HONKBAL Borneostraat 8-14 - Tel. 54251 ERKEND PHILIPS SERVICE 6 AJAX—SCHOTEN. In de belangrijke wedstrijd tegen Schoten is het ons team niet gelukt een overwinning te boeken. De „geeltjes" behaalden een verdiende zege en namen dus revanche voor de destijds met 43 geleden nederlaag. Als een goed gastheer schonk onze pit cher de aanvoerder van Schoten 4 x wijd, zodat hij dus op ge makkelijke wijze het eerste honk kon bereiken. Doch onmid dellijk wilde Herre Kok zich revancheren en op zijn snelle aan gooi werd Keulemans ingesloten. Doordat teveel Ajacieden him medewerking wilden verlenen, gelukte de opzet om Schoten de eerste nul te bezorgen, niet. Geurts kwam, door een foutje van onze derde honkman op de kussens, waardoor een gevaarlijke situatie ontstond, doch met een tweemaal velderskeus en een aangooi van Kraan op het eerste honk, werden punten voor komen. Ook onze ploeg kreeg echter geen gelegenheid tot sco ren te komen. Prins startte met een honkslag doch het door Beumer en Ruud Kok weggeslagen „leder" verdween beide malen in de handschoenen van onze gasten, Tot de vierde inning bleef de stand dubbelblank, doch in haar volgende slagbeurt nam Schoten de leiding, Nanne, die een be langrijk aandeel heeft gehad in de zege van onze gasten, raakte de bal hard en zuiver en enige tellen later kon Bosboom de bal uit de heg opduiken. Voordat de bal was teruggespeeld, had Nanne het derde honk bereikt. Op advies van de hoofdscheids- rechter mocht hij - omdat de bal de heg had geraakt thuis komen (01). Met twee vangballen van Prins en Bosboom en een aangooi van Kraan op het „eerste" werd deze inning af gesloten. In de zesde omloop probeerde Schoten haar voorsprong te vergroten. Nadat Geurts door Neefjes aan de kant was gezet, volgde er wederom een honkslag van Nanne, waarna Klooster, door een foutje van ons binnenveld, eveneens op de kussens kon komen. De volgende slagman van Schoten joeg de bal hard en laag in de richting van het tweede honk, doch op zeer fraaie wijze wist Hugo Walker de bal te vangen. Lukkien kreeg geen kans om tijdig het eerste honk te bereiken en het was weer wisselen geblazen. In de gelijkmakende inning kon Ajax einde lijk tegenscoren. Bosboom was door een safe hit op de honken gekomen en geholpen door een opofferingsslag van Prins (dat was goed werk, Wim) wist hij het „tweede" te bereiken. Ver volgens verwees de Schoten-werper Beumer terug, doch hij moest zwichten voor een hard geslagen bal van R. Kok, waarop Harry binnen kon komen (11). In de volgende inning wist Schoten door honkslagen van Keulemans en Nanne opnieuw de leiding te nemen (12)Maar Ajax gaf de moed niet op. Met twee man uit wisten zowel Ter Heiden als Kraan 4 wijd te forceren, waarna Bosboom profi teerde van een misverstand in het Schoten-veld. Prins gaf een verre tik in het linkerveld, doch Nanne stond op de juiste plaats. In de nog resterende innings heeft Ajax geen kans meer ge kregen de achterstand in te lopen. Schoten wist zelfs nog door honkslagen en twee foutjes van ons binnenveld de stand tot 16 op te voeren. Al met al was het een goede honkbalwed strijd, welke in prima verstandhouding werd gespeeld. AJAX—T.Y.B.B. Tegen T.Y.B.B., dat in onze afdeling de onderste plaats bezet, moesten onze jongens, door afwezigheid van Kraan en Bos boom, met twee reserves aantreden. Bouwens en G. Mossing Holsteyn namen de opengevallen plaatsen in. Tot en met de derde inning ontliepen beide negentallen elkaar weinig en hoewel de onzen meerdere malen het derde honk wisten te bereiken, kon T.Y.B.B. door goed veldwerk punten voorkomen. Door fouten in ons binnenveld en een uitstekende tweehonkslag van Rombouts namen onze tegenstanders zelfs een 20 voorsprong. Pas in de zesde slagbeurt wist Ajax de achterstand te verkleinen. Herre Kok was door een tweehonk slag op de kussens gekomen en kon op een verre slag van Neef jes de thuisplaat aantippen (12). Nog even probeerde T.Y.B.B. terug te komen, doch in de zevende inning nam Ajax het heft (beter gezegd de knuppel) in handen). Ko Bouwens startte met een tweehonkslag, waarna Mossing Holsteyn zijn tweede safe-hit liet aantekenen. Prins wilde niet achterblijven en op zijn slag konden zijn voorgangers binnen komen (32). Gerrit Beumer deed op zijn beurt ook een duit in het zakje en bracht Prins over de thuisplaat (42). Van een foutje van de tweede honkman van T.Y.B.B., die een geslagen bal van Neefjes niet direct onder controle kon krijgen, profiteerde Beumer, en verhoogde onze voorsprong tot 52. Met driemeal 3 slag en goed veldwerk van ons team kreeg T.Y.B.B. in de achtste en laatste inning geen gelegenheid meer om in de achterstand nog wijzigingen aan te brengen. Door deze overwinning handhaafde Ajax zich in de kopgroep en maakte Mossing Holsteyn een verdienstelijk debuut. AJAX 2ZEEBURGIA. Na een reeks van nederlagen behaalde onze reserves eindelijk weer eens een verdiende overwinning op het hoog genoteerde (2e plaats) Zeeburgia. De „white-reds" waren blijkbaar ge start met de gedachte dat de eerste klap een daalder waard is en met een daverende driehonkslag openden zij de wedstrijd. Op een doorgeschoten bal kon de pitcher van Zeeburgia ge makkelijk scoren (01). In de tweede inning maakte Ajax de voorlopige balans weer in evenwicht. Henk ter Heide kwam door een honkslag op de kussens. Kluft liet eveneens een veilige tik volgen, waardoor Ter Heide thuis kon komen, Wim ging echter uit doordat hij het tweede honk te ver zocht (11). De derde inning verliep puntloos, doch in de daarop volgende slag beurt nam Ajax een voorsprong. Drewes was door een bekeken 4 wijd en Timp door een fout van de korte stop van Zeeburgia op de honken gekomen, waarna Kluft wederom de bal in het verre veld liet verdwijnen (de smaak te pakken, Wim?), 31. Even kwam onze voorsprong nog in gevaar. Met slechts één man uit waren door 3x4 wijd de honken volgekomen, doch verder dan één punt liet onze werper, Harry v. d. Pol, het niet komen (32). In de zesde inning namen de onzen een beslissende voor sprong. Door zes honkslagen en 4 veldfouten konden zeven man de thuisplaat aantippen (102). Dit werd ook de eindstand, want Zeeburgia kreeg geen enkele kans meer de achterstand te verkleinen. Het was een goede wedstrijd, waarin door onze ploeg eindelijk weer eens behoorlijk werd geslagen. H.E.D.W.—AJAX 2. Tegen H.E.D.W., één van de koplopers, hebben onze reserves een 60 nederlaag moeten incasseren Ons team bereikte niet die vorm als tegen Zeeburgia en vooral het slaan was ditmaal weer zeer zwak. Dat jullie met enige invallers hebben moeten spelen, mag geen excuus zijn. Meer trainen, luitjes! T.O.G.—AJAX 10—12. Was de eerste wedstrijd tegen T.O.G. in een gemakkelijke overwinning geëindigd (160), de returnmatch heeft heel wat meer moeite gekost. De Kruislaanbewoners hebben er de laat- Wasmachines ASBEEK BRUSSE vanaf 197,50 v.a. fl 3*" p. week Ruime sortering Yelie gashaarden, Kolenhaarden (div. merken), Kachels, enz. De nieuwste serie Radio's, Gramophoons en kasten. Televisie, Rijwielen, Gasfornuizen, Stofzuigers, Keukenuitrustingen, Wringers, Meu belen, Woningtextiel, Electrische klokken, Kinderwagens, Scheerapparaten, Inphraphil en hoogtezon apparaten Tevens Speciale Reparatie-inrichting voor Radio, Haarden, Kachels, Rijwielen enz. Desgewenst op termijn

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1954 | | pagina 6