SAW Ons „contract" is voor een jaar verlengd. Ook het komende seizoen mogen wij U weer vertellen, wie er ging trouwen, hoe ons eerste elftal reilde en zeilde, wat de overige elftallen op de velden uitspookten, wie er vanwege „voetbalsalaris" hoger in de belasting wordt aangeslagen (zouden ex-amateurs daaraan hebben gedacht?) en wie zonder meer de club trouw bleef. Allemaal „klussies", die je als lid van de redactie hebt op te knappen. Cor de Vlieger en Jan Koomen zitten in het zelfde schuitje, zodat U meteen weet, wie er voor zorgen, dat U aan het einde van de voor ons liggende maanden, het „Ajax- Nieuws" in Uw brievenbus vindt. Indien „Vlokkie", le Marché, James, Ete, Pil, Schoevaart sorry, als wij één van het rood- witte-schrijvers-gilde hebben vergeten! niet naar de be- roepsbond overstappen, wel, vrienden, dan kan ons blad, voor Ajacieden niet voor buitenstaanders best weer te be kijken en te lezen zijn. Als scherp opmerker hebt U, uit het bovenstaande op slag geconcludeerd, dat Evert van Tuyl, de redactiestaf heeft neergelegd en vice-voorzitter Jan Komen, voortaan met dat ding zal zwaaien. In ons vorig clubblad hebben wij U reeds verteld, waarom Van Tuyl, de Ajax-zaak niet langer kon dienen en wat Evert in de loop der jaren voor onze club heeft gedaan. In herhalin gen zullen we dus niet vallen, maar wel willen we onze ex- collega van deze plaats nog eens hartelijk bedanken voor het vele werk, dat hij con amore in het belang van de vereniging beslist niet in zijn eigen belang heeft verricht. Voorzitter Koolhaas heeft tijdens de Algemene Vergadering met een kort speechje Everts kwaliteiten gememoreerd, hem voor de ge leverde prestaties bedankt engeen „beroep op aanblijven" kunnen doen, daar de „third man", nog voor het bijeenkomen van de rood-witte mannen, was gevonden. Wie dat is, weet U al. Jan Koomen! Beslist geen onbekende, in het Meerse schrij verskamp. Als lid van ons bestuur zal hij hopelijk via ons blad de schaduwen van de op handen zijnde gebeurtenissen vooruit gaan werpen. Dat kan dan interessant worden en in een be hoefte voorzien, want ronduit gezegd zijn we in dit opzicht nooit vertroeteld. Jan, welkom en doe je best! Van de Algemene Vergadering, die ontzettend belangrijk dreigde te worden, wilt U natuurlijk ook iets weten.. Daar gaan we dan! Wat sinds onheuglijke tijden niet was voorgekomen, gebeurde nu. Twee lange avonden hadden we nodig om rond te komen. Toen we na negen uren praten, roken, stemmen en applaudis seren naar huis mochten, wisten we dat: 1. De kampioenen een Ajax-tegel plus huldigingsspeech in ontvangst hadden genomen. 2. De notulen vorige vergadering door de heer Vunderink weer best waren verzorgd. Hulde! 3. Jan Elzenga het gebruikelijke jaarverslag met de even ge-. Directie CAREL C. KAMLAG en TOM MANDERS bruikelijke gestrengheid in het handhaven der orde had samengesteld. Prima werk! 4. Ferry Dukker zijn lawine van soms ontstellende cij fers over onze hoofden had uitgestort. Cijfers, die ons ver telden, dat Ajax nog steeds gezond is (hoe lang nog?) en die duidelijk maakten: a. dat Ferry en onze tweede pen ningmeester Leentvaar, voor de baard van de Keizer, meer dan een paar spreekwoordelijke bergen hadden ver zet; b. beide heren punctueel en stipt eerlijk Uw en onze tientjes nou ja! hadden beheerd. Even papieren han den schudden, gents! 5. Het rapport van de Kascommissie één juichtoon was. 6. We tegen alle Nationaliteiten gaan voetballen. Als zij of wij zin hebben, maar dat maakt, wat ons betreft, het be stuur uit. 6a. Als de K.N.V.B. let wel, het bestuur van de K.N.V.B. zijn voorstel tot het geven van vergoeding er door krijgt, Ajax meedoet. 7. Het bestuur voor dit jaar er als volgt uitziet: M. J. Kool haas, J. Elzenga, F. Dukker, J. Koomen, R. Vunderink, B. Leentvaar, J. de Boer, Th. Brokmann, J. Potharst. De heer A. de Wit in de verkiezingsslag was gevallen. Daar moeten we even bij stilstaan. Arie heeft tientallen jaren de club gediend. Als secretaris-jeugdcommissie, lid van de elftal commissie, lid van de clubavondcommissie en als be stuurslid. Aan deze baantjes zaten natuurlijk heel pret tige kanten, maar iedere medaille heeft nog steeds een keerzijde en wat daarop geschreven staat, kan een werker voor de club U haarfijn vertellen. Arie, er waren clubge noten, die de structuur van ons bestuur wilden veranderen, 't Is niet helemaal gelukt, de stoelen van ons hoogste col lege waren van te stevige makelij, alléén die van jou ging door de poten. The risk of the sport! Koolhaas heeft het al gedaan, maar ook van deze plaats bedankt voor de zee van vrije tijd, die je hebt geofferd op het altaar der club liefde. Jan Potharst zal jou weg vervolgen, hopelijk met succes en met hetzelfde élan als jij het zovele jaren deed. Arie, nogmaals bedankt en Jan, good luck! 8. Wim Bruynesteyn de aanval op zijn positie afsloeg en het komende seizoen 13e jaar de aanschrijvingen, ruil- formulieren etc. zal tikken enop Zaterdagavond, als U gaat kaarten, dansen (noemt U maar op) wel thuis zal blijven om te vernemen, dat Uw schoonmoeder op bezoek komt en hij dus Zondag niet over U kan beschikken. Brrr, wat een betrekking! 9. Het eerste elftal, seizoen 1954-'55, door de heren Keizer, Roeg en Hordijk (Jaap) wordt samengesteld en dit drietal, in samenwerking met de heren Vunderink, Schetters en Schoevaart ook de opstelling der andere teams verzorgt. 10. Onze gelden en bezittingen dit jaar door de heren Jürgens, Schuurman en De Waal gecontroleerd zullen worden. 11. Nieuwe leden voor de heren De Boer, Koolhaas en Koomen, korter gezegd, de Enquêtecommissie, zullen moeten ver schijnen. 12. De heer Koolhaas onze club weer zal vertegenwoordigen als de Afd. Amsterdam, de V.E.K. of de W.E.K. een bijeen komst houdt; de heren Prins en Niepoth de Honkbalafde ling zullen leiden (naar een kampioenschap?) en de heer Pil als vraagbaak van de cricketers optreedt. 13/14. Het clubbladvolgeschreven wordt door (zie boven), ons officiéél orgaan blijft en de leden van de redactie dus geen dure maar wel officiële personen zijn. 15. De rondvraag enige belangrijke en minder belangrijke ver zoeken, suggesties enz. had opgebracht. Voilé., vrienden, in het kort dus een resumé van onze 54e jaarvergadering. Eén van de belangrijkste punten van de agenda was natuur lijk de bespreking van het voorstel van de K.N.V.B. inzake het geven van vergoeding aan spelers. Dat vele leden van de be langrijkheid van dit punt overtuigd waren, bleek al ver voor de aanvang van de vergadering. Nimmer was er zo'n grote toeloop. Leden, die nooit onze A.V. bezoeken waren nu aan wezig en zelfs ons lid Geudeker gaf acte de présence. Wat een eer! Zij, die zich gespitst hadden op een „oratio funebris" van ach ter de bestuurstafel kwamen bedrogen uit. De heer Koolhaas vroeg doodnuchter, of de heren zich maar wilden uitspreken en vertelde en passant, dat hij niets te vertellen had, omdat hij net zoveel wist als wij, dus ook niets. Hij wilde alleen weten, of we vóór of tegen het K.N.V.B.-voorstel waren, want hij moest toch beslagen op het ijs komen als de eerste klassers (de volgende avond en Zondag) bij elkaar kwamen. De heer

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1954 | | pagina 2