overal in den lande op. Als er mettertijd soïns een indeling voor de lagere elftallen komt in uitgebreider rayon, zou ik in ieder geval bij Tuitjehorn willen worden in gedeeld. Zou daar in de buurt geen knap viswater zijn, Sir Vrenegoor? De heer M. J. Koolhaas, die enige weken geleden plotseling ziek is geworden, moet nog steeds het bed houden. Marius, van deze plaats onze beste wensen en een spoedig algeheel herstel.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1954 | | pagina 8