Reisbureau Maarse Kroon Overtoom 477 bij de Zocherstraat - Tel 85252 11 murw gespeeld was, heeft Theo de bal ter hand genomen, waar na succes in vele gevallen verzekerd was. Theo, heel spoedig herstel, sterkte en good luck. Jan Schubert, die enkele jaren met pensioen was geweest, speelde weer eens mee en met succes. Na een verloren toss mochten Hans en Wim Schoevaart openen, wat zij gedaan hebben als nooit te voren. De heren bleven tot de lunch aan de wickets, stand0 voor 96! Na de lunch ging het op dezelfde voet voort tot 120, waarna Wim mocht vertrekken voor 38, spoedig gevolgd door Hans met 75. Ferry Jr. kwam even snel 15 runs scoren, zou heel tactisch een bal plaatsen, deed dit bijzonder zuiver in handen van de bowler. Inmiddels was onze vuurwerkkoning, Henk Blomvliet, op de mat verschenen, sloeg 5 heel hoge zessen, 2 vieren en bleef met 58 niet uit. Op 212 voor het verlies van 6 wickets sloot onze captain om te trachten V.V.V. II onder dit totaal uit te krijgen. Onze batsmen hadden waarlijk geen klagen ge had want de V.V.V.-ers hadden bepaald een off-day met fiel den, aangezien de meest eenvoudige vangkansen werden ge mist. Hoewel V.V.V. voor de practisch onuitvoerbare taak stond de runs te scoren, begonnen zij toch te batten alsof er geen dubbele honderd bestond. Geen geprik derhalve. Reeds in de eerste over nam Ferry Sr. een harde bal op zijn borst en toen in de handen. Overigens een heel foutieve volgorde, welke meestal pijnlijk is. Direct goed vasthouden is eenvoudiger en minder riskant. In elk geval was met deze catch een moeilijk bat verdwenen. In tegenstelling met onze tegenstanders werd aan onze zijde geen enkele vangkans gemist, zodat het een komen en gaan van batsmen werd. Toen de stand dan 8 v 24 was trad een stilstand in. Dit was de derde wedstrijd dat bij deze stand geen wicket meer viel. Drie kwartier hielden de V.V.V.-ers dapper vol. Maar daar kwam Jan Schubert, dezelfde aanloop als voor jaren terug, enigszins huppelend als een kind dat blij de school komt uitgehuppeld in het vooruitzicht van een grote vacantie, maar dan plotseling hard wegrent om nog juist een fietser te ontwijken. De ballen bleven op de mat, dat niet alleen, hij nam een wicket, bowlingcijfers 1 voor 2! Het pleit was nu spoedig beslecht, een laatste stormloop van Hans en Wim Schoevaart klapte op tijd zijn handen dicht om de laatste man te doen sneuvelen, waarmede de head-line kan worden gezet. Ajax kampioen. Captain Kost van V.V.V. kwam als eerste met een groot bouquet rode en witte anjers het veld op om ons namens V.V.V. geluk te wensen met dit behaalde kampioenschap. De vlag ging. omhoog en wij ook naar het restaurant voor een gezellig samenzijn. Jan Grootmeyer vraagt het woord en brengt ons pagina 367 van ons Jubileumboek in herinnering. Hij, die een van de oprichters van Cricket bij Ajax is geweest, vindt het bijzonder prettig ons met dit kampioenschap te complimen teren. Hij stelt vast, dat Ajax ongetwijfeld het sterkste team is geweest in deze afdeling, dank zij een aantal prominente spelers. Theo Barentsen kon ook nog op bescheiden wijze meedelen in het behaalde kampioenschap, hij kreeg de bloemen thuis bezorgd. Aangezien nog enkele wedstrijden door andere clubs moeten worden gespeeld kan ik geen eindstand publiceren, deze hoop ik een volgende maal te geven. Tot slot de mededeling dat Hans Dukker evenals vorig jaar wederom is gekozen voor de selectie-wedstrijd voor het Nederlands Jeugd Elftal. De vaste bezoekers en bezoeksters van onze wedstrijden ho pen wij ook het volgend jaar weer te treffen, evenals onze trouwe score, Mevrouw Blomvliet, die, weer of geen weer, als eerste present is. Een pluim op de pet van Jan Lens voor het Oud-captain Ferry Dukker Sr. feliciteert de heer Pil, leider van onze cricketafdeling en aanvoerder van de „Ajax-mannen in het wit", met het behaalde kampioenschap. Foto Daan Schalm. Voor Uw uitwedstrijden in Europa terrein, dat heel wat beter was dan vorig jaar. Hartelijk dank aan ons bestuur voor de prettige medewerking eji de getoonde belangstelling. Tot de volgende maal, het woord is aan voetbal. H. PIL.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1954 | | pagina 11