CRICKET r 10 AJAX—ROOD EN WIT HI. Het vorige verslag kon ik afsluiten met het prettige bericht, dat onze voorsprong op nummer twee van de ranglijst 3 pun ten bedroeg. Rood en Wit was tweede, zodat de wedstrijd van 1 Augustus wel een zeer belangrijke was. Ondanks dat, hebben wij deze match practisch cadeau gegeven. Rood en Wit mocht eerst batten. Het begin week niets af van dat van alle vorige wedstrijden. Op 3 viel het eerste en tweede wicket, op 7 het derde, waarna batsman nummer 5 van Rood en Wit inkwam. De eerste bal plaatste hij recht omhoog, niemand liep toe en deze kans werd gemist. Dit zou later blijken een verschrikke lijk dure misser te zijn want nadat deze batsman nog 4 x was gemist, werd hij tenslotte toch uitgevangen, maar had toen inmiddels 91 runs gescoord. Het totaal van Rood en Wit be droeg, ondanks deze hoge score, slechts 150. We hadden nog voldoende tijd en konden derhalve voor de runs gaan. Het be gon niet onaardig. Op 16 sneuvelde onze eerste man, maar toen op 21 Hans keurig werd gevangen, werd de situatie wat ingewikkelder. Ger Schirmer kwam in, ging de zaak forceren en dat lukte aanvankelijk wonder wel. Een zes, een vier, 2x3; de score vloog omhoog. Max Griebling steunde goed door te verdedigen, maar op 46 werd Ger even afgeleid, was niet klaar en zijn wicket ging om. Joop Thiry werd vrij spoedig gevan gen, gevolgd door Max. De wijze waarop, verdient vermelding, omdat Max zelf constateerde dat hij uit was, hetgeen de beide umpires niet hadden kunnen zien. Hij liep dus weg, waarvoor de tegenpartij hem met applaus beloonde. Bravo, Max! Wim Schoevaart was er deze Zondag prima in, scoorde heel rustig 22 en bleef not out. Behalve Henk Biomvliet met 12, waar onder der traditie getrouw een 6, liet de rest verstek gaan en met een totaal van 94 waren we 2 kostbare punten kwijt aan onze naaste concurrenten. Op verzoek van A.C.C. zouden we deze wedstrijd op ons ter rein spelen, aangezien het veld aan de Wandelweg geen droog plekje meer had en alles blank stond. Ook op ons veld stonden enkele plassen, doch het ging. We wonnen de toss, gingen fiel den, en stonden 4y2 uur op een nat veld te proberen de hekke- sluiter uit te gooien, wat eerst op 102 gelukte, nadat 8 bowlers onzerzijds hun best hadden gedaan. Daan Schalm, die de plaats van Ferry achter het wicket innam, weerde zich verdienstelijk met 3 goede vangen. Deze wedstrijd dreigde een copie te wor den van de vorige. Ditmaal waren 8 wickets neer voor 30 runs, toen de batsmen van A.C.C. de deur sloten. Daar wij ons ene puntje voorsprong wilden behouden, besloten we eerst maar te proberen de runs te maken. Op de 3de bal verdween Max reeds, Schirmer sloeg een harde 12, werd schitterend gevangen even als Hans (8). Henk Biomvliet mocht als vierde man trachten de zaak te forceren, sloeg een 4, daarna de 6, nog een 2 en was uit. Dit was dan tevens het sein om te trachten tenminste nog één punt te redden. Alles of niets zou te gevaarlijk zijn. Maar uitsluitend verdedigen is nooit onze sterkste zijde ge weest, want de resterende vijf kwartier werd met de grootste moeite en medewerking van alle spelers uitgebat. Zeven uur was de speeltijd officieel verstreken, 1 minuut voor zeven be gon de laatste over, te bowlen door de Engelsman Willmer. Theo Barentsen mocht zijn wicket verdedigen en stopte ijzig kalm de 2 eerste ballen. Daarop besloot de Engelsman round the wicket te gaan bowlen. Eindelijk zou dan de laatste bal worden gebowld. Door het natte veld moest de bal regelmatig worden gedroogd, doch het drogen van die laatste bal geschied de uiterst zorgvuldig. Tenslotte ging Willmer het er maar op wagen, aanloop, bal op off-stump, Theo raakt de bal even aan, Karei Prior krijgt een zeer moeilijke kans achter het wicket, Reguliersbreestraat 4-6 vlak bij de Munt Amsterdam C. Wat Kan kan, kan Kan alleen Mevrouw Biomvliet (2e van r.) de trouwe cricketboekhoud ster(bijhouden van de score) glundertde winning hit vloog juist naar de boundary en „haar" team is kampioen. Foto: Daan Schalm. kan de bal echter niet bemachtigen en Willmer slaat verdrie tig zijn armen in de lucht. De draw is bereikt, maar daarmede tevens onze prachtige voorsprong van 3 punten teniet in twee wedstrijden. Dit hadden we niet verwacht. Van de A.C.C.-ers een goede prestatie na de zware nederlaag welke zij enkele weken geleden tegen ons hadden geleden. Intussen is de situatie na deze wedstrijd zo geworden dat wij de twee nog te spelen wedstrijden beslist moeten winnen om dan toch nog het bijna zeker gewaande kampioenschap te behalen. Maar onze eerst volgende tegenstander V.R.A. II staat met ons gelijk, dus dit zal een moeilijke opgaaf worden. De halve buit binnen. Ook de V.R.A.-ers hadden blijkbaar uitgerekend dat zij hun kans op een kampioenschap geheel in eigen handen hadden, want zij kwamen met een op papier behoorlijk sterk elftal naar de Meer. Door een misverstand, ziekte en treinvertraging be gonnen wij met 9 man. V.R.A. koos batten, daar het veld nog vrij nat was, waarvan zij aanvankelijk veel hinder ondervon den. Wim Prins was zo bereidwilig mee te fielden, Joop Thiry kwam ook en onze motor-ordonnance, de heer Spruit, haalde Henk Biomvliet uit de verhuizingsbeslommeringen, zodat we na veel heen en weer gedraaf plotseling ontdekten, dat wij ook elf spelers hadden. Inmiddels had Hans het eerste wicket ge nomen, Ger nam het tweede, waarna de score 15 runs bedroeg. Intussen was de score van 2 v. 15, gewijzigd in 3 v. 63 en 4 v. 76. Toen gingen we eten. Dit deed ons blijkbaar goed. Een talrijk publiek kon na de lunch genieten van prima veldwerk. Een fantastisch goed gefielde bal van Hans Dukker, razend snel recht boven het wicket aangegooid, leverde een run-out op. Op 91 deed Ferry Sr. een magnifieke vang op point, boog even voor het applaus en gaf instructies hoe men een bal vast houdt. Na de lunch waren derhalve 6 wickets opgeruimd voor 15 runs. We hadden het dus niet al te moeilijk om het totaal van V.R.A. te passeren. Hans begon onzeker, gaf een kans, werd gemist, maar op 16 kon hij toch inrukken, hetgeen iets beneden de verwachtingen was. Ferry Jr. (33) begon de bowlerij meteen flink aan te pakken, sloeg een keiharde 6. De 70 ging reeds op, maar op 77 een scheve slag en de V.R.A.-ers kregen weer moed, 5 v 78. Edoch Rob Dukker en Henk Blom- vliet hadden besloten niet meer terug te keren voor het einde van de match. Dit kwam op 141. Henk (42 niet uit) weer 2x6, Rob 35. Oorspronkelijk zou ook Rob niet kunnen meespelen, maar na de nachtwacht koos hij cricket in plaats van slapen en leverde een beste prestatie. Moraalslaap niet vóór en ook niettijdens cricket. Na dit resultaat is de situatie thans zo dat wij Zondag 22 Augustus a.s. kampioen kunnen zijn, wanneer de wedstrijd tegen V.V.V. II wordt gewonnen. Een moeilijke maar zeker geen te zware taak. AJAX—V.V.V. II. Theo Barentsen, onze eerste change-bowler, op non-actief door ziekte. Voor hem en voor ons een grote teleurstelling, want wij hadden hem gaarne juist bij deze laatste belangrijke wedstrijd in ons midden gehad. Menigmaal, als onze aanval

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1954 | | pagina 10