Buster Keaton (evenbeeld van Wim Volkers) protesteert Hij had „baars" geroepen en nu wilde „de man met de toeter" in goed Hollands (nou, nou!) surveillant hem voor een halve centimeter flessen, 't Kon hem het kampioenschap dat hij toch niet won kosten. Foto: R. v. d. Steeg Sr. dat hij niet was gemasseerd, Euwe en Zwaan met 4. Door deze resultaten was het nog lang niet zeker, wie voor een jaar in het bezit zou komen van de fraaie wisselprijs, die door ons be stuur beschikbaar was gesteld. Geacht college, om in Marius- stijl te spreken, hartelijk dank. Oordeelt U zelf maar: Stand na <3e vierde ronde: Zwaan 17, Schroder 16, Mittelmeyer en Couton 13, Sedelaar en Addicks 11, Van der Steeg, die hetzelfde resultaat bij hem in de steeg had bereikt en schrijver dezes kwamen nog steeds niet in het stuk voor. Louwaard en Couton waren de gelukkige winnaars van de speciale prijs in de derde en vierde ronde, terwijl eerst genoemde nog de recordhouder was van de m.i. wat te vlot ge meten baars van 23J^ cm. De vijfde ronde bracht niet de resultaten van de voorgaande, maar toch nog altijd beter dan iedere ronde in het Vrenegoor- watertje. De commissie had ons misschien beter op dezelfde plek met een wisseling van plaats kunnen laten, want het ver plaatsen leverde veel slechtere resultaten op. Sedelaar reflec teerde naar de speciale prijs en boekte met Mittelmeyer het beste resultaat, nl. 5 stuks. Zwaan had een inzinking, slechts 2, terwijl A. F. Strikkers, D. Bos en W. F. Volkers ieder 4 aan hun totaal toevoegden. De balans kreeg toen het volgende aan zien: Zwaan 19, Mittelmeyer 18, Schroder, Couton en Sedelaar 16, Addicks 13, Th. Bos 10. Ondanks de ontbroken hulp van mijn huisbaas D. Bos (wanneer krijg ik weer eens een be hangetje?), waardoor ik het voorgaande jaar iets meer had gevangen, slaagde ik erin een groot model stekel te verschal ken. Deze stekel was echter voorzien van een kaartje, met de mededeling: Stumperd, omdat jij het bent! De laatste ronde moest dus de beslissing brengen, wiens naam op de zuil aangebracht moest worden. De kansen ston den voor diverse keien nog geheel open, maar aangezien de naaste concurrenten faalden, droeg de gele truidrager dit be geerde kleinood als een vorst door de finish. Voor diverse deelnemers waren de redenen, om hun minder goede resultaten vast te stellen o.a.: Samson, er stond voor Sam te weinig zon; Robert miste zijn maat Bertram en A. de Wit is beter op de snoek. Met een totaal van 209 stuks sloten wij deze zeer geslaagde wedstrijd af en de amateurs in ons gezelschap zullen natuurlijk volgend jaar wel weer het verschil bemerken met de profs en semiprofs, die in ons midden ver toefden. Wat zou de commissie van voorgift denken Alvorens ik U de eindstand geef, wil ik U verzekeren, dat ik nooit zal leren vissen, evenmin als Vrenegoor ooit verstand zal krijgen van viswater. 1. Zwaan (kampioen 1954) 22; Mittelmeyer 18; Schroder 16; Sedelaar 16; Addicks 16; Couton 16; Th. Bos 11; Levendig 9; Samson 9D. Bos 8Euwe 7Kolman 7W. F. Volkers 7 Keereweer 6; beide Strikkers 6; Potharst 6; Vrenegoor 5; H. Volkers 5; Louwaard 5; Robert 3; A. de Wit 3; Puttelaar 2; De Ruyter, Uriot en De Vlieger 1; v. d. Steeg (geen hobbel gehad). Fotograferen kan hij prima. Specialiteit in moment opnamen. Grootste vissen: Louwaard 23%; Kolman 22%; Vrenegoor 22 en Samson 18% cm. Alvorens de prijsuitreiking een aanvang nam, meende het comité bij monde van de heer Schroder, Buster Keaton Co een souvenir te moeten aanbieden voor hun zeer bijzondere ver momming, waarna hij onze oud (zonder e zetter) penning meester Volkers verzocht de prijzen te willen uitreiken. Dit moest jammer genoeg onder minder ideale omstandigheden plaatsvinden. De televisie blaakte nogal wat rumoer en zo doende kon onze speaker zich moeilijk verstaanbaar maken. Met diverse kwinkslagen werden de winnaars met de vele be schikbare prijzen gehuldigd en de milde gevers voor hun sym pathieke geste bedankt. Het comité hoopt volgend jaar weder om op deze medewerking te mogen rekenen. De kampioen Zwaan kreeg de wisselprijs, die drie maal achtereen of vijf maal in totaal moet worden gewonnen, om definitief in bezit te koftien. De zwendel met opium zou volgend jaar niet meer mogen voorkomen. Een prachtig stel hengels viel hem ten deel. De wijze waarop onze speaker hem een van zijn gewon nen prijzen afhandig maakte was: uit de kunst. De prijzen- sortering was enorm groot: Delfts blauw, bloemenmand, tafel kleden, huppelwater in diverse maten en smaken, port, advo caat, binnen- en buitenlandse eau de cologne, fruitmand, kist glaswerk, bierglazen, dassen, sigaren, sigaretten en wijn. De een kreeg een pluim, een ander werd er lekker doorge haald, onze surveillanten Stan Laurel en Oliver Hardy werden bedankt voor hun werk (waren niet om te kopen) en werden beloond met bonbons en sigaretten. Levendig en Schroder kre gen de eer voor hun werk, de beminnelijke gastheer Dijzelaar werd niet vergeten en een ploegje kaarters, dat iets te vroeg "was begonnen, een klein speldenprikje. Bedankt Wullem! De sportiviteit had hoogtij gevierd en zeker bij Th. Bos, die rustig de prijs, die hem toekwam, liet uitreiken aan D. Bos, die drie plaatsen lager stond geklasseerd. Maar U weet het zelf het best: kappers zijn sportief. Mes goed, meneer? Opgewekt toog het gezelschap huiswaarts, het was weer een leuke dag geweest. De pont bij Zaandam bracht enig opont houd en voor de inzittenden van onze bus, het overtuigend be wijs, toen een wachtende auto uit de volgorde der file wipte en de pont opvloog, dat nog lang niet iedere automobilist heer in het verkeer is. In prima conditie werd een ieder thuis gebracht en klonk bij het afscheid een algemeen: Tot volgend jaar. Namens de redactie mijn hartelijke dank aan de heer H. Volkers, die wederom spontaan het aanbod deed, om evenals vorige jaren, de clichékosten van bijgeplaatste foto's voor zijn rekening te nemen. Onze woordvoerder heeft gemeend de sportiviteit van de Figaro alsnog te moeten belonen met een extra prijs van 6 bierglazen (goud op snee). Uw ambtshalve aanwezige, C. E. de V. Arie Zwang en Hans van der Steeg, de niet om te kopen man nen met de rekenmachine en liniaal, maken de balans op. Zwang kijkt of Hans niet met „dubbel potlood" heeft geschre ven. Arie, één van de „Grote-Clubavond-Drie" kent het klap pen van de zweep. Hans bleek echter een jongen „om-mee-uit- vissen-te-gaan". Foto: R. v. d. Steeg Sr.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1954 | | pagina 7