HONKBAL SPORT Harry Sacksioni Groede prestaties Sigarenmagazijn 12 Deze honkbalrubriek wil ik allereerst aanvangen met nog even „aan te tekenen" dat, hoewel het al enige tijd is geleden, onze linksvelder W. Prins in een K.N.H.B.-combinatie werd gekozen om in twee wedstrijden, resp. in Haarlem en Amster dam, de knuppel op te nemen tegen het in Engeland gelegerde team van de Amerikaanse Luchtmacht „De Greenham Pirates". Onze werper Herre Kok werd voor de wedstrijd in Amsterdam als reserve aangewezen. Nog een welgemeend pro ficiat mannen. Na afloop van de in het Olympisch Stadion gespeelde wed strijd, welke door onze landgenoten met 31 werd gewonnen, overhandigde de Amerikanen de K.N.H.B. een aantal slaghou ten en een doos met ballen, terwijl tevens op landswijze de ballen waarmee was gespeeld naar de toeschouwers op de tri bunes werden geworpen. Naar aanleiding van bovenstaande wedstrijd komt in „Honkbalnieuws" van 11 Augustus jl. onder de titel „Gaan de Oranje XI naar Greenham" het volgende (door mij verkort overgenomen) stukje voor: Na afloop van deze ontmoeting had een bestuurslid van de K.N.H.B. nog een gesprek met de leider van de Amerikanen, de Lt. Stern. In dit onderhoud werd de mogelijkheid tot "een tegenbezoek aan Greenham geopperd. De Amerikanen waren voor een dergelijk bezoek zeer enthousiast. De uitnodiging liet dan ook niet lang op zich wachten en Lt. Stern liet zelfs doorschemeren dat er wel een vliegtuig ter beschikking van de spelers gesteld zou worden. Er zijn natuurlijk nog diverse moeilijkheden te overwinnen maar wie weetmisschien lukt het. Inderdaad, wie weetmisschien lukt het, doch gezien de „diverse moeilijkheden" wil ondergetekende deze toezegging voorlopig maar met een korreltje „kauwgom" nemen. Hoewel onze kalender de maand Augustus aangeeft en het weer, volgens de Enkhuizer Almanak, over het algemeen koel en wat regenachtig (wie lacht daar?) zal zijn, werd onder een sappige regenbui een aanvang gemaakt met de returnmatch tegen de landskampioen O.V.V.O. Nadat in de eerste inning iedereen tot op zijn/haar hemd drijfnat was geworden, vond ook de scheidsrechter het welletjes en werd de strijd, wat ge heel in overeenstemming was met het veld, bij „dubbelblank" geslaakt. AJAXV.V.G.A. Onze thuiswedstrijd tegen V.V.G.A. werd gelukkig onder betere weersomstandigheden gespeeld. W. Prins kon door spit niet meespelen en zijn plaats werd ingenomen door Co Bou- wens. Over het geheel genomen was het lang geen slechte wed strijd, doch m.i. ontbrak de echte honkbalsfeer. Uit een „schijn", in de vijfde inning, wist V.V.G.A. de leiding te nemen zijn slechts mogelijk als U in het bezit bent van een perfecte lichamelijke conditie en - - uitstekend schoeisel en kleding (Leo v. d. Kar) weet wat U nodig heeft Ceintuurbaan 149-153 Telefoon 28987 tegenover Rialto theater Rijnstraat 63 Telefoon 726558 De zaak met de grootste sortering van Zuid Verkoop van Ronson-aanstekers en Denicot'ea-pijpjes Wij bezorgen ook gaarne aan huis Te laat Dan in de automaat! doch in onze volgende slagbeurt maakte Ajax, door een ge dwongen loop op vierwijd, gelijk. Onze eerste honkman R. Kok was met drie honkslagen de „hit of the day". Het gelijke spel (11) was echter voor ons team teleurstel lend te noemen, want verschillende malen zijn er diverse kan sen onbenut gelaten. Enfin, wij ontmoeten de G.A.-ers nog maals zodat de kans om onze buren te kloppen nog steeds aan wezig is. E.H.S.—AJAX. In deze wedstrijd, die er om zou gaan wie van de twee zich in de kopgroep zou handhaven, is het onze tegenstander gelukt een 21 zege te behalen. Zonder de zege van onze Haarlemse sportgenoten tekort te doen, moge toch wel hierbij opgemerkt worden, dat deze match voor ons team een wat ongelukkige wedstrijd is geweest. Ongelukkig in dien zin, dat o.a. een fei telijke beslissing van de hoofdscheidsrechter op het eerste honk door zeer velen als onjuist werd beoordeeld terwijl ook diverse verre slagen in het buitenveld van E.H.S.. net fout of op ge lukkige wijze werden verwerkt. Vrouwe Fortuna had ditmaal werkelijk iets tegen ons. De strijd tegen E.H.S. ging vele innings gelijk op zonder dat het een van beide partijen gelukte een speler over de thuisplaat te brengen. Pas in de laatste innings viel de beslissing ten gun ste van E.H.S. Door twee foutjes van ons veld en een honkslag van haar midvelder nam E.H.S. met 10 de leiding. Het werd zelfs 20 toen onze werper een tweetal honkslagen moest laten passeren. In onze laatste slagbeurt wist R. Kok, op een verre tik van Hugo Walker, pas tegen te scoren, waarna onze laatste slagman geen kans meer zag om nog iets aan de uit slag te doen veranderen. De strijd om de titel in onze afdeling zal nu verder door E.H.S. en O.V.V.O. worden uitgevochten. O.V.V.O.—AJAX. Dat O.V.V.O. met twee wedstrijden en drie punten achter stand op E.H.S. veel belang had bij het winnen van deze wed strijd was voor iedereen duidelijk, en het lag dus in de lijn van de verwachting dat ons negental een vinnige op winst belust zijnde tegenstander zou ontmoeten. Maar ook onze ploeg was bereid om fel tegenstand te bieden en Ajax klopte O.V.V.O. opnieuw. Reeds van de eerste inning af wisten beide partijen, door snelle reacties en samenwerking, het talrijke publiek een aan trekkelijke wedstrijd te bieden. Wij memoreren o.a.: een harde slag van Prins, die op goede wijze door Regeling werd ver werkt terwijl een combinatie tussen Ruud en Herre Kok, H. Urbanus, door velderskeus op de kussens gekomen, volkomen verraste. O.V.V.O. kon maar !niet los komen en vele innings lang bleef ons veld zijn werper op uitstekende wijze steunen. De Wijze waarop b.v. Beumer met een oerharde aangooi Altink wist te verschalken toonde aan, dat ons negental met volle concentratie „bij de wedstrijd" was. De beslissing viel in de achtste inning. Jan Neefjes was door een fout van C. Urbanus op de honken gekomen. Harry Bos boom werd op drieslag uitgeschakeld, doch Prins wist door een velderskeus het „eerste" te bereiken, want de poging om Neef jes te elimineren mislukte omdat Jan de bal op zijn rug kreeg. Gerrit Beumer volgde met een korte slag in het binnenveld en H. Urbanus, niet direct wetende naar welk honk hij de bal moest spelen, kwam te laat tot een daadwerkelijke handeling. Met drie honken bezet en één man uit was er voor O.V.V.O. een gevaarlijke situatie ontstaan. Ruud Kok kreeg toen van Urbanus een ideale slagbal en door het middenveld heen ver dween de bal ver in het buitenveld. Twee honken liep Ruud, Manfield Hotspur schoenen Engels Import Wist U dat wij een speciale afdeling hebben voor le klas sportieve kleding? Voor Uw wintersportreis slaagt U bij ons stellig

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1954 | | pagina 12