Broodje van Kootje H.F.C. drie kwart eeuw De A.V.B. bestaat 60 jaar De supporters van Ajax, die vindt U beslist Café VERWOEST Sigarenmagazijn Rembrandt Halvemaansteeg 21 Sigaren, Sigaretten Telefoon 37835 en Tabak Beleefd, aanbev. G. J. Hulscher SPUI 6 Amsterdam Telefoon 35614 Alles op gebied van Radio en Gramophones 11 De Good-Old" uit Haarlem 75 jaar oud. Dat zou je zo op het eerste gezicht niet zeggen als je de enorme activiteit die deze vereniging ten toon spreidt nader beziet. Ik geloof dat er weinig voetbalclubs in Nederland zijn die zoveel jeugdelftallen hebben. H.F.C. die zoveel triomfen in voetbal Nederland heeft gevierd, die ook tegenslagen heeft moeten incasseren maar ondanks de 75 jaar is dit H.F.C. nog springlevend. Wij mochten de receptie bezoeken, die in de Vleeshal in Haar lem werd gehouden en waarbij vele waarderende woorden aan het adres van deze oudste voetbalvereniging werden gesproken. Ook namens Ajax proficiat en op naar de 100, H.F.C.-ers. J. K. Op 27 September 1894 werd de Amsterdamse Voetbalbond opgericht, zo lezen wij in de Jubileum-uitgave ter gelegenheid van deze 60-jarige Bond. Een keurig boekske, dat op beknopte duidelijke wijze de geschiedenis der bond in vogelvlucht de revue laat passeren. Vanzelfsprekend geven prominente personen in prettige woorden uiting aan de dank, die de A.V.B. verdient om haar prachtige taak die zij op zich heeft genomen, om de jeugd de nodige ontspanning te geven. Dat de A.V.B. hierin geslaagd is, zullen allen die met deze bond op de een of andere wijze te maken hebben, kunnen onder schrijven. Het werk zou nog veel meer uitgebreid worden, indien er meer sportterreinen ter beschikking zouden zijn. Het is ten slotte zo, dat er altijd nog wel iets te wensen over blijft. Maar al met al kan de bond op een prachtig verleden terugzien en wij spreken de hoop uit, dat zij nog zeer vele jaren de sport en de opvoeding van de jeugd op vruchtbare wijze moge bevorderen. J. K. In overleg met de elftal- en jeugdcommissie heeft het bestuur de training voor alle elftallen als volgt vastgesteld Dinsdagavond: Alle senior-elftallen. Woensdagmiddag Welpen en juniores B., die 's Woensdagsmiddags geen school hebben. Woensdagavond Van 5.806.30 uur juniores B. tot 15 jaar en juniores B., die 's Woensdagsmiddags school hebben, of wegens werk zaamheden zijn verhinderd, van 6.308.00 uur juniores A. Vanaf 8.00 uur, uitsluitend het eerste en tweede elftal seniores. Donderdagavond Uitsluitend eerste en tweede elftal seniores. Spelers uit de lagere elftallen wordt beslist niet toegestaan op Donder dagavond aan de training deel te nemen. Het bestuur rekent op aller medewerking! HET BESTUUR A.F.C. „AJAX". na afloop van de wedstrijd bij Verwoest voor de kist. Rembrandtsplein 16 - Telef. 33423 - Amsterdam-C. Grote Sortering vana^ Rembrandtsplein Leidseplein 20, Telefoon 32036 Spui 28, Telefoon 37451 Rembrandtsplein 12, Telefoon 36513

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1954 | | pagina 11