<m/////A SAtffT Le Marché zegtvoor de Bakker Reglements wij ziging Koninkl. Nederl. Voetbal Bond 4 B. S. le Marché las voor U in „Sportief" van 4 November j.l. en wel Piet Bakkers „Publieke tribune" onder de titel „Prof en semi-prof". Piet Bakker schrijft: Als mens, die met z'n tijd meegaat, moest ik toch eens naar „een heuselijke prof-wedstrijd, ën ik getroostte mij dan ook de „rit naar Hilversum teneinde Amsterdam tegen de Twentse „profs te zien spelen. „Nu ik ben al geweest. Er ontbrak nu juist de kleinigheid „aan, die mij in voetbal zo aantrekt, n.l. de spanning, die voort vloeit uit je persoonlijke belangstelling. Wat zegt mij in dit „verband „Amsterdam"? Niets. Dan kunt U uitrekenen, hoe veel mij aan die proffen uit Twente gelegen is. En dat ligt „niet aan een gebrek aan hoofdstedelijke chauvinisme of een „geringschatting voor de textielstreek, want de dag daarop „zag ik Ajax tegen Enschedese Boys spelen, wéér dus Amster- „dam tegen Twente. „En ik verzeker U, dat ik tweemaal drie kwartier in de allerplezierigste geboeidheid die strijd heb gevolgd. Alles wat „voetbal te bieden heeft, werd geserveerd. Bovenal spanning. „Voor de rust uitstekend spel, en dan een serie rarigheden, die „met geen pen te beschrijven zijn. Als nooit vertoond toppunt „een keeper, die honderd meter zijn doel uitloopt om een corner „tot een goed einde te brengen bij de tegenpartijEn vlak „daarop twee Ajacieden, die kans zien om net zo lang voor een „open doel te treuzelen tot de een of andere boy de bal weg- „werkt. Om verder nog maar te zwijgen van een doelpunt, dat „in de eerste tien seconden werd gemaakt. „Als dergelijke sensaties zich in Hilversum hadden vertoond, „zouden wij alleen gelachen hebben, maar zij zouden net geen „sensatie zijn geweest. Het kan ons immers hoegenaamd niet „bommen, welke prof-groep er wint! Hun combinaties zijn nog „geen begrippen geworden. Slaagt de N.B.V.B. daar niet in, „dan zal, als de eerste nieuwsgierigheid bevredigd is, de toe- „loop stellig dalen. Er waren thans al slechts een achtduizend „bezoekers. Eén kwartier in het Ajaxstadion verschafte mij „meer genoegen dan zes kwartier in het sportpark van Hilver- „sum, waar, ondanks het meespelen van een Hongaar, de pa- „prica ontbrak." Het bovenstaande inspireerde Le Marché tot het volgende vers: Het bovenstaand stuk Is er een naar mijn hart Wat zeggen ons clubs die zo juist zijn gestart met spelers die overal Weg zijn gehaald alleen wijl juist deze het meeste betaalt? Wat zou voor zo'n „club" zulk een speler nu voelen Of zou met dat „voelen" hij geld slechts bedoelen? Wat leeft in zo'n man aan traditie en sfeer, aan rivaliteit, clubmin en zomeer? Ik heb eens TurkijeEgypte gezien. 't Was „Hup, allebei!" en niet van „tien-tien" Turkije dringt op maar de groene midvoor breekt op zeker moment in z'n eentje door. Wijl de Turken een goal verhinderen willen trekt er een die midvoor de broek van z'n b; Turkije ging verder niet buiten de orde. Wij lachten en zijn pro-Egyptisch geworden. Maar toch niet zo veel dat we warm lopen konden toen Egypte (nog achtmaal) het doel had gevonden. Het bovenstaand stuk is er een naar mijn hart! Zo'n nieuwbakken club is als „waar van de mart". Wel aardig een keer op zo'n mart rond te lopen. Te zien hoe die lui hun artikel verkopen. Nadien heeft Turkije veel goodwill gekweekt. Geen wespennest waar men zijn hand niet in steekt. En kunnen we dit van Egypte beweren? Ik ben geen profeet maar de tijd zal het leren. Te zien en te horen hoe zo'n Kokadorüs Zijn rivaal met veel geintjes juist twee slagen voor is. Maar koopt U daar ook? U, die houdt van „apart". Of in een „speciaal"-zaak, de club van Uw hart B. S. LE MARCHÉ- Directie CAREL C. KAMLAG en TOM MANDERS De voorgestelde wijzigingen in het Huishoudelijk Reglement van de K.N.V.B. zijn tijdens de Bondsvergadering van 30 Octo ber 1.1. geaccepteerd. In het belang van onze spelende leden laten wij onderstaand de wijzigingen volgen: Art. 8 H.R. wordt als volgt gelezen: 1. Het lidmaatschap van de K.N.V.B. eindigt met ingang van 31 Mei van het verenigingsjaar, waarin van de betrokken vereniging(en) schriftelijk mededeling is ontvangen, dat het lidmaatschap van de vereniging is geëindigd. Tussentijdse be ëindiging is alleen mogelijk na verkregen bewilliging van de E.N.V.B. 2. Het lidmaatschap van de K.N.V.B. duurt evenwel voort, zolang het lid niet aan zijn geldelijke verplichtingen heeft vol daan of zolang enige andere aangelegenheid, waarbij dit lid is betrokken, niet is afgewikkeld. 3. Aan hen, wier lidmaatschap van de K.N.V.B. niet is ge ëindigd, is het zonder toestemming van de K.N.V.B. niet geoor loofd als speler, trainer of anderzins, direct of indirect deel te nemen aan de training of aan voetbalwedstrijden van andere dan door de K.N.V.B. toegelaten verenigingen en/of door de F.I.F.A. erkende organisaties, op straffe van een dadelijk op- vorderbare boete van 50,voor iedere trainingsbijeenkomst en 100,voor iedere wedstrijd. De K.N.V.B. kan ontheffing van deze boeten verlenen. Aan Art. 10 H.R. wordt het volgende toegevoegd: Door het uittreden van de vereniging eindigt het lidmaat schap van de K.N.V.B. van de leden dezer vereniging. Een nieuw artikel wordt als art. 19a in het H.R. opgenomen: 1. Aan de leden van de K.N.V.B. wier lidmaatschap is ge ëindigd, is het gedurende één jaar na het tijdstip van beëindi ging zonder de toestemming van de K.N.V.B. niet geoorloofd als speler, trainer, of anderzins, direct of indirect, deel te nemen aan de training of aan voetbalwedstrijden van niet door de K.N.V.B. toegelaten organisaties en/of door de F.I.F.A. erkende organisaties, op straffe van een dadelijk opvorderbare boete van 50,voor iedere trainingsbijeenkomst en van 100,voor iedere wedstrijd. De K.N.V.B. kan ontheffing van deze boeten verlenen. 2. De bepaling van lid 1 is niet toepasselijk op de leden van de K.N.V.B. wier lidmaatschap van de K.N.V.B. vóór 1 Decem ber 1954 eindigt, alsmede op de leden van de K.N.V.B., die vóór 3 December 1954 het lidmaatschap van de K.N.V.B. overeen komstig art. 9 opzeggen of vóór dat tijdstip het lidmaatschap van hun vereniging opzeggen of daarvoor bedanken overeen komstig de daarvoor geldende bepalingen. Men gelieve hiervan goede nota te nemen.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1954 | | pagina 4