OUPE Reisbureau Maarse Kroon Overtoom 477 bij de Zocherstraat - Tel. 85252 3 EINDSTAND COMPETITIE (afgebroken) 1954. Ajax 9 6 2 1 14 31—15 Volewijckers 9 5 2 2 12 19—11 D.O.S 9 4 4 1 12 25—17 Enschedese Boys 8 4 1 3 9 22—16 Stormvogels 8 2 5 1 9 14—12 Go Ahead 9 2 5 2 9 18—18 Rigtersbleek 9 4 1 4 9 20—20 Heracles 9 3 2 4 8 16—18 N.E.C 7 3 1 3 7 12— 9 E.D.O 8 2 3 3 7 12—20 Zwolse Boys 9 2 2 5 6 11—22 Be Quick 8 2 1 5 5 15—20 Veendam 8 1 1 6 3 11—28 Het eerste elftal begon de nieuwe competitie met een neder laag. V.V.V. uit Venlo bleek de langste adem te hebben en nam de punten mee naar huis (23). Collega De Vlieger, heeft van dit treffen, waarvan een uitverkocht huis getuige was, een verslag gemaakt. Elders in dit blad wordt het U smakelijk op gediend. Een week later was het Mosveld, de plek waar Am sterdamse voetballiefhebbers zich langs de lijnen schaarden. VolewijckersAjax. Veel voetbalplezier viel er niet te beleven. Een bar slechte match verrijkte uiteindelijk èn de Volewijckers èn onze ploeg met één punt (22). Het eerste voor een gooi naar de Hoofdklasse. Be Quick, Groningen, dat alle amateuris tische begrippen maar meteen radicaal over boord heeft laten zakken (rugnummers en frontmaken voor het hoog-geachte publiek) kon ons beslist niet duidelijk maken, waarom de Gro ningse penningmeester in zijn kasboek de kolom „lonen" heeft staan. Als de heer Hans Tetzner, één van de Be Quick-voetbal sterren uit een grijs verleden op onze tribune heeft gezeten, moet hij zich vrij zeker hebben afgevraagd; hoeveel, in baar geld uitgedrukt, zou het team uit mijn tijd waard zijn ge weest? Naar onze mening: „niet te betalen". Zoals bekend, werd de uitslag 51 voor rood-wit. Maar wat een arm voetbal. Bij Ajax waren alleen Van Dijk en Elzer goed, de rest matig tot meer dan slecht. Bij Be Quick liet Arie de Vroet, de oud- Feijenoord-crack, evenals Van Dijk bij ons, zo nu en dan zien, wat goed voetbal eigenlijk is. Voor de statistiek krijgt U nog de mannen van de Ajax-score: Burgers (2 keer), Loek den Edel, invaller voor Michels (behoorlijk), drie maal. WEDSTRIJDPROGRAMMA EERSTE ELFTAL. 26 December -1954: 2 Januari 1955: 9 16 23 30 6 Februari 13 20 Ajax—De Graafschap EindhovenAjax Ajax—Enschede H.V.C.—Ajax B.V.V.—Ajax AjaxXerxes A.G.O.V.V.—Ajax AjaxD.F.C. R.B.C.Ajax Van de reserve teams valt deze maand bitter weinig te ver tellen. Ajax 2 kwam tweemaal, Ajax 3 éénmaal, Ajax 4 twee maal en van de rest alleen Ajax 5en Ajax 7, beide éénmaal, binnen de krijtlijnen. Een heel schrale oogst! De heer Pluvius, die vergeten had de kraan dicht te draaien, wordt dan ook namens de jongens hartelijk bedankt! Ajax 2 boekte een paar beste resultaten. Op een bijveld van het Olympisch Stadion klopten onze mannen Blauw-Wit 2 met liefst 15. Een knappe prestatie. Loek den Edel werd de held van de dag. Drie doelpunten kwamen van zijn schietgrage voet. Z.F.C. 2, het volgende slachtoffer van ons tweede elftal, werd in de Meerse modder geduwd (40). Rust 10. Ver in de tweede helft nog steeds dezelfde schamele voorsprong. Toen kwam Piet Schep, zijn broer Herman, die gewond raakte, ver vangen. Goedkoop verhuisde naar de vleugel en Schep nam de rechtsbinnenplaats voor zijn rekening. Deze verandering bracht vaart in de voorhoede, met gevolg, twee goede doelpunten van kleine Piet. Einde 40. Het elftal, dat het zo ver bracht: 't Kruis, Van Drecht, R. Dukker, Van Dijk, Quakernaat, Behrens, Van Veen, Van Wegen, Velder, Schep, Butter, Den Edel, Goedkoop, Bouquet en Standaar. Het zijn wel vijftien namen, maar het tweede elftal varieert bij de week en ere wie ere toekomt, nietwaar? Ajax 3 heeft de waarschuwing, die wij in ons vorig clubblad lieten horen, ter harte genomen. Het Helderse H.R.C. 2, de grote concurrent voor de bovenste plaats, heeft inzage gekregen van de kampioensplannen van ons derde. De sportieve „roodjakken" hebben ze goedgekeurd. Elders vindt U een citaat uit hun goed verzorgd clubblad, dat iedere week uitkomt ons respect en een verslag van een nieuwe ster aan de Ajax-schrijvers- hemel, Yrref Jr, (zo pa, zo zoon), zodat wij minder letters op papier behoeven te zetten. H.R.C. 2 en ons derde gaan nu broe derlijk aan het hoofd van de ranglijst. Beide ploegen twaalf punten uit acht matches. Volendam 3 staat op de derde (10 uit 7) en Blauw-Wit 3 (9 uit 7), op de vierde plaats. Zo luitjes, nu weten jullie meteen, wie stevig in de gaten gehouden moeten worden. Aj'ax 4 handhaafde ook deze maand het ongeslagen record. Twee moeilijke uitwedstrijden leverden twee draws op. Elink- wijk 2 (33) en D.O.S. 3 (00). Helaas ontbreken ons de ge gevens óm iets over deze matches te vertellen. Wie van de heren klimt eens in zijn pen? De mannen van het record zijn: Fortuin, Worst, Van Vegten, Drewes, Koning, Brienen, Been, Schep, Blankert, Waayer en Diehl. Ajax 5 bracht het niet verder dan een gelijk spel. Z.S.G.O. 3 belette onze jongens het scoren, zodat de rood-witte-achter- hoede zat natuurlijk potdicht met 00 het einde van de strijd kwam. Met dat al is ons vijfde ook nog ongeslagen. Houden zo, vrienden Ajax 7 kwam, zoals hierboven reeds geschreven, éénmaal in het veld. Het was genoeg voor 5 doelpunten. D.W.V. 5 keek tegen de verkeerde kant van de score aan. Toch slaagden de geel-zwarten er in de Ajax-doelman te passeren. Vijf tegen één dus ennog geen match verloren. Goed zo, vrienden! Van de jeugd vertelt de heer Smit. Als het U interesseert, dan de volgende pagina's even inkijken s.v.p.! Wij hebben onze portie weer geleverd. BROWN. Voor Uw uitwedstrijden in Europa

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1954 | | pagina 3