'Bonthuis „DE BLAUWVOS" BONTMANTELS - STOLA's - COLLIERS A. F. STRIKKERS 9 heren, de duurste was geweest. Zij kregen n.l. van de contro leurs der spoorwegen ieder een boete van ƒ5.door tweede klas te reizen met een derde klas kaartje. Hoe durfden ze? Bijgeplaatste foto toont U een elftal op Kersttoer in Enk huizen lste rij: Bakker, Gomes, Dabrock, Brink, v. d. Vlis. 2de rij: Overeem, Möhrs, Kasteele. 3de rij: Kasteele, Tump, Dade. 4de rij: Zwaan, Deen, mevr. Tump, Wintershoven, mevr. Levendig, Levendig, Cohen, mevr. Kasteele. Wanneer U nu de persoon van de linksback eens goed be kijkt, zult U waarschijnlijk met mij eens zijn dat zijn echtge note er destijds ingetippeld is, door zijn schitterende haardos en dat deze coiffure zo goed als zeker voor een componist aanleiding is geweest om dat liedje te maken van die mooie Adriaan". Nooit in een of andere commissie gezeten, gastheer? Jam mer genoeg niet maar daar heeft de tijd mij altijd voor ont broken. Wel ben ik vanaf ons oude veld nu bijna 25 jaar be hulpzaam bij de controle van het gereserveerde gedeelte op de overdekte tribune. Nog speciale herinneringen of bepaalde meningen? Enkele bevestigende knikjes van het echtpaar gaven mij de verzeke ring dat er nog wel iets kwam. 1. Opening van ons Ajax-stadion. 2. Kampioensfeest in Artis ter gelegenheid van het behaalde ongeslagen kampioenschap van Nederland 1917-1918. 3. Het afstaan van de kousebanden door het parlement in een wedstrijd Ajax 3Blauw-Wit 3 en het verspelen van een tand in deze match door mijn gastheer. 4. Een gastvoorstelling met het elftal van de Heinekens Brou werij (het bier was toen best), waar onze ex-penningmees ter Volkers toen in speelde, onder gefingeerde naam. Het was op een Zaterdagmiddag in Laren, met de wedstrijd Ajax 2Z.F.C. 2 de volgende dag voor de boeg. 5. Een tweede prijs op onze Koninginnedagfeesten (wanneer weer) met vèrtrappen achter Frans Couton. 6. Viswedstrijden van voor de oorlog met A.F.C., D.W.S. en Haarlem, waarbij Kick Smit ook schijnbewegingen maakte, door inplaats van de gecontroleerde vis weer in het water te deponeren, deze achter te houden in de hand en door een steentje te vervangen. 7. Gouden ploeg, sterkste elftal. 8. Henk Hordijk de beste speler. Ik zou onherroepelijk in mijn taak te kort zijn geschoten, indien ik de visserij niet ter sprake had gebracht, waarbij ik mocht constateren, dat de 50% van het viscomité over de twee gehouden viswedstrijden uiterst tevreden is, met vol vertrou wen de derde tegemoet ziet en tevens hoopt, nog vele jaren met de „jongens" mede te kunnen gaan. Na een zeer genoeglijke avond toog ik huiswaarts in de over tuiging, iemand in de schijnwerper te hebben geplaatst, die nog Altijd Levendige belangstelling heeft en toont voor onze vereniging. Adriaan, veertig jaren zijn achter je brede rug, op naar de Yijftig- C. E. de V. Ons ere-lid H. F. Stallman, Box 1825 G.P.O., Sydney, Austra lië, zou graag nog eens wat horen van zijn vrienden uit de oude tijd. C. E. de V. Moderniseren - Bontbewaring - Reparatie KONINGINNEWEG 255, Tel. 95701, Amsterdam-Z b.d. Amstelveenseweg, tramlijn 1-2-16

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1954 | | pagina 9