50 Ere-lid, de heer Frans Schoevaart, 50 jaar lid van Ajax 27 December a.s. is het vijftig jaar geleden, dat de heer Frans Schoevaart, de rood-witte gelederen kwam versterken. Wat Frans in die vijftig lange jaren voor de club heeft bete kend, is heel moeilijk te beschrijven. Vanaf 1904 tot en met 1916 was hij één, zo niet de grootste, steunpilaar van het eer ste elftal. Door dik en dun, ook in de moeilijkste jaren, toen vele spelers naar andere verenigingen overgingen, bleef Frans zijn „Ajax" trouw. Zelfs als „veteraan", als je iemand met zo'n ijzersterke body veteraan kunt noemen, heeft hij nog meege holpen om te trachten Ajax weer in de eerste klasse te krijgen. Dat was in 1916. Hoe dat allemaal gelopen is, kunt U vinden in ons Jubileumboek. In 1925 legde de heer W. F. Egeman, president van onze club, de voorzittershamer neer. Frans Schoevaart nam die hamer over en hanteerde dat, soms zo moeilijk te zwaaien, ding tot 1932. Hij deed het vakbekwaam. Overal, waar iets voor Ajax te doen was, was Frans te vin den, maar wij voor ons geloven, dat de Ajax-jeugd zijn grootste liefde had. Vaak troffen wij hem op Zondagmorgen in de Kruis- laan, waar hij dan uren lang hét spel van onze jeugd gadesloeg en met zijn sonoor geluid aanwijzingen gaf. De velden aan de Kruislaan zijn weg, allang, en ook Frans is weg, bij de jeugd, maar zijn liefde voor de club is gebleven. Dikwijls zitten we nog naast elkaar op de tribune naar het eerste elftal te kijken, maar of hij dan nog zo geniet als vroeger bij de jeugdWe zul len het hem eens vragen! Frans, mogen we dan besluiten met het aanbieden van onze hartelijke felicitaties namens de hele club natuurlijk en daarbij de wens voegen, dat je nog vele jaren in gezondheid de verrichtingen van hen, die nu het rood-witte shirt dragen, zult kunnen volgen. BROWN.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1954 | | pagina 7