F. DAZERT MAX SMEER Café „Populair" Paleisstraat 3 ENGELS SCHOEISEL Uitslagen Voor Dames- en Herenstoffen lage prijzen Sint Antoniesbreestraai 98 - Telef. 43363 Reguliersbreeslraat 51, lel. 31996 Amslerdam-C. 8 de ontzettend grote toeloop van twee jaar terug, toen hetzelfde elftal in Rotterdam na een overwinning op het Nederlands elftal de Rotterdammers partij moest geven. Twintig jaar geleden, toen wij op het groene veld nog zo vreselijk sterk waren, konden de Hongaren dus toch ook al een beetje voetballen! Zei U wat „Sportkroniek". De heer Moorman schreef in zijn blad „Sportkroniek" van Maandag 1 November 1.1., een artikel waarin ook onze club werd genoemd. Daar,,Nadruk Verboden" voor deze krant geldt (waarom, de redactie neemt week in week uit artikeltjes uit clubbladen over) kunnen we de pennevrucht van de hoofd redacteur, helaas, niet in het „Ajax-Nieuws" afdrukken. Wel willen we U vertellen, dat het epistel verre van vleiend voor onze vereniging was en dat de heer Koolhaas enige vegen uit de pan kreeg, die lang niet schoon waren, maarkant nog wal raakten. De heer G. v. d. Heyden, één der medewerkers van het pro grammablad „Blauw-Wit-thuis", schreef naar aanleiding van het artikel van de heer Moorman, het volgende: Onprettige woorden jegens de heer Koolhaas. Vorige week verscheen, vlak vóór de bondsvergadering als belangrijk aangekondigd, doch in wezen slecht een „farce" in de pers het verrassende bericht, dat Ajax, bij monde van voorzitter Koolhaas, aan de Urgentiecommissie van de K.N.V.B. de eis had gesteld om over te gaan tot onmiddellijke opening van onderhandelingen met de Beroepsvoetbalbond. Dit bericht wekte vanzelfsprekend de nodige opschudding in K.N.V.B. - kringen, temeer toen bleek dat de heer Koolhaas niet op de bondsvergadering aanwezig was en uiteraard het standpunt van Ajax niet nader werd toegelicht. Het behoeft geen betoog, dat een deel der pers hierop gretig inging en vooral in „De Sport kroniek" werd de heer Koolhaas door hoofdredacteur J. Moor man, over wiens kwasi-juridische artikelen wij ons in de laatste maanden, overigens bijzonder hebben geamuseerd, op een schoolmeesterachtige toon op dit feit gewezen. De oorzaak van de afwezigheid van de heer Koolhaas op de H. Fleijsman bondsvergadering, die hij reeds meer dan 35 jaar trouw heeft gediend, was louter een privé-aangelegenheid, Ajax' voorzitter kon zich ditmaal namelijk onmogelijk aan aangegane verplich tingen onttrekken, wat door hem reeds tijdig aan het K.N.V.B.- bestuur werd medegedeeld. De heer Moorman, waarschijnlijk niet bekend met deze om standigheid, trok echter uit de absentie een verkeerde conclu sie en die gaf hem aanleiding tot een irriterende, ophitsende passage in zijn artikel. „Activiteit, activiteit en snelheid!" is niet altijd aan te bevelen bij het schrijven van hoofdartikelen, „kolonel"G. v. d. HEIJDEN. De heer Koolhaas tekent hierbij aan: a. Ajax, had geen eis gesteld, maar een verzoek ingediend bij de Urgentiecommissie, doorde heer Elzenga geschre ven. Het was wel door mij op de bestuursvergadering van Ajax naar voren gebracht. b. Het was geen voorstel voor de Bondsvergadering, maar voor de Urgentiecommissie. Was ik op de Bondsvergadering ver schenen, dan had ik bij het punt „Urgentiecommissie" dit verzoek zeer zeker ter sprake gebracht. c. De heer Moorman was reeds weken voor de Algemene Ver gadering op de hoogte, dat ik niet naar de Bondsvergadering kon komen, door een trouwpartij. Deze familie-aangelegen heid heb ik bekendgemaakt op de Bondsvergadering, die de heer Moorman bijwoonde, en waarvan hij schreef, dat ik op de vergadering der W.E.K. had uitgeroepen, „wij gaan kapot". Verder heb ik op deze vergadering nog gevraagd of een ander voor mij mocht komen, maar dat kon niet, omdat afgevaardigden voor 1 jaar worden gekozen. Tot zover de heer Koolhaas. Zo ziet U heer Moorman, dat het met het morele verval bij het Amsterdamse Ajax, eenmaal (U bedoelt vele malen) de trots van Amsterdam, het rijke Ajax (dat niets gaf voor het „strijdfonds", zou U dat doen, als U niets voor zo'n strijd voelt nog best los loopt. We zijn geen journalist, heer Moorman, we trachten een heel klein amateurtje te zijn, zonder een schijn of schaduw van pretenties, maar in onze branche is het de goede gewoonte ons eerst te oriënteren voordat we iets beweren. 17 October. Be-Quick—Ajax 1—4 Ajax 2de Kennemers 2 42 Vole wijekers 3Ajax 3 31 Ajax 4't Gooi 2 6—2 Ajax 5—A.V.H. 2 5—2 Ajax 6—R.K.V.V.A. 3 3—2 J.H.K. 2—Ajax 7 4—5 Juniores A: T.O.G. 3—Ajax 5 1—17 Juniores B: Blauw-Wit 1—Ajax 1 50 Ajax 2Aalsmeer 13 Ajax 4Volewijckers 4 102 Ajax 5Fokke 4 200 24 October. AjaxHaarlem (Zaterdag) 41 Ajax 2—D.W.S. 2 1—0 Ajax 3—D.W.S. 3 5—2 Ajax 4—D.O.S. 3 1—1 Wilskracht 2Ajax 7 28 Juniores A: Ajax 1Volewijckers 1 21 V.V.A. 4—Ajax 4 0—10 Juniores B: Ajax 1—D.W.S. 1 3—1 31 October. AjaxEnschedese Boys 32 Haarlem 2Ajax 2 06 Juniores A: Watergraafsmeer 2—Ajax 3 2—6 7 November. Go-AheadAjax 24

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1954 | | pagina 8