F. DAZERT Vonthuis „DE BLAUWVOS" Paleisstraat 3 ENGELS SCHOEISEL Jeugdvoetbal De K.N.V.B.-spelregelcommissie Harry Sacksioni BONTMANTELS - STOLA's - COLLIERS Sigarenmagazijn Rijnstraat 63 Telefoon 726558 A. F. STRIKKERS 12 Pluvius heeft wel een heel dikke streep door de jeugdvoetbal rekening gehaald. Weken lang viel er voor de jongens niet te voetballen, maar j.l. Zondag was het eindelijk weer eens een dag, dat de voeten tegen de bal gedrukt konden worden. Juniores A 1 bekampte D.C.G. en won met 30. Bij het ter perse gaan van dit blad, had ons nog geen verslag van deze wedstrijd bereikt. Jammer! Juniores A 2 klopte in een heel goede wedstrijd Blauw wit A 2 met 51. Op het zeer zware veld demonstreerden onze jongens een technisch knap partijtje voetbal, waarbij, voor al na de rust, het schieten niet werd vergeten. Goed gedaan, boys! Juniores A 3. Dit elftal kreeg de juniores van Z.S.G.O. te be strijden. Wel werd met de match begonnen, maar het bar slechte weer noodzaakte de scheidsrechter het spel te staken. Heel verstandig, ref! Juniores A 4. Het ongeslagen vierde nam tegen Zeeburgia 4 (met negen spelers) geen halve maatregelen. Veertien nul werd het resultaat. Voor beide partijen geen gezellig geval. Juniores A 5 gaf tegen D.V.A.V. 2 een nummertje doelschie- ten weg. Zestien nul kwam op het wedstrijdformulier te staan. Een nog ongezelliger geval. Juniores A 6 boekte het record van de dag. Het doelmannetje van Meteoor 3 had een nare Zondagmorgen. Twintig tegen nul. Juniores B 1 sleepte in een aardige wedstrijd tegen D.W.V. B 1, op de valreep, een gelijk spel uit het vuur. In de laatste seconde slaagde Drost erin, de gelijkmaker achter de D.W.V.- goalie te deponeren. U begrijpt, dat gaf vreugde in de hut. Juniores B 3 stuurde Volewijckers B 3 met een acht nul ne derlaag naar huis. Knap werk, boys. Al met al was het Zondag 12 December een beste dag voor onze jeugd. Zeven en zestig goals voor en twee tegen. Zes matches gewonnen en één gelijk. De jeugdcommissie is beslist niet ontevreden. H. SMIT. Tengevolge van de besluiten, genomen door de International Board, dienen de navolgende wijzigingen in de Regels van het Voetbalspel (uitgave 1953) te worden aangebracht: I. Regel 2. De Bal. Aan het slot toevoegen: Tijdens een wedstrijd mag alleen met toestemming van de scheidsrechter een andere bal in het spel worden gebracht. Toelichting: De bedoeling is, dat gedurende de wedstrijd steeds met dezelfde bal wordt gespeeld; moet bijv. door weg trappen een andere bal worden gebruikt, dan moet de oorspron kelijke bal zo spoedig mogelijk opnieuw in het spel worden ge bracht. Bij invallende duisternis mag een witte bal eerst dan worden gebezigd, nadat de scheidsrechter daartoe toestemming heeft gegeven. II. Regel 12. Overtredingen en wangedrag. Blz. 32: j. Ie alinea te vervangen door: j. het speelveld betreedt, nadat de wedstrijd is begonnen, om zich bij zijn partij te voegen of opnieuw aan het spel deel te nemen, zonder een teken te hebben ontvangen van de scheids rechter, dat deze daarmede instemt. (Dit voorschrift is niet van toepassing, indien de verwijde ring heeft plaats gevonden voor een overtreding van regel 4). Toelichting: De redactie verschilt maar weinig van die, welke vorig jaar in de Handleiding is opgenomen (dus wel van die in het Spelregelboekje). De bedoeling is, dat, om aan het spel te mogen deelnemen, niet gewacht behoeft te worden, totdat het spel om de een of andere reden is gestaakt. De toestemming kan door de scheidsrechter worden gegeven, voordat een verzoek orn mede te mogen spelen is gedaan. Indien evenwel een speler is verwijderd wegens ongeoorloofd schoeisel, moet hij wachten tot de bal uit het spel is: alsdan moet hij zijn schoeisel laten keuren, alsvorens hij opnieuw toe gelaten kan worden. III. Hoewel het navolgende niet in een der spelregels dient te worden opgenomen, moet in den vervolge daarnaar worden gehandeld. Indien een speler zich bukt, om een bal met het hoofd te spelen, mag hij door de scheidsrechter worden gestraft, indien de speler voor zichzelf gevaar oplevert, bijv. wanneer een tegen stander tegelijk met de bukkende speler naar de bal trapt. Dit voorschrift is evenwel niet van toepassing op de doelverdediger, indien deze met zijn handen poogt de bal te bemachtigen. In tegenstelling tot voorheen, toen alleen een speler, die zijn been te hoog oplichtte, strafbaar was, is thans ook een te laag koppende speler strafbaar, in beide gevallen alleen als deze speelwijze gevaar oplevert, hetzij voor de tegenstander, hetzij voor zichzelf. In beide gevallen moet een indirecte vrije schop worden toegekend. Bovenstaande wijzigingen treden terstond in werking. Namens de Spelregelcommissie: Mr W. PIEK, Secretaris. De zaak met de grootste sortering van Zuid Verkoop van Ronson-aanstekers en Denicotea-pijpjes Wij bezorgen ook gaarne aan huis Te laat Dan in de automaat! Moderniseren Bontbewaring - Reparatie KONINGINNEWEG 255, Tel. 95701, Amsterdam-Z b.d. Amstelveenseweg, tramlijn 1-2-16

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1954 | | pagina 12