Bonthuis „DE BLAUWVOS" BONTMANTELS - STOLA's - COLLIERS Reisbureau Maarse Kroon Overtoom 477 bij de Zocherstraat - Tel. 85252 A. F. STRIKKERS de enveloppe, noemde het bedrag, dat leden en supporters met bedelen bij elkaar brachten. Pa glimlachte flauwtjes, moe rea geerde niet eens. Alleen de ,,kei"; die werd plotseling actief. „Hai-je-de-poet-bai-je klonk het uit de hoek van de kamer. De voorzitter zond de spreker een koele blik toe, stond op en wandelde de kamer uit. Hij had „gegeten en gedronken". Op de trap kwamen twee delegaties elkander tegen. Drie afgevaar digden van een beroepsvoetbalclub klauterden naar boven. Mis schien hadden zij „de poet bai hun". De „kei" is prof geworden. Zaterdag aan Zaterdag juicht het geachte publiek zijn lieve ling toe. De heren van de Pers zijn vol lof Interview. Hersens had hij beslist, voetballen kon hij als de beste, maar maatschappelijk bekeken was hij waardeloos. Te lui, om met werken de kost te verdienen, scharrelde maar wat, twaalf ambachten, dertien ongelukken Als adspirant was hij al lid van een grote club, profiteerde van de wijze voetballessen, die een dure trainer doceerde en genoot met volle teugen van alles wat zijn vereniging hem met gulle hand bood. Dat was heel wat en toen hij uiteindelijk via het eerste elftal in het Nationale team werd opgenomen, lag de wereld voor hem open. Hij had er de hersens voor, maar o, die handen De wereld der werkers kon hem nog meer vertellen, hij dacht alleen aan voetballen, verprutste alle kansen, die hem rijkelijk werden geboden hij was immers een goed voetballer en scharrelde voort. Een onvervalste mislukkeling! Toen kwam de reddende engel, de beroepsvoetbalbeweging (dus toch èrgens goed voor). Hij was de eerste, die tekende. Zijn club, had wel „iets" voor hem gedaan, maar daar moest je niet over peinzen. Even kwam dat nare gevoel, dat naar de naam „heimwee" luistert, 't Ging gelukkig gauw over. Ook als voetbalprof had hij succes. Een krantenman kwam op het lumineuze idee van een interview. Het werd hem gul toe gestaan. Wat een eer en wat een beste beurt bij z'n chef, om over de baas maar niet te spreken. De Persman mocht vragen wat hij wilde, schreef zich styve vingers over allerlei flauwe kul, maar niks over levensloop of zoDat kon niet in de krant Als je als insider het verhaal gelezen had, moest je beslist je mond spoelen. Een paar vragen waren wel leuk. Persman: „Hoe vindt U het in het voor U toch zo nieuwe milieu?" Profvoetballer: „Heerlijk, nu voetbal ik pas prettig!" Persman: „Hoe staat het met de financiën?" Profvoetballer: „Semi-professionalisme moet als een bijver dienste worden gezien. Je beroep, dat je toch in staat stelt voor vrouw en kinderen te zorgen, blijft primair." Dat zei hijOm te gieren, of beter, om te huilen. Maar wie was beklagenswaardiger? De Persman of de Geïnterviewde BROWN. VARIA. Ons lid Jan de Wit, heeft het ruime sop gekozen. Bij het secretariaat kwam een schrijven van hem binnen (te laat voor het vorig clubblad), waarin hij zijn wederwaardigheden als scheepsklerk vertelt. Afgezien van enkele bezwaren, die toch niet te overbruggen zijn, valt het leven aan boord hem voor 100% mee. Vanuit de Carabische zee groet Jan al zijn Ajax- vrienden. Jan, bedankt voor je brief en het ga je goed! Zondag 17 October trok het eerste elftal naar Be-Quick, Gro ningen. Het werd een 14 overwinning. Michels (2), Burgers (1) en Bakker (1) scoorden. De vrije dag, in verband met BelgiëNederland, werd benut om een vriendschappelijke wedstrijd tegen Haarlem te spelen. De Haarlemmers verschenen met Kick Smit en de ex-midden voor van het Surinaamse elftal in de gelederen. Veel zoden zette de opname van deze spelers niet aan de dijk. De Haar lemmers verloren met 41. AjaxEnschedese Boys werd een wedstrijd met een zeer eigenaardig verloop. Vanaf de aftrap scoorde junior Starreveld, die men eens in het eerste elftal wilde proberen, op vrij fortuinlijke wijze een doelpunt. Bakker (1) en Burgers (1) maakten er drie nul van. Voor de rust werd het 31 en even voor het eindsignaal 32. De doelman van de Boys bracht nog wat sensatie door bij een corner op ons doel naar voren te rennen om te trachten de gelijkmaker te force ren. Het kwam hem bijna op een vierde doelpunt te staan. Treu zelen van Michels voorkwam een goal. Het zou werkelijk van het goede .te veel zijn geweest, want de Boys speelden beter voetbal dan de Ajax-ploeg. De uitwedstrijd tegen het Deven- terse Go-Ahead leverde eveneens een overwinning op (24). Van der Wel (2), Burgers (1) en Michels (1) waren de fabri kanten der doelpunten. Ajax 2 deed het de afgelopen Zondagen uitstekend. Van de Kennemers 2 werd met 42 gewonnen. Van der Wiel speelde prima, wat van Leeser, helaas, niet gezegd kon worden. De match tegen onze oude tegenstander D.W.S. 2 leverde na span nende strijd een 10 zege op. Of het verdiend was is een andere kwestie. Een pluim voor Jan van Drecht, Arie de Wit Jr. en Cor Geelhuyzen. De beste spelers van het veld waren twee D.W.S.-juniores! In Haarlem bestonden onze jongens het, om Haarlem 2 met 06 te verslaan. Ere wie ,ere toekomt, dus hier hebt U het Voor Uw uitwedstrijden in Europa Moderniseren - Bontbewaring - Reparatie KONINGINNEWEG 255, Tel. 95701, Amsterdam-Z b.d. Amstelveenseweg, tramlijn 1-2-16

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1954 | | pagina 6