Harry Sacksioni Sigarenmagazijn 5 2 resterende wickets zijn spoedig genomen en de punten bin nen. Aan onze kant kwamen 5 man in de dubbele cijfers, Hans met 40 topscorer, Ferry 30, Schirmer 25, Thiry 33, Barentse 11. HANS DUKKER SCOORT CENTURY. Een nieuwe traditie. Wanneer Haarlem bij ons op bezoek komt, betekent dat regen. Zo ook thans. Gelukkig werd het later op de dag wat beter en was het einde zelfs glorieus. Niet alleen werd ook deze strijd gewonnen, maar Hans maakte zijn eerste honderd in de N.C.B. Een prestatie om trots op te zijn, waarvoor onze gelukwensen. De wedstrijd zelf was vrij een zijdig en werd in hoofdzaak weer beheerst door-Ferry en Hans Dukker. Het aandeel van Hans werd 107 niet uit, Ferry, niet wetend dat ook hij de 100 reeds naderde, speelde iets te vrij en werd gevangen op 72. Interessant is nog te vermelden dat deze century niet één zes bevatte, slechts 4x4, doch 6x3, zodat er wel gelopen is. Ons totaal werd 223 voor 5, tegen Haarlem 67. AJAX AAN HE KOP. Naar ik meen voor het eerst in de cricket-historie van Ajax staan we nummer één van de 2e klasse. Wij mogen met recht trots zijn op deze plaats, omdat wij het tegen verschillende reserve-elftallen van eerste klassers moeten opnemen. Ook A.C.C. 3 ondervond onze kracht en verloor met innings, Tegen ons totaal van 118, waarvan Hans 67, Rob 10, kwam A.C.C. niet verder dan 32 en 65. Dat de bowlingcijfers met dergelijke tota len nogal aan de lage kant zijn, is te begrijpen. Hans 6 voor 24 en 6 voor 28. Ger 4 voor 5 en 4 voor 32. Wim Schoevaart speelde zijn eerste wedstrijd van dit seizoen en kwam meteen in de dubbele cijfers, 11. Het krachtsverschil in deze wedstrijd was dus wel heel erg groot. Vermelding verdient wel de spectacu laire vang van het duo BarentseSchirmer. Een projectiel van Hendriks vloog recht op Theo aan, de bal sprong uit z'n hand en Ger stond klaar om de vang af te maken. In het scoringboek staat G. Schirmer vermeld als de vanger, maar Theo heeft er een dikke hand aan overgehouden. AJAX LOOPT UIT. Het gaat steeds beter. Onze positie aan de kop is nog beter geworden. Met 3 punten voorsprong ziet de toekomst er roos kleurig uit. Maar het is cricket en daarbij valt niet te rekenen of te voorspellen Dat zou blijken in de returnmatch tegen Ajax te Leiden. In een stromende regen bereikten we het knusse terrein van Ajax in Oegstgeest. De toss werd verloren en dat betekende fielden op een nat veld. Maar de zon kwam door en het veld was spoedig droog. De Leidenaren hadden 4 invallers en toen de vier kop-wickets voor slechts 8 runs aan de kant zaten, leek het erop, dat zij evenals in Amsterdam voor onge veer 30 zouden worden uitgegooid. De zaak werd wat al te gemakkelijk opgenomen en enkele betrekkelijk eenvoudige vangkansen werden gemist. Twee opgelegde run-outs bleven onbenut door slechte aangooien, runs werden cadeau gegeven, kortom het was een slechte vertoning. Dat Leiden het tot een totaal bracht van 77 was een verdiende beloning voor het goede volhouden van enkele jongere spelers, die onze vele veldfouten kundig afstraften. Weliswaar keken we niet tegen een hoog totaal op, maar wanneer Vreeken weer zo snel en zuiver zou bowlen als in Amsterdam, zag het er toch somber voor ons uit. Het geluk was met ons. Juist om half twee, bij het begin van onze inning, brak er een flinke bui los, drijfnat vel'd, waardoor speciaal snellere bowlers met grote aanloop ernstig gehandi capt zijn. Het werden weer verschrikkelijk spannende minuten* Hans speelde deze keer niet mee in het stuk, althans niet wat batten betreft. Op 1 werd hij voortreffelijk gevangen. Max volgde spoedig, evenals Wim Schoevaart en met een stand 4 voor 46 werd het toch wel erg oppassen. Ferry nam de taak van Hans over, speelde zich rustig in en begon toen een serie zessen en vieren af te geven om van te watertanden. Geholpen door Ger Schirmer vloog de score omhoog. Het werd 77, we stonden gelijk. Een vuurpijl van Ferry, recht omhoog, werd gemist en het werd de winning-hit. Dit nieuwe leven werd dankbaar aanvaard, want nu barstte een orgie van slagen los, waarvan de tribune dreunde en met 3 x 6 en 17 x 4 scoorde onder daverend applaus Ferry Dukker Jr. 125 niet uit. Wat in jaren niet voorkwam, schijnt nu een alledaagse kwes tie te gaan worden. Twee centuries in 14 dagen en nog twee maal vlak erbij, dat wordt ons voorgeschoteld door de gebroe ders Dukker. Naar verluidt heeft ook Rob grootse plannen in Rijnstraat 63 Telefoon 726558 De zaak met de grootste sortering van Zuid Verkoop van Ronson-aanstekers en Denicotea-pijpjes Wij bezorgen ook gaarne aan huis Te laat Dan in de automaat de komende weken. De bijdrage van Schirmer was 27, 1x6, maar bijzonder leuk vond ik toch wel het optreden van Lodewijk Dollee. Met een score van 10 niet uit, waaronder 1x4!, kwam ook hij in de krant, wat, gezien de sterke aanval, een prima prestatie is, waarvoor hoeden af. Voor alle andere jongeren in onze vereniging, die iets voelen voor onze mooie zomersport, een stimulans om het ook eens te proberen, dan kunnen we het volgend jaar met meerdere elftallen, zo nodig op Zaterdagmid dag, aan de competitie deelnemen. Hieronder volgt dan de stand, bijgewerkt tot en met 18 Juli: Ajax 8 12 V.V.V. 27 7 Rood en Wit 3 9 11 Ajax (L.) 8 7 C.V H.W8 9 Haarlem 28 6 V.R.A. 2 7 7 A.C.C. 3 7 3 Ons resten nog de volgende wedstrijden: 1 Augustus: AjaxRood en Wit. 8 Augustus: A.C.C.Ajax. 15 Augustus: AjaxV.R.A. 22 Augustus: AjaxV.V.V. H. PIL.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1954 | | pagina 5