Sigarenmagazijn Harry Sacksioni Uit andere bladen 7 elftal, dat dit kunststukje uithaalde: 't Kruis, Dukker, De Wit Jr., Quakernaat, Van Veen, Velder, H. Schep, Butter, Bar telsman, Bouquet en Standaar. Zoals begrijpelijk heeft de ge hele ploeg een beste wedstrijd gespeeld. Er werd vlot gecom bineerd en beide juniores, Joop Butter en Robbie Bartelsman, met Herman, Schep, hadden een groot aandeel in de zes doel punten. Ajax 3 verloor op het Mosveld met 31 van De Vole- wijckers 3. Een resultaat, dat enigszins tege'nviel. Een week later herstelde onze ploeg zich door D.W.S. 3 met 52 te klop pen. Tot nu toe heeft het derde zes matches gespeeld, waar van er vier werden gewonnen en twee verloren. Niet gek, luitjes! Ajax 4, het elftal, dat vorig seizoen zo lelijk in de knel zat, is nog steeds ongeslagen. Van 't Gooi 2 werd gewonnen met 62 (onbegrijpelijk van de Gooiers) en tegen D.O.S. 3 gelijk gespeeld. Tegen de Utrechtenaren kwamen Schep (Piet), Blan- kert en Waayer maar tot één doelpunt, doordat het spel veel te kort werd gehouden. Meer op de vleugels spelen, vrienden, Kikkert en Van Dekken staan daar niet voor niets. Het totaal van dit elftal is nu: 5 gespeeld, 3 gewonnen en 2 gelijk. Prima! Ajax 5 kwam slechts éénmaal in het veld. A.V.H. 2 hield er een nederlaag aan over (52). Het praedicaat „ongeslagen" bleef dus gehandhaafd. Ajax 6 kreeg bezoek van R.K.V.V.A. 3. De visite liet heel beleefd de overwinning aan onze jongens (32). Afgekeurde velden zorgden ervoor, dat de voetbalschoenen enige weken in het vet(!) konden staan. Ajax 7. Ook dit elftal bleef ongeslagen. Twee lastige uit wedstrijden werden gewonnen. J.H.K. 2 (45) en Wilskracht 2 (28) moesten het onderspit delven. Goed werk, vrienden! Juniores A1 hadden een hele kluif aan De Volewijckers- juniores. Het werd een zwaar bevochten overwinning voor onze boys (21). Dollée, Blekkenhorst en Starreveld speelden een prima wedstrijd. Juniores A 2 kwamen niet tot voetballen. Vrije dagen en afgekeurde velden zaten deze knapen dwars. Juniores A 3 speelde één wedstrijd. Watergraafsmeer 2 werd er de dupe van (26). Juniores A 4 had het erg gemakkelijk tegen V.V.A. 4. De rood-zwarten waren te licht gebouwd voor onze boys. Gevolg van de nieuwe indeling. Met tien nul werden de V.V.A.-ers op eigen veld verslagen. Er was werkelijk geen aardigheid aan. Juniores A 5 maakte het nog een haartje erger. T.O.G. 3 had een nare Zondagmorgen (117). Voor onze boys moet het ook niet leuk zijn geweest. Van de B-juniores valt niet. veel te vertellen. Als er wat af te keuren valt zijn deze jongens meestal de eerste slachtoffers. Alleen B 1 bofte, kon twee wedstrijden spelen. Wat de punten betreft werd het fifty-fifty. Een dikke nederlaag tegen Blauw wit BI (50) en een overwinning op D.W.S. BI (31). De stand bleef dus in evenwicht n.l. zes gespeeld, drie gewonnen en drie verloren, 't Kan beter, boys! Juniores B 2 kon het tegen de grote knapen van Aalsmeer niet bolwerken en verloor met 13. De jongens uit het bloe- mendorp waren te sterk en wonnen dan ook verdiend. Juniores B 4 kwam beter uit de hoek. Met 102 moesten de Volewijckertjes de vlag strijken. Rijnstraat 63 Telefoon 726558 De zaak met de grootste sortering van Zuid Verkoop van Ronson-aanstekers en Denicotea-pijpjes Wij bezorgen ook gaarne aan huis Te laat Dan in de automaat! Juniores B 5 boekte deze maand het record. Fokke 4 vond het beslist niet leuk (200). Wij ook niet! Als U dit verhaal hebt gelezen, weet zo ongeveer wat onze jongens en mannen de gepasseerde Zondagen met een voetbal uithaalden, 't Was onze bedoeling U dit te laten weten. De vol gende maand komen wij terug. Misschien vindt U het vervelend, maar we komen toch. BROWN. Robur et Veloeitas, Apeldoorn. Een teken aan de wand voor Tom Schreurs, mag het ge noemd worden, dat de eerste man (onze medewerker de heer Le Marché, Red. A.N.), die hij iets in zijn prijsvraag om zend tijd vroeg, zei: „vertelt U nu ook eens iets over amateurs". Na de propagandaspeeches voor de N.B.V.B. een schot, dat daverend zat en waarop de repliek een armzalig gestotter was. Clubnieuws „Wageningen". Nu ook ons eerste elftal eèn onzer beste spelers heeft moeten afstaan, is het aan de jongeren, te zorgen, dat dit verlies wordt gecompenseerd door hun geestdrift en wilskracht om groen- wit hogerop te brengen. Wij moeten een frisse, enthousiaste en vooral ook geestelijk sterke ploeg opbouwen. Dat een der eisen hiertoe is een intensieve training zullen ze moeten beseffen. Wij hoorden dezer dagen een speler verklaren: „Onder de wed strijd denk je niet aan geld". Dat het zo moge zijn! „de Roodjak", H.R.C., Den Helder. Het tweede ploeterde zich in de Amsterdamse modder naar een prachtige 40 overwinning op Blauw-Wit 3 en nam der halve weer de leiding in de afdeling. Een uitstekend resultaat. De positie zal echter zwaar moeten worden verdedigd en de eerste aanval zal Zondagmiddag worden gelanceerd door Ajax 3. Het staat voor ons vast, dat er Zondagmiddag op Tuindorp een fraaie strijd te zien is. Het devies voor a.s. Zondag moet zijn: „Alles wat Roodjak is en nog veel meer, naar ons tweede", wanneer het een tegenstander zal ontmoeten, tegen wie de inzet van alle krachten nodig zal zijn. Daily Mail, Johannesburg, Z.-A. Op de frontpagina van deze krant (9 October) stond met meer dan vette letters het volgende bericht. Perlee is No. 4 in Iscor's „Broken Ankle Club". Perlee, is onze ex-junior, die on geveer een half jaar geleden naar Z.-Afrika vertrok en daar lid werd van de voetbalclub „Iscor". Uit het bericht blijkt dus, dat Rinus een enkel heeft gebroken en dat hij de vierde speler is van „Iscor", die dit lot trof. Vandaar de naam „Broken Ankle Club". Vanaf deze plaats wensen we Rinus hij ontvangt nog steeds het „Ajax-Nieuws" een spoedig en volledig herstel toe. „De Telegraaf". In koortsachtige haast is er de laatste dagen gewerkt in het nieuwe Ajax-stadion om toch maar vooral met alles op tijd klaar te zijn, wanneer Zondag a.s. de eerste wedstrijd gespeeld wordt. Onder leiding van architect Roodenburgh is inderdaad alles op tijd gereed gekomen en wij kunnen ons de trots en vreugde der Ajax-bestuurders zeer goed begrijpen, toen zij gis teren in een persbijeenkomst het geheel voltooide stadion nog eens lieten aanschouwen. Inderdaad, daar aan de Middenweg is een amateurvereniging er in geslaagd een „eigen home" te stichten, waarop niet alleen Amsterdam, doch geheel Neder land trots kan zijn! Deze regelen stonden in „De Telegraaf" van 8 December 1934 - de heer Haarms Sr., vader van onze eerste elftalspeler had de krant zorgvuldig bewaard dus twintig jaar geleden. Er is „iets" veranderd in ons voetbalwereldje, maar of er ooit nog een amateurvereniging in staat zal zijn een „eigen home" gelijk aan ons stadion te stichten, neen, dat geloven we niet. Dat „record" zal wel in onze handen blijven. Misschien een aan leiding om 8 December tot een „oude-garde-avond" te maken. In ons eigen stadion dan! In die „ouwe-krant" stond nog een aardig bericht. Hier komt het: Zoals bekend, speelt het Rotterdams elftal Woensdag a.s. ter gelegenheid van het jubileum van de Rotterdamse Voetbalbond een ere-wedstrijd tegen HONGARIJE. Wie herinnert zich niet

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1954 | | pagina 7