M//////A Ditjes en Datjes SPORT SAW Goede prestaties 4 Wij zijn dan, na de fusie N.B.V.B. met K.N.V.B., begonnen aan een nieuwe competitie van 26 wedstrijden. Voorwaar geen lichte opgaaf voor de le klas clubs. Maar ja, met een fusie zo midden in een seizoen, moet je de lasten die hierdoor ontstaan wel dragen. Zo zijn we dan begonnen met de eerste wedstrijd tegen de V.V.V.-combinatie uit Venlo. Een goede wedstrijd, vooral de eerste helft. Een paar ongelukjes kostten ons de pun ten. De tweede wedstrijd tegen onze stadgenoten de Vole- wijckers bracht ons één punt en de derde tegen onze aloude tegenstander Be Quick, de zo begeerde twee punten op. Zo ziet U, het gaat crescendo; dat het zo moge blijven. En laten we dan maar hopen dat Thialf niet al te veel roet in de voetballerij zal gooien. Al moet ik U bekennen, dat ik de schaatssport het beste toewens. Ons tweede elftal in actie gezien tegen Blauw-Wit 2. Een pit tige wedstrijd, waarin onze jongens in technisch opzicht wel behoorlijk boven hun tegenstanders uitstaken. Een verdiende 51 overwinning was dan ook hun deel. Ook de wedstrijd tegen Z.F.C. 2 bracht de volle buit binnen: 40. Een resultaat dat in de 2e helft hoofdzakelijk werd bereikt door goed doorzetten. Prima, jongens, gaat zo door! De Urgentie-Commissie van de K.N.V.B., die de fusie bewerk stelligde met de N.B.V.B. is met dank voor de vele gewichtige en vooral veel tijd eisende diensten, ontbonden. Wij mogen de heren die deel uitmaakten van deze commissie onze dank niet onthouden, al zullen zij, evenals wij, ervan overtuigd zijn, dat er nog bergen werk zijn te verzetten. Dat heeft de K.N.V.B. ook wel aangevoeld en van die zijde is een Reorganisatie Commis sie ingesteld, teneinde reglementen en derg. te ontwerpen. Nu lezen wij in de dagbladen dat zo in Mei 1955 de voorstellen van deze commissie in bespreking gebracht zullen worden. Dit lijkt ons rijkelijk laat. Temeer, waar het boekjaar van de meeste voetbalverenigingen ultimo Mei eindigt en men dan wel zo langzamerhand wil weten waar men in z'n vereniging aan toe is. De noodzakelijke splitsing van betaald- en amateurvoetbal, dient zo spoedig mogelijk bewerkstelligd te worden, opdat de clubbesturen weten waar zij aan toe zijn. Het is ook van het grootste belang dat in iedere vereniging de noodzakelijke rust is, dat komt automatisch ten goede aan de gehele Bond. Wij ontvingen een circulaire van een Comité tot Behartiging van de Belangen van het Amateurvoetbal. In deze circulaire wordt er de aandacht op gevestigd, dat het betaalde-voetbal" in de laatste maanden in het middelpunt van de belangstelling heeft gestaan en dat daardoor het amateurvoetbal" wat op de achtergrond is geraakt. Wij geloven niet, dat zulks nu dusdanige afmetingen heeft aangenomen, dat er direct al alarm moet wor- zijn slechts mogelijk als U in het bezit bent van een perfecte lichamelijke conditie en uitstekend schoeisel en kleding (Leo v. d. Kar) weet wat U nodig heeft Ceintuurhaan 149-153 Telefoon 28987 tegenover Rialto theater Manfield Hotspur schoenen Engels Import Wist U dat wij een speciale afdeling hebben voor le klas sportieve kleding? Voor Uw wintersportreis slaagt U bij ons stellig Directie CAREL C. KAMLAG en TOM MANDERS den geslagen. Immers, degene die op V.E.K.-vergaderingen de discussies heeft beluisterd, weet, dat het nimmer in de bedoe ling ligt van de K.N.V.B.-clubs, het amateurvoetbal te veron achtzamen. Maar het is toch begrijpelijk, dat bij de thans ont stane situatie van .betaald voetbal", dat onderdeel prevaleerde boven het amateurvoetbal, dat reeds een meer dan 50-jarige ervaring achter zich weet. O ja, we weten wel, dat de regle menten voor deze afdeling eens op de helling moeten. Het is altijd noodzakelijk, dat men na verloop van een zeker aantal jaren, iets herziet en aanpast aan de veranderde tijdsomstan digheden. Nu lijkt het toch beter, dat de verenigingen, en wij bedoelen dan de 2e, 3e en 4e klassers, het Zaterdagmiddagvoet bal en de onderafdelingen zelf met bekwame spoed de nieuwe constellatie eens onder de loupe gaan nemen en met iets con creets voor de draad komen. Dat er daarnaast personen zijn, die dit Comité uitmaken daarbij de behulpzame hand willen bieden, niemand zal daar o.i. bezwaar tegen kunnen maken, als dat maar niet uitgroeit tot grote controversen tussen de verschillende belangengroepen, die toch tezamen de K.N.V.B. zullen moeten uitmaken. Een goede samenwerking is toch uit eindelijk ons aller streven en doel. Sint Nicolaas is weer op zijn tournee door Nederland op Zaterdagmiddag 4 December in „Huize Ajax" een uurtje van zijn paard gestapt en met Pieterbaas te gast geweest bij onze jeugd. Wij zullen U maar niet in het onzekere laten, maar het was weer een ,,knal"-middag. Er speelde een drie-tal jongelui solo op de harmonica en één op de piano. Dat was prima, jongens! Sint Nicolaas en Pieter baas staken dan ook hun bewondering niet onder stoelen of banken. Niet onvermeld mag blijven, het trio jongedames van 4 t/m 6 jaar, die voor de Sint een prachtig liedje zongen, waarbij Pieterbaas verdienstelijk de maat sloeg. Rest ons nog te ver melden dat er de nodige snoeperij aan de jongelui werd gegeven en dan begrijpt U wel, dat je zoiets niet licht vergeet. De Vami en mevrouw en de heer Boudry met hun staf dank voor de prettige verzorging. Zo is het jaar 1954 dan weer bijna voorbij. Een jaar, met voor de voetballerij zeer moeilijke problemen. Voor zeer velen is achter een mooie tijd een dikke punt gezet. Zij kunnen geluk kig nog teren op de vele herinneringen die hun voetbal- of be stuurdersloopbaan rijk is. De evolutie trekt onverbiddelijk aan vele mooie dingen in het leven en dan heeft men zich daar bij neer te leggen. Men kan daar tegen vechten, maar naarmate die evolutie verder schrijdt zult ge hoe langer hoe meer worden teruggedrongen. Degene, die dat begrijpt, trekt zich tijdig terug om zijn plaats af te staan aan een nieuwe generatie. Er zijn ook personen, die het nieuwe willen consolideren en als het dan eenmaal op poten staat, terugtreden. Het wordt ongetwijfeld een moeilijk seizoen, waarvan ieder z'n deel zal krijgen. Vreugde en verdriet zullen ook nu weer rijkelijk verdeeld worden. Moge het zo zijn, dat een ieder ontvangt wat hij redelijk mag verwachten. J. K.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1954 | | pagina 4