"Bonthuis „DE BLAUWVOS" Toch komt alles hier weer goed Reisbureau Maarse Kroon Overtoom 477 bij de Zocherstraat - Tel. 85252 Buitenlandse Correspondentie A. F. STRIKKERS BONTMANTELS - STOLA's - COLLIERS 6 V.V.A. 2 (21). Dat is dus 36 goals voor en twee tegen, in vier wedstrijden. Zeg er wat van! Juniores A. 3. Ook een elftalv dat niet kinderachtig is als het op maken van doelpunten aankomt. Zij, die tegen een hoge score aankeken, waren: Zeeburgia 3 (50), D.W.S. 2 (80) en A.F.C. 2 eveneens 08. Alleen Z.S G.O. 2 hield zich goed (32). Totaal dus 242. Het kan er beslist mee door. Juniores A. 4. Ook van die doelpuntenhongerlappen. Volewij- ckers (90), Zeeburgia 4 (213) en Blauw Wit 4 (60). Totaal 282. Waar moet dat heen, boys? Juniores A. 5. We gaan in stijgende lijn. Leest U maar. Vole- wijckers 5 (1—7), Swift 3 (26—0) en D.W.V. 5 (10—2). Dat maakt 433. Als dat zo door gaat, komen, om een cricketterm te gebruiken, „de honderd op". Juniores A. 6. De ploeg met het record. D.W.V. 6 (150), de return match (020), Z.S.G.O. 3 (47) en Heemskerck 2 (101)In vier matches dus 525. 't Lijkt ons niet leuk. Juniores B. 1. Vier gespeeld, twee gewonnen en twee verloren. Overwinningen op Z-F.C. (21), Z.S.G.O. (40) en nederlagen tegen Volewijckers (52) en Watergraafsmeer (24). Juniores B. 2. Dit elftal deed het beter. Vier gespeeld, twee gewonnen, één gelijk en één verloren. De Spartaan (11), Blauw Wit (01) voor de stadion boys, Zeeburgia (30) en Heemskerck (04). Juniores B. 3. Twee grote overwinningen en één nederlaag. D.W.V. 3 (08), Watergraafsmeer (150) en verloren van J.O.S. (2—1). Juniores B. 4. De knapen van dit elftal proefden tweemaal het zoet der overwinning en moesten éénmaal genoegen nemen met een gelijk spel. Spartaan (33), Z.S.G.O. (81) en Ri valen (71). Juniores B. 5. Viermaal kraaiden deze boys victorie. Z.S.G.O. (160), Zeeburgia (23), D.V.O.S. (geen competitie) (32) en Blauw Wit (36). Einde van het overzicht. We kunnen tevreden zijn, hetgeen betekent, een compliment voor de drie commissies. BROWN. Kort na het dichten der dijken van Schouwen-Duiveland, werd een gezellige avond voor de vele harde werkers georgani seerd, waarvan een gedeelte door de radio werd uitgezonden. Eén van de vele Schouwse boeren zong daarbij een liedje, dat bovenstaande titel droeg. De zanger was schijnbaar voor zichzelf overtuigd, dat de drooggekomen akkers de eerste jaren in geen geval datgene zouden opbrengen, wat zij vóór de nood lottige ramp opbrachten. Hij durfde deze woorden, te bezigen, overtuigd zijnde van de werk- en wilskracht der Zeeuwse bevolking. Wij hebben in onze vereniging geen ramp medegemaakt, doch door de koersverandering in de voetbalsport wel enkele moei lijkheden ondervonden, die mede door het werk der vertrou wenscommissie, tot een gunstig resultaat zijn opgelost. Het is volkomen begrijpelijk, dat de nieuwe koers voor een ieder langzaam zal inwerken en dat er misschien functionaris sen zullen zijn, die in eerste opwelling er weinig voor voelen om hun werk voor onze club nog voort te zetten. Ik zou deze heren 's SSk....», Voor Uw uitwedstrijden in Europa echter willen adviseren om him functie, die zij destijds op de Algemene Vergadering hebben aanvaard, in ieder geval dit seizoen te willen waarnemen. Na een seizoen kan men zich beter een mening vormen, of de nieuwe koers in het verenigingsleven zovele wijzigingen heeft gebracht, waarmede men niet aceoord kan gaan, om dan even tueel te zeggen: ik heb er geen ambitie meer voor. Wanneer een ieder de woorden „baas en knecht" niet te veel gebruikt en zich verder wil inzetten om voor onze club in pret tige verstandhouding te werken, kunnen wij, evenals die Schouwse boer, nu reeds zeggen: Toch komt alles hier weer goed! Het zij zo. C. E. de V. Bij de redactie (De Vlieger) dwarrelde weer een levensteken van Jac. Knoop (Washington U.S.A.) binnen. Jac. schrijft: het gaat ons goed, hebben eindelijk een eigen huis( zeer nette buurt) en met de gezondheid is het O.K. Ajax vergeten al zouden we dat willen is voor ons onmogelijk, want we hebben de naam „Ajax" dagelijks om ons heen. In de States gebruikt men n.l. een reinigingsmiddel ik schrijf dit zonder bijbedoe ling dat de naam „Ajax" draagt. Het is nog bekender dan b.v. „Vim" in Holland. Je zult dus begrijpen, dat we steeds aan onze club moeten denken. Het Hollandse ,,prof"-gedoe vindt hij, vergeleken bij de Amerikaanse opvattingen, maar heel nietig aandoen. Een beetje baseballspeler (le divisie) verdient 20 tot 25.000 dollar per jaar en de kampioen golfspeler kreeg een premie van 100.000 dollar plus een zilveren bal zo groot als een Ajax-adspirantje. Voet ballers gaan binnenkort weer aan de slag tegen fantastische gages. Verder heeft Jac. iets beleefd, dat vriend Schroder zal inte resseren. Hij stond n.l. op een bus te wachten, toen er plotseling een man kwam aanlopen, die by de eerste oogopslag sprekend op Schroder leek. „Het was net of ik een slag op mijn test kreeg," schrijft Jac. De man had dezelfde houding, was even groot, droeg dezelfde bril en dat was het voornaamste liep met „de eeuwige sigaar van S." in zijn mond. Toen hij dichter bij kwam, zag ik tot mijn teleurstelling, dat het onze Amster- Moderniseren Bontbewaring Reparatie KONINGINNEWEG 255, Tel. 95701, Amsterdam-Z b.d. Amstelveenseweg, tramlijn 1-2-16

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1954 | | pagina 6