Some nonsenses Some senses and 10 Wat kan een mens toch vreemd achter zijn schrijfmachine terecht komen. Deze keer bijvoorbeeld: ik zit heerlijk in een gemakkelijke stoel te mediteren, tot ik tot de conclusie kom, dat ik beter eëhs een goed boek kan gaan lezen. Ik scharrelde even in mijn boekenkast, tot ik het bekende boek „Komedian ten trokken voorbij" in handen kreeg, en direct veranderde ik van mening; de voetballerij van de laatste maanden passeerde in gedachten even de revue, en vijf minuten later zat ik aan mijn trouwe schrijfmachine. Honi soit qui mal y pense, als mijn oog toevallig op ,,de blinde weerelt" van Jan Mens was geval len, was ik ook gaan schrijven, hoewel ik eerlijkheidshalve moet toegeven, dat ik bij het vinden van „Grote Tijdgenoten" van Winston S. Churchill, misschien gewoon was gaan lezen. Gelezen ergens, dat we weer een Commissie erbij hebben, speciaal voor vrienden van het amateurisme, als ik het goed heb, heeft ons aller vriend Karei Lotsy er ook zitting in. Gewel dig is dat, zit hij als F.I.F.A.-bestuurder ook niet altijd bij die samenstellers van selectieploegen van profs, ik meen, dat ik hem daar wel eens bij heb gezien. Er was vroeger eens een N.S.B.-er, die gaf geld aan een groep illegalen, dat heeft hier natuurlijk wel niets mee van doen, maar ik weet nog wel, dat ik dat toen zo gek vond. Bij AjaxV.V.V. weer eens glundere gezichten en een gezel lig kijkspel gezien. Heel misschien hadden we nog kunnen winnen ook, maar dan hadden onze spelers meer op Gé van Dijk moeten letten; de bal langs de grond, speciaal op een glad ter rein en tegenover langere tegenstanders. Enfin volgende keer beter, want we moeten in de bovenste helft komen, anders is de pret er aardig af. Hoorde stemmen uit publiek om standbeeld voor heer Joosten op te richten. Vind dit onjuist, zou K.N.V.B. moeten doen, waren n.l. weer zo verschrikkelijk veel wedstrijdbezoekers op eerste voetbalcocktaildag, bovendien, misschien zit er nog wat in de beroemde hoed van de even beroemde strijdvergadering. Veel foto's gezien van vriendelijke vrienden, Joosten en Hop- ster, volgens insiders moeten ze samen het schone lied „en datte we toffe jongens zijn" gezongen hebben. Of de N.B.V.B.-scheidsrechters, -voorverkopers en die groep van door fusie werkloos geworden voetballers er precies zo over denken, betwijfel ik. Jammer voor deze pioniers. Later vernomen, dat voorverkoop-adressen alsnog ingescha keld, hoop zulks van harte. Daar ik Ajax tegenwoordig slechts bij uitzondering thuis zie spelen, zijn mij veel dingen opgevallen. Muren thans vol reclame, waarvoor vanzelfsprekend niemand stil mag blijven staan. Zeer juist, dure reclame-centjes niet uitgegeven om naar oninteressante mannetjes te kijken. Hoop echter, dat Bestuur groot stuk muur maagdelijk zal houden voor onze trouwe en symphatieke supporters in invalide wagen tjes. Verder veel reclame door loudspeakers en enorm veel pu bliek. Resultaat veel centen in de centenbak, en die alles bij elkaar te houden door mensen die daarvoor hun vrije tijd en die van hun gezin gratis ter beschikking stellen. Klopt ergens iets niet. Heel veel meningen gehoord omtrent Tom Schreurs en Mevr. Mendes, meningen, die lang niet altijd overeenstemmen, maar die het er grotendeels wel over eens zijn, dat het een stunt was. Later mochten wij ook nog vernemen, dat het een zgn. „prac tical joke" was, en heeft men zelfs de moeite genomen ons het begrip „practical joke" bij te brengen. Om U dit begrip nog te verduidelijken, zal ik U even twee voorbeelden geven, misschien zijn deze voorbeelden U reeds bekend, maar ik doe dit alleen om het onderscheid goed te doen uitkomen. Ie voorbeeld. Een opvallend klein mannetje loopt in gedach ten op een perron. Hij botst tegen een knaap van een kerel aan, die zonder zich een moment te bedenken het mannetje een stomp op zijn oog geeft. Het mannetje overziet de situatie, voelt het hopeloze van een revanche, en vraagt: „was dit een grap of was het U ernst". „Pure ernst" is het antwoord, „en, als het je niet bevalt kun je er nog een krijgen." Kijk, geachte lezer, dit is nu een duidelijk voorval van geen „practical joke", immers de sterke man zegt: „het is mij pure ernst". 2e voorbeeld. Twee mannen komen in een „moordstemming" in hun stamkroeg. Op de vraag, waarom zij zo'n pret hebben, antwoordt een van hen, „wij kwamen vanavond langs het huis van Willem de bakker, zijn huis stond in brand en het was van boven tot beneden één vuurzee. Willem was naar het dak ge vlucht en schreeuwde vanuit de goot om hulp. Wij schreeuwden naar boven, „Willem wij staan beneden, spring maar, we heb ben een net." En toen sprong Willem en we hadden geen net, en een lol dat we hadden." Dat is nu wel een „practical joke". Nu weet ik uit het bovenstaande werkelijk niet, onder welke categorie ik de mop van Tom Schreurs moet plaatsen, maar persoonlijk heb ik „de gijn" ervan nog niet kunnen ontdekken en bovendien had ik zoiets wel verwacht van een dameskransje met nog een gezellig vrouwenforum er achteraan. Als vinding van een sportomroeper vind ik het echter bepaald onverstandig. Immers, een dergelijk iemand heeft tot taak de sport te steu nen en dit in de ruimste zin des woords, door deze zgn. „joke"

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1954 | | pagina 10