9 R.C.H. 2 wist ons door een nipte 54 overwinning eveneens de punten te ontfutselen. De vereniging Onze Gezellen uit Haarlem liet ons op Voqr- land vergeefs wachten. Blijkbaar kon haar honkbalteam Zater dags alleen om 6 uur in plaats van 4 uur spelen. Als men niet van plan was naar Amsterdam te gaan, zou een berichtje aan de tegenpartij niet misplaatst zijn geweest. Inmiddels heeft O.G. zich uit de competitie teruggetrokken. Zaterdag 19 Juni mochten onze reserves evenmin het zoet der overwinning proeven. Ditmaal ging Kennemerland 2 met de zege (27) schoot. De juniores A brengen het er tot dusver uitstekend af. De jeugd van Watergraafsmeer moest er met 211 aan ge loven. Werper Pelser kende geen genadei. In de laatste inning werd Rijnsburger in de gelegenheid gesteld zijn krachten op de plaat te beproeven. Voordat hij was ingespeeld, hadden de blauw-witten de eer weten te redden. De aangooien van Rijns- burger op de honken waren hard en zuiver, evenals die van catcher Klokkers op het derde honk. T.O.G. moest met 160 de meerderheid van onze boys er kennen. The Catchers en Ajax waren aan elkaar gewaagd. Aan beide zijden was het werpen van goed gehalte. De vechtjas Rijns burger voelde zich op het le honk zeer op zijn plaats. Enige on zuiver aangegooide ballen wist hij prachtig te stoppen. Na te voren een flinke lik te hebben gegeven, zag Pelser kanis de thuisplaat te toucheren. The Catchers hield echter dapper vol en smaakte het genoegen in de volgende beurt de balans in evenwicht te brengen. De vreugde der geeltjes was echter van korte duur, want door Klokkers kwam Ajax weer met een neus lengte voor (12). Hierbij bleef het. Ahrend had een slaggemiddelde van 0.66. Het treffen tussen Thor en Ajax had weinig om het lijf. Doordat de tegenpartij over slechts 7 spelers beschikte, werd het van onze kant een waar slagfestijn. Vooral Visser, Pelser, Klokkers, Rijnsburger, Fransz en Van den Berg (o.a,. een home run) trokken stevig van leer. De ontmoeting AjaxO.V.V.O. was van heel wat beter kali ber. Dat onze toekomst, ditmaal zonder Van den Berg, met 84 zegevierde, was hoofdzakelijk te danken aan het feit, dat pitcher Pelser slechts één keer een vrije loop toestond. Zijn confrater daarentegen gooide 9x4 wijd. Overigens ontliepen de ploegen elkaar niet veel. Nadat drie van onze spelers hadden mogen wandelen, legden Klokkers en Pelser er stevig het hout op. Bij het wisselen was de stand )dan ook 40. In de 3e slag- beurt beet O.V.V.O. evenwel flink van zich af. Door twee tikken en een even groot aantal foutjes van onze korte stop konden de roodbroeiken tot 43 inlopen. Halverwege de strijd deed zich bij ons het frappante feit voor, dat drie spelers de ballen goed uitzochten en naar het le honk mochten gaan. Dit trio sneuvel de nochtans bij een poging om het tweede honk te stelen Ofschoon er nog slechts één klap van Pelser volgde, zagen de onzen hun totaal met 4 punten omhoog gaan. Het laatste punt van Q V.V.O. was alleen voor de statistiek van belang. Ook de benjamins doen het niet onverdienstelijk. Komt de A.-ploeg min of meer in een vaste opstelling uit, in het B.- team moet nog wel eens worden gerouleerd om alle jongens, die zich tijdig hebben opgegeven, in de gelegenheid te stellen de honkbalsport te beoefenen. Thans melden zich nog steeds jonge knapen aan. Het is jammer, dat zij dit niet eerder hebben ge daan. Wij zouden dan met drie negentallen aan de jeugdcompe- titie hebben kunnen deelnemen. Nu het seizoen al een eind ge vorderd is, is dit wel wat Ibezwaarlijk. Tót dusver moest de B. zich eenmaal de les laten lezen, n.l. door V.V.G.A.-b., dat onze clubgenootjes van wie de meesten pas voor het eerst honkballen met 253 overwon. Werper Schaap had het in deze match zwaar te verduren, want het regende honkslagen. De V.V.G.A -er Van Peer (what is in a name?) bracht het tot een homerun. Drie honkslagen van Hoogerman resp. Visser en Schaap leverden ons in de derde slagbeurt 2 punten op. Tenslotte kon ook Schnitker de thuis plaat aanraken. Ajax startte dit seizoen met een 169 victorie op D.E.C.-b. Zonder de knuppel te hebben gebruikt, veroverden de rood- hemden twee punten. Ons team kon eveneens zonder slag of stoot in de eerste inning vier punten verzamelen. Bij de volgende gelegenheid lieten de bezoekertjes ook het hout er aan te pas komen, waardoor zij de leiding konden overnemen (47). Ajax liet het er niet bij zitten en diende met 6 punten van repliek. In de 4e slagbeurt kwamen er nog twee D.E.C.-ers thuis, wat echter niet genoeg was, want hun tegenspelers 'had den tevoren nogmaals een half dozijn punten verkregen. Vooral Hoogerman, Hazewindus, Hordijk Jr., Metz en Hillebrand had den zich daarbij geweerd). Tegen O.V.V.O.-b. kwamen er van onze kant in totaal 14 spelers in het veld. Voor de flink uit de kluiten gewassen pitcher van O.V.V.O. hadden de meesten van ons vrij veel respect. De club uit de Indische Buurt profiteerde al spoedig van enige foutjes in onze gelederen. Ajax wilde zich echter niet voetstoots overgeven. Nadat twee spelers het honk hadden mogen op zoeken, liet Schaap een honkslag los, ten gevolge waarvan wij de achterstand tot 32 konden reduceren. Schaap kweet zich op de plaat behoorlijk van zijn taak en kreeg geen enkele honk slag tegen zich. Toch kon hij niet verhinderen, dat de thuisclub geleidelijk tot 62 uitliep. Zijn kameraden hadden echter nog iets in petto. Met drie honken vol kwam de klap op de vuurpijl. Een homerun van Visser, zeszes. Omdat het al don ker begon te worden, zag O.V.V.O. van zijn laatste slagbeurt af. Een even verstandig als sympathiek besluit van dei betrok ken jeugdleider! Tegen Blauw Wit, dat gelukkig ook weer met jeugdige krachten Uitkomt, trokken de onzen met 145 aan het langste eind. Het negende Ajax-V.V.G.A.-tournooi, dat Zondag 20 Juni 1954 op de Voorland-terreinen zou worden gehouden, kon tot onze grote spijt niet doorgaan. De onlangs op enkele meters van de zijlijnen gegraven sleuven zijn hier de oorzaak van. De bal len zouden hierdoor immers telkenmale in de modder terecht komen. Wordt er daarna weer op geslagen, dan zijn zij spoedig onbruikbaar. De prijs van dit onmisbare sportartikel is te hoog om hier maar luchtig overheen te lopen. Zoals wellicht bekend is, dienen de aan tournooien deelnemende verenigingen zelf voor ballen te zorgen. Mogelijk kan genoemde jeugddag later in het seizoen alsnog op de velden aan de Middenweg plaats vinden. De opkomst bij de training is, wat het eerste negental en de jeugd betreft, de laatste tijd goed te noemen. Waar zijn echter de honkballers van het tweede team Gezien de resultaten in de competitie lijkt hun aanwezigheid op Woensdagavond ons dubbel gewenst. Komaan, lui, heb nu ook eens wat voor de sport over! Stand le klasse A.: E.H.S 6 gespeeld 8 punten Schoten 6 gespeeld 8 punten Ajax 4 gespeeld 6 punten Kennemerland 5 gespeeld 6 punten O.V.V.O 5 gespeeld 6 punten V.V.G.A 4 gespeeld 2 punten T.Y.B.B 6 gespeeld 0 punten Programma Ajax 1 Zondag 27 Juni 14.30 uur: Zaterdag 3 Juli 16.00 uur: Programma Ajax 2: Zondag 4 Juli 11.00 uur: Zaterdag 10 Juli 16.00 uur: S chot enAj ax A j axSchoten. Ajax 2Zeeburgia 1. H.E.D.W. 1—Ajax 2. Dit zal dan de laatste maal zijn, dat ik deze honkbalrubriek verzorg. Na 17 jaar meen ik mijn functie van honkbalsecretaris en verslaggever aan een ander te moeten overdragen. Ook als redacteur zal ik aftreden, ofschoon dit niet wil zeggen, dat ik nooit meer een artikeltje zal schrijven. Ik hoop dat ik nog dik wijls van Ajax-successen getuige zal zijn en daarvan het nodige in het clubblad zal lezen. Doek ETÉ. Koop nu Uw bontmantel een lange kwaliteits Persianer Pattesmantel voor /430.- Prima coupe en afwerking. Gespecialiseerd in grote maten. Onze 36-jarige ervaring is Uw waarborg. Indien gewenst betaling in overleg. Uitsluitend „BOETTHUIS RE ITER" Heiligeweg 2 (gesloten huis) Amsterdam-C. Telefoon 38789

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1954 | | pagina 9