Honkballers, opgelet Attentie Jeugdvoetbal in Ajax Uit andere clubbladen s.v.v. Dankbetuiging Nieuws van de clubavond-commissie Burgerlijke Stand Speciale waarschuwing 14 Leden, in het bezit van honkbalattributen, wordt beleefd ver zocht dit materiaal zo spoedig mogelijk in te leveren, daar wij met het oog op het volgend seizoen, moeten inventariseren. Namens de Honkbal-commissie, H. G. SCHUURING, Luzacstraat 1, A'dam. Telefoon 122984. Zondag, 15 Augustus. Het seizoen opende zoals het gesloten was met tournooien. De ,,oude" juniores namen de bus naar Den Bosch om te pro beren in het B.V.V.-tournooi een prijs weg te halen. Gedeelte lijk is dat gelukt. Alleen de eerste wedstrgd tegen Feijenoord leverde een 21 nederlaag op, hetgeen ons, achteraf bezien, de finaleplaats kostte. Neptunus versloegen wij met 20 en Con cordia met 30. Wij moesten toen met B.V.V. om de derde prijs spelen. Ook dit ging ons best af en wonnen wij vlot met 30. Volgens de heer Wijting werd er prima gevoetbald, hetgeen een pleister op de derde prijs is. Als beloning voor het behaalde kampioenschap stond er voor de juniores III het tournooi van „Allen Weerbaar" op het pro gramma. Maar door de vele vacantiegangers bleef er van het oorspronkelijke team maar heel weinig over, hetgeen niet weg nam dat onze jongens een prima indruk in Bussum hebben achter gelaten. Rapiditas- en B.F.C.-juniores ondervonden dat al heel vlot en werden in 2 x 15 minuten-wedstrijden met resp. 50 en 40 geklopt. „Winterswijk" met deze uitslagen voor ogen ging met z'n allen voor de goal staan, zodat zij het einde haalde met een 00 stand, doch konden Wijdogen, Swart en Hof, hun opgekropte schietlusten botvieren in het penalties nemen. En dat deden ze!! De finale bracht ons tegen Allen Weerbaar. Dit elftal had echter meer inhoud. Jongens van pl.ha. 18 en 19 jaar (de onzen voor het merendeel pl.m. 16 jaar). Wij hadden dan ook niet veel te vertellen. Dank zij een „lang afstandsschot" van De- genkamp verkregen wij een 11 stand. Doch ook bij het nemen der strafschoppen bleek inderdaad, welk elftal de eerste prijs verdiende. Jongens, prima gedaan, en denk om de training. Want die is alweer in volle gang! Zondag 22 Augustus draaiden een groot deel van onze elf tallen tegen Blauw-Wit om de benen weer wat wedstrijdgevoel te geven. De uitslagen hadden generlei waarde omdat het slechts oefenwedstrijden golden. SMIT. Ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan speelde ons 2e, 3e en 4e elftal jubileumwedstrijden tegen Ajax 2, 3 en 4. Als we aan deze dag nog eens even terugdenken, kunnen we constateren, dat er dikwijls !van goed voetbal te genieten is geweest en vooral de hoge verwachtingen, die wij van de Ajax- elftallen hadden, is volkomen beantwoord geworden. De tech niek en het ploegverband vielen te loven en stond op een hoog te, zoals onze elftallen lin de normale competitie te weinig tegen komen. Het was verheugend te kunnen constateren dat onze elftallen er tegen op gewassen waren, al was het spel der Amsterdammers iets beter, iets fijner, nog meer geschoeid op uitsluitend voetbal. De Ajacieden behaalden vier van de zes punten en dat was volkomen verdiend. Wel vonden wij dat ons 4e elftal, dat een uitstekende wedstrijd speelde (m.i. de beste van de dag) onverdiend verloor, maar daar tegenover kwam ons 2e wel zeer gelukkig aan de grote 51 zege. Kortom een goed geslaagde dag, die een propaganda is voor het lagere K.N.V.B.-voetbal. Goed voetbal en sportief. Volledigheidshalve hier de uitslagen: S.V.V. 2—Ajax 2 5—1 S.V.V. 3—Ajax 3 2-^ S.V.V. 4—Ajax 4 4—5 S.V.V.-ers, bedankt voor Uw compliment. C. E. de V. Wie heeft per abuis tijdens de wedstrijd AjaxZwolse Boys uit het restaurant van ons stadion een grijze gabardine regen jas, merk Falcon, meegenomen? Terug te bezorgen bij de heer J. A. Bouwens, Okeghem- straat 10-111, Amsterdam. Het echtpaar Dukker verzocht onze redactie via ons orgaan alle vrienden en bekenden, die in de een of andere vorm hun medeleven hebben betuigd ter gelegenheid van hun vijf en twin tig jarig huwelijk, hartelijk te bedanken, waaraan wij natuurlijk gaarne voldoen. De zomermaanden zijn achter de rug (of moeten nog komen) maar de kalender wijst ons de maand September aan. Het moment is dan weer gekomen, dat wij onze clubavonden verplaatsen van ons eigen home naar Hotel Suisse De directie van ons winterclublokaal heeft de zomermaanden benut om de biljartzaal geheel te restaureren. U begrijpt dus, dat het voor onze Clubavondcommissie een bijzonder genoegen is om U vanaf Vrijdag 10 September een hartelijk welkom toe te roepen. Mocht het Uw interesse hebben om in de loop van dit aan staande clubavondseizoen deel te nemen aan de biljartcompe titie of dat U eventueel meer voor deelname aan klaverjaswed- strijden voelt, gelieve U er wel aan te denken, dat U zich alleen en uitsluitend op onze clubavonden daarvoor kunt opgeven. Getrouwd: de heer D. D. de Sterke en mej. E. F. Evertse hebben samen besloten om in het huwelijk te treden. De vol trekking van dit heuglijke feit zal zonder bezwaren der redac tie, doch wel met haar hartelijke felicitaties plaatsvinden op 11 September a.s. ten gem. stadhuize te Bussum om 11 uur. de heer J. L. de Graaf en mej. J. A. M. Schiebergen. de heer A. F. Strikkers en mej E. v. d. Giesen. de heer J. Veffer en mej. L. Pannekoek. de heer Gerrit Krist en mej. Gerry Paans Onze hartelijke felicitaties. Geboren: De heer en mevrouw J. F. Michels H. MichelsLeupen geven met grote blijdschap kennis van de geboorte van hun zoon Tom. Onze hartelijke gelukwensen. Onze penningmeester maakt leden en donateurs er zeer na drukkelijk op attent, dat in geen geval toegang op oude diplo ma's bij onze wedstrijden kan worden verleend.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1954 | | pagina 14