W ij sheidsdroppels 11 is echter een wond opengereten, er is een discussie uitgelokt waarvan geen enkele sportorganisatie profijt kan hebben. Integendeel, veel vrouwen zullen het haar echtgenoten niet gemakkelijker maken hun sport op Zondag te beoefenen of te bekijken, immers, de radio heeft dit onderwerp zelf al aange sneden. Geloof je beste Tom, dat ooit een cigarettenfabriek het onderwerp ,,is roken gevaarlijk voor de volksgezondheid" zelf zou aansnijden, terwijl over dit onderwerp misschien zelfs nog discussie mogelijk is. Aan jouw onderwerp zit echter kop noch staart, omdat een bevredigend resultaat hierover nu eenmaal onmogelijk te verkrijgen is. Cor v. d. Hart staat nog steeds op de transferlijst. Ik meende destijds (toen de Bonden nog vijanden en geen compagnons wa ren) gelezen te hebben, dat aan de hand van telegrammen e.d. te bewijzen was, dat alles in kannen en kruiken was. Dit is dus blijkbaar een „jokkentje" geweest, mais enfin, dat kwam toen meer voor. In ieder geval is hij voor het luttele bedrag van 120 mille voor ons voetbal vrij te krijgen. Het geld ligt op straat, wij heb ben hem destijds beslist voor minder „in handen" gehad, dat was toen een speler werd geschorst omdat hij 2,50 voor een lunch declareerde, terwijl hij zijn eigen broodje had meege nomen. Wat is er toch een boel veranderd, nu moet onze onvolprezen buitenlandse vertegenwoordiger, de heer Brunt, helemaal naar Lille, om te kijken of er niet een paar kwartjes van de vraag prijs af kunnen. Het kan verkeren, zei Breero, jammer alleen voor de heer Brunt, dat Cor in Lille speelde, en niet in Nice of Monaco. Noord-Frankrijk heeft een bepaald onaangenaam kli maat in de wintermaanden, en aan de Rivièra is het nu goed onderhandelen. Verschrikkelijk actief lid als soort gentleman autowacht op Ajax-parkeerterrein aangetroffen. Moet toch beslist belang rijker werk te doen zijn. Overigens parkeerstrook vóór Overdekte Tribune zeer breed, waarom niet auto's schuin parkeren, geeft beslist 2 ;a 3 maal meer plaats, hetgeen buitengewoon charmant gebaar tegenover sommige leden zou zijn. 't Is maar een tip van iemand die niet eens functionaris is, en er zelf misschien tweemaal per jaar gebruik van zou maken. Nog even volhouden en het schone „vrede op aarde" zal alom klinken, dat het ook voor onze voetballerij zo moge zijn en blijven. Ik hoop het van harte en wens alle Ajacieden nu reeds een zalig uiteinde en een gelukkig en zeer voorspoedig 1955. JAMES. (Naschrift Redactie.) Het Bestuur heeft indertijd gedecreteerd, dat de strook grond voor de Overdekte Tribune niet als parkeerplaats mag worden gebruikt. De laatste tijd is daar niet zo streng meer op gelet, met gevolg; één streep auto's voor de Overdekte Tribune als het eerste thuis speelt. Enige automobilisten, die hun wagen voor noodgevallen (on gelukken etc.) beschikbaar hebben gesteld, mogen natuurlijk wel op genoemde strook parkeren. Deze wagens moeten nu eenmaal klaar staan als er iets gebeurt. Voortaan dus alleen parkeren achter de Open Tribunes. Het Bestuur verzoekt aller medewerking. Samenwerking is de enige uitweg uit de toestand, waarin deze wereld thans ver keert. (Koningin Juliana.) De roeping van de mens is mens te zijn. (Multatuli.) Een kwade makker maakt een rakker. Een ramp is een gelegenheid tot deugd. (Seneca.) Niet wie veel ideeën, maar wie een over tuiging heeft, is een groot mens. Wilt ge op aarde reeds in de hemel leven? Wees dan een engel voor wie U omgeven. (Ten Kate.) Iemand, die nergens op richt, raakt altijd iets. Vergissen is mensTijk, Vergeven is god'lijk. (Pope.) Te luttel moejt is al sijn moejt verloren, (Hooft.) De onmacht om van het leven te houden, is wel bezien de onmacht zijn plicht te doen. Goede manieren staan beter dan goede kleren.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1954 | | pagina 11