Ajax-Enschedese Boys 3-2 Winst Jubileum 9 Starreveld, onze nieuwe debuterende jonge linksbuiten, had in de eerste minuut de wind volledig in de zeilen, door op enigs zins fortuinlijke wijze zijn entree met een doelpunt te vieren. Mochten sommigen misschien in de verwachting hebben geleefd, dat de man van het bord het nu wel erg druk zou krijgen, deze hoop werd spoedig de bodem ingeslagen. De Boys waren niet in het minst geïntimideerd en aangezien zij niet de minderen waren meer schoten op ons doel afvuur den - bleef het lange tijd onzeker of de spoedig verkregen voorsprong gehandhaafd kon blijven. Onze doelman moest, in verhouding met zijn collega, veel meer werk verzetten, de score blank te houden. Onze tegenaanvallen kregen veelal een ontijdig einde door de buitenspelfuik. Tegen de verhouding in kwam ons elftal toch op een 30 voorsprong. Bakker depo neerde, uit een voorzet van v. d. Wel, met een hoffelijke hoofd beweging no. 2 in het net en Burgers profiteerde van enkele meters vrijheid om wederom op de topscorerslijst te stijgen. De bezoekers kregen loon naar werken door een goed tegenpunt van iSeldenhuis Sr. Rust 31. Een 32 stand hing direct na de thee in de lucht, doch een der palen verleende dankbaar geaccepteerde medewerking. Het klopte niet zo erg in onze defensie en vooral Co Bouwerns met andere gewichtige zaken aan zijn hoofd (alles goed Co speelde zeer nerveus. De Boys bleven gevaarlijker, maar doel punten maakten ze niet. Op zeer gemakkelijke wijze hadden Starreveld en Burgers de stand zelfs op 51 kunnen brengen. Het werd voor de Boys een extra stimulans om het nog eens te proberen en bij een algemene aanval werd het 32. De Oosterlingen zetten er nog eens alles op, maar op kri tieke momenten dook overal voor ons doel, Gerard van Dijk op, die, zowel aanvallend als verdedigend, een prima partij speelde. Diverse corners kwamen op ons doel en wanneer onze penningmeester van te voren had geweten, dat er in de laatste minuten iets unieks zou worden vertoond, had hij de prijzen waarschijnlijk wel verhoogd. De eerste getuigen van „dit nog nooit vertoonde nummer" waren de bezoekers van de staanplaatsen aan de stadskant. Zij zagen plotseling de doelman van de Boys zijn doel verlaten en zijn bedoeling was duidelijk. Met nog enkele minuten te spelen wilde hij van zijn lengte profiteren om een corner te benutten. Luid aangemoedigd door het publiek sprintte hij naar de an dere kant, doch zijn collega P.G. gaf geen kans. De bal werd via enkele spelers naar Michels gespeeld, de Boys-doelman was aan de laatste bladzijde van het boek „De weg terug" bezig, Rinus wachtte te lang, de bal werd door veldspelers wegge werkt, weer eens ingeschoten ende keeper bemachtigt de bal onder gul applaus van het publiek. Noch niemals da ge- wesen! Het verlossende eindsignaal klonk positiever en juister dan enkele malen in deze wedstrijd. C. E. DE V. Ons clubavondcommissielid en surveillant bij de viswedstrij den, A. Zwang, vierde op 12 November zijn 25-jarig dienst- jubileum bij de Centrale Magazijnen Militaire Goederen. De redactie wil gaarne nog een felicitatie toevoegen aan de vele die hem op die dag ongetwijfeld zijn aangeboden. Arie, in de pokerwereld zegt men in een dergelijk geval: „double". C. E. DE V. Ook onze penningmeester, de heer F. Dukker, viert een jubi leum. Vijf en twintig jaar geleden trad hij de „drankwereld" binnen en eerlijk, je kunt het hem niet aanzien. Beslist geen levende reclame voor de „blauwe neuzen-club", wat ons een heel kunststuk lijkt als je dag in dag uit in de oude-klare zwemt. Maar enfin, 25 jaren Erven Lucas Bols dienen zonder een drup peltje te morsen is toch wel iets om even bij stil te staan. We geloven dan ook, dat op 1 December a.s. bij genoemde firma het werk een paar uur stil ligt en dat er op de gezondheid enz. van onze clubgenoot niet alleen „aan-de-kurk-wordt-geroken". Ferry, ook Ajax wil niet achterblijven (wel bij die kurk), dus langs deze weg onze hartelijke felicitaties en nog vele jaren in goede conditie tussen de kruiken en flessen. BROWN. Dat BelgiëHolland Ons winst heeft gebracht, dat hadden we vast geen van allen verwacht. We hoeven die winst hier niet weer te vermelden. Het waren niet a 1 t ij d de punten die telden. We willen van andere winst hier nu spreken. Haast even belangrijk daarbij vergeleken. We hebben de wedstrijd per radio gehoord. Een prima verslag door geen wanklank verstoord. Zó hoort men een „moordmets" per „mike" te verslaan, in n woord was dit nu eens kranig gedaan. 't Was net of een Raymond Glendenning hier sprak. Met brio tempo met 't grootste gemak. En Kick was de Buchan, in de rust nog wat mat. Maar later, toen hij zijn notities weer had Trots plensende regen was 't geheel waterdicht. Men heeft er ons luisteraars zeer mee verplicht. Hier werd televisie welhaast overbodig. We zagen de bal en dat heeft men nodig. We volgden (letterlijk) hem op de voet. Dit was nu de weergaaf zoals het moet! Met voorheen vergeleken was 't stukken beter. Zelfs ook met dezelfde spreker in d'aether. Geen enkele zijstap die zijn niet van node. Zoals het nü was, is de ware methode. Wanneer dit zo blijft en waaróm zou het niet dan wordt het „kijk"-af op dit radiogebied. Maar zetten wij dan de Pagano's aan kant. Dat hebben wij luisteraars zelf in de hand. Laat iedere sportvriend een briefkaartje schrijven dat dit toch in deze handen mag blijven. Dat, mocht deze zendtijd naar anderen gaan, dezelfde van thans voor de micro zal staan. B. S. LE MARCHÉ. Onderschrift. Het spijt ons, maar we zijn het beslist niet met de heer Le Marché eens. We vonden het verslag wel iets beter, maar nog lang niet „je dat". Er waren nog zoveel aanmerkingen op te maken, dat we de lofzang van onze geachte medewerker echt niet begrijpen. En wat zijn „Buchan" betrefthoe is het mogelijk! BROWN.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1954 | | pagina 9