Harry Sacksioni Unieke Zwitserse waardering voor onze oud-trainer Jack Reynolds Sigarenmagazijn Uit andere clubbladen Burgerlijke Stand 7 damse vriend niet was. Jammer, ik had hem graag nog eens ontmoet. Jac. eindigt met de groeten aan alle Ajax-vrienden en zegt tot slot: „Ik hoop, dat Ajax die z.g. beroepscrisis het hoofd zal weten te bieden en de jongens zou ik willen toeroepen: heb Ajax lief, de club verdient het ten volle. Later, als je ouder bent geworden, besef je dat pas, zoals ik, die zover van mijn geliefd Ajax woon, dat nu besef." Het zal zeker tot de uitzonderingen blijven behoren, dat een trainer, die meer dan veertig jaar geleden ergens op de wereld een club heeft getraind, een invitatie ontvangt om voor een week de gast te willen zijn met echtgenote, om de jubileum feesten van die vereniging ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan mede te maken. De uitnodiging werd door het echtpaar Reynolds met beide handen aanvaard en het is een onvergetelijke week geworden voor good old Jack and his wife. Het zal de vereniging St. Gallen zeker een genoegen doen dat de vereniging Ajax, die ook vele jaren van zijn capacitei ten heeft mogen profiteren, zich verheugt over de appreciatie, die na zoveel jaren niet verloren is gegaan. Het is voor Ajax een bewijs, dat zij destijds een goede keuze heeft gedaan om hem, na zijn Zwitserse en Duitse periode, te engageren. Sportvrienden uit St. Gallen, gefeliciteerd met Uw jubileum en moge Uw honderdjarig bestaan in alle sterkte en glorie worden gevierd. Voor onze lezers en voor Jack's vrienden in St. Gallen volgt hieronder zijn dankwoord aan de sympahtieke Zwitsers. C. de V. I have just returned from, St. Gallen Swiss, after attending the 75th Jubilee of the club where I was in 1912—14. The President spoke, saying we have to night the first trainer to enter Swiss. Mr. Reynolds and I received a wonderfull ovation which I acknowledged in the usual way by standing up. On the Sunday I saw the Jubilee games between St. Gallen F.C.Basel (44), Grasshoppers and Bern F.C. (02). Pity the weather was so bad pools of water all over the field. Mr Haag a Member of the Technical Committee and an old Player of mine had invited me and my wife to spend the week at his home and what he and his good lady did to make our visit one, never to forget. He drove us 1700 kilometres and showed us so much of this beautifull country. I shall never forget their kindness. Remarkable thing about this invitation was after an absence of 42 year. Rijnstraat 63 Telefoon 726558 De zaak met de grootste sortering van Zuid Verkoop van Ronson-aanstekers en Denicotea-pijpjes Wij bezorgen ook gaarne aan huis Te laat Dan in de automaat! Robur et Velocitas. Buiten een hartelijk bedanken voor de spontane wijze waarop Ajax zich direct beschikbaar stelde om op 1 September j.l. een avondwedstrijd in Apeldoorn te komen spelen, schreef een medewerker onderstaand gedichtje: ONTMOETING IN DE AVOND. De mythologie doet ons uit de doeken, dat wij Ajax bij de Trojaanse oorlog moeten zoeken Maar de Amsterdammer zegt keer op keer: ik vind Ajax in de Watergraafsmeer. En op de eerste September kon 't gebeuren dat Ajax het Roburveld ging opfleuren Juist voor het trainingsfonds zijn pret werd Ajax in 't (Philips) zonnetje gezet. De Roburianen, voor die avond in 't oranje liepen eerst wat vreemd te kijken, maar wat kan je anders verwachten, nu de Ajax-heren zich na veertig jaren kwamen revancheren voor een nederlaag, ik meen met vijféén. Nu ging Ajax dan toch met de zege heen, in de tweede helft leek het even anders toen Wim en Jan met een paar kanjers een achterstand in een voorsprong omzetten en iedereen duchtig op ons spel ging letten. Maar de Amsterdammers, wie zal het verbazen zetten de spurt erin, als waren zij (kool) hazen. Zij namen de zege mee naar de Meer en wij hadden 't nakijken deze keer, want de uitslag, dat staat wel buiten kijf was goed zo: Robur drie en Ajax vijf. En nu willen wij alleen nog hopen dat het niet meer zo raar moet gaan lopen dat wij weer veertig jaren wachten moeten eer wij elkander weer ontmoeten. Want dan zit Z. W. Ammer met een witte baard, niet meer op 't voetbalveld, maar bij de haard. w.g. Z. W. AMMER. Go Ahead, Deventer. Immers wij allen hebben de strijd tegen de Profbond gezame- lijk opgenomen en wij zijn geen van allen gebaat met een blij vende Profbond. Maar als deze Profbond, na dit ook voor hem critieke jaar, een toevloed krijgt van le elftalspelers met loons verlaging uit onze eigen kring, dan hebben vele eerste klassers dit aan hun eigen kortzichtigheid te wijten, maar alle eerste klassers worden er de dupe door, t.w. van een Profbond die in het zadel blijft of misschien zelfs wordt -uitgebreid. De symptomen hebben wij allen nu reeds kunnen merken bij de onverkwikkelijke houding van de Ajax-spelers. Zal het Ajax-bestuur aan het eind van dit seizoen er aan durven denken om een „loonsverlaging" in te voeren? Wie een kuil graaft voor een ander Getrouwd: Ir. J. Lambregts en A. H. van Nieuwenhuizen Adres: Kleine Haag 17, Amersfoort. Onze hartelijke gelukwensen.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1954 | | pagina 7