.WedStbud VERfLAGEN PALERMO" 42 13 AJAX—V.V.V. 2—3. Tot en met Vrijdagavond voor de wedstrijd, was het zeer onzeker of alles zou doorgaan. Op die bewuste avond werden diverse bezwaren overwonnen en toonde de Venlose Voetbal Vereniging zich Voor Voetbal Vrede. Deze overwinning werd bij het eerste optreden der gecombi- neerden tot ons nadeel, door een overwinning op het groene veld gevolgd. Onverdiend? Naar mijn mening niet, wel onnodig. De nieuwe combinatie ging wat stroef van start en speciaal in het eerste halfuur waren wij een beter geheel en was men aan onze zijde wat slordig in het benutten der kansen. De rechter vleugel van V.V.V. was het gevaarlijkst. Een goed genomen corner werd prima ingekopt en Geelhuizen bleef niet veel an ders over, dan een extra kans te nemen door de bal, die anders in het doel was verdwenen, met de hand weg te slaan. Blijft onze doelman op zijn ingenomen plaats staan, dan was de slecht maar hard genomen penalty zonder resultaat gebleven. Nu keken wij tegen een 01 achterstand aan. Van Dijk speelde weer een prima partij en dank zij zijn voorbereidend werk, kwam er een driebandengelijkmaker. Zelf schoot hij tegen de paal, Burgers de terugkomende bal tegen de keeper en toen doelpuntte Arend v. d. Wel. Burgers voelde echter meer voor een kleine voorsprong bij de thee en zag zijn onvermoeid zwoegen beloond met een doelpunt. De gecombineerden toonden in de tweede helft een hechter geheel en beschikten over het algemeen over meer uithoudings vermogen, dat ons in de laatste phase van deze wedstrijd parten speelde. Bakker, die de vorige competitie van dit seizoen altijd wel goed voor een doelpunt was, kon de juiste richting niet vinden. Uit een pass van Michels stond de paal bij een ingeschoten bal in de weg en een tweede kans enkele minuten daarna bleef ook onbenut. Geen drie en geen 41 dus, maar wel een gelijkmaker. Geelhuizen vergiste zich enkele dagen in Sint Nicolaas, speelde onnodig terug en V.V.V. bedankte voor deze surprise 22. Onze doelman had voordien tweemaal de gelijkmaker voorkomen bij prima schoten van de twee-meter-spil. Dë winnende goal voor V.V.V. hing in de lucht, de rechtervleugel werd steeds gevaar lijker en een enorme save van doelman Pieters Graafland bij een ineens ingeschoten bal van de rechtsbuiten uit een voorzet van collega linksbuiten, hield de stand op 22. De redding was wel ten koste gegaan van een corner. Prima genomen, leverde deze hoekschop het derde doelpunt voor V.V.V. op, dank zij enige medewerking van onze verdediging, die haar dekkings- taak slecht waarnam. Alles werd nog geprobeerd, ook door wijzigingen in onze opstelling, maar de verdediging der Lim- 99 m Ét k r r PALERMO Hotel - Café - Bar - Dancing REMBRANDTPLEIN 40-42 TELEFOON 37329 Johnny Milstone m.m.v. Maud Barendse vocaliste Zondag mat. 4-6.30 uur burgers bleef de situatie ftieester, al was het ten koste van enige vrije schoppen en enige kneusjes van onze aanvallers. C. E. de V. AJAX—BE QUICK. Een wedstrijd die voor indeling in de rubrieken „Malle gevallen" en ,,de oudjes doen het nog best" in aanmerking komt. Het malle van het geval was n.l. dat wij sinds jaren in ons Stadion een wedstrijd hebben gezien, waarbij de bezoekende vereniging ons in spelkwaliteit voor 70% van de speeltijd dik de baas was. Wanneer U, evenals zovele anderen, het slechte weer niet heeft willen trotseren, zult U mij voor de voeten gooien: en die 51 dan. Die 51 had ook 101 kunnen zijn, wanneer wij niet te veel doelrijpe kansen hadden gemist. De Groningers speelden echter een zeer behoorlijke partij, goede spelopvatting, goed positie spel, maar verzuimden hun aanvallen met een goed schot te besluiten. Aan onze zijde deed men dit laatste beter en konden Burgers en Den Edel ons aan een 21 voorsprong bij de thee helpen. De oudjes, die het in de eerste helft al goed hadden gedaan, bleven ook in het resterende gedeelte excelleren. Zowel De Vroet als Van Dijk, beiden als linkshalf, streden voor de dagtitel: de beste man van het veld. De oud-Feijenoorder verkocht het num mer misschien beter, zijn schijnbewegingen (in de volksmond bilbibberen genoemd) waren prima, afgeven ook best, maar ik vond Gerard van Dijk zeker zo nuttig. Hij bewees dit, toen het moment zich daarvoor leende, am een rush te ondernemen, enige spelers te passeren om daarna een voorzet „uit de kunst" te geven. Aan de bal hing een kaartje waarop stond: „Zo goed pop"? Die pop was Den Edel, die zonder de minste edelmoedigheid deze edele Van Dijk-actie met een tikje voltooide. Het publiek apprecieerde de actie van de kleine man en beloonde dit met een applaus, waar Eduard van Beinum en Vera Lynn niet meer van verschrikken, maar welk geluid wij sinds tijden niet meer hebben gehoord. De verdediging van onze Noorderburen kreeg het zwaar; keeper een zwakke plek en het totaal van vijf doelpunten wer den door Burgers (2) en Den Edel (3) gescoord. Een grote overwinning dus, die de speelsterkte van ons team misplaatst accentueert. C. E. de V. AJAX 3—BLAUW WIT 3 Op een, ondanks de vele regens van de afgelopen dagen, zeer goed bespeelbaar eerste veld, heeft ons derde elftal een ruime zege behaald op de Stadionbewoners. Wij hebben onze tegen standers, die Van Wijngaarden in de gelederen hadden, wel eens sterker gezien. Al vrij spoedig na het begin namen wij de leiding, toen een hard ingeschoten bal van Brienen door Draayer hiet het hoofd van richting werd veranderd en onhoudbaar voor de keeper in het net verdween. Aangemoedigd door dit succes gingen de onzen vrijer spelen. Hoewel het plaatsen nogal wat te wensen overliet, maakten Post, na een solo-actie, en Draayer, na goed doorzetten, er 30 van. Met deze stand werd de rust bereikt. Na half-time was Blauw-Wit aanvankelijk in de meerderheid, maar spoedig werden de bakens verzet. Goed gesteund door de middenlinie, waarin Wolterink uitblonk, Brienen en Kraan ber gen werk verzetten, werd de aanval weer overgenomen. Na enig heen en weer getrap voor het Blauw-Wit-doel maakte Dukker er met een goed schot 40 en v. d. Wal met een schot tegen de binnenkant van de paal 50 van. In de laatste minuten scoorden de Blauw-Witters nog een tegenpunt waarmee zij een verdiende beloning kregen voor het goede volhouden. Over het algemeen speelde ons elftal niet slecht. Achterhoede, met aanvoerder Van Dijk aan het hoofd, prima. De middenlinie stuwde goed, alleen moet Brienen de bal sneller afgeven. De voorhoede is, hoewel vijf goals makend, toch tot meer in staat. Indien de binnenspelers de bal eerder naar de buitenspelers plaatsen zullen wij voor iedere tegenstan der een moeilijk te omzeilen klip blijken. De opstelling van het elftal was als volgt: Doel: Bout, Achter: v. d. Wiel, v. Dijk, Midden: Kraan, Wolterink, Brienen, Voor: Dukker, v. d. Wal, Draayer, Moinat en Post. H.R.C. 2—AJAX 3. Zondag 21 November speelde het derde elftal tegen lijstaan voerder H.R.C. 2. Deze dag moest dus worden getracht, de kop

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1954 | | pagina 13