HONKBAL Borneostraat 8-14 - Tel. 54251 ERKEND PHILIPS SERVICE 8 Na het verschijnen van het vorige clubblad is ons eerste honkbalnegental slechts tweemaal in het veld geweest. Door een oneven aantal clubs in de afdeling had onze keurploeg allereerst een gedwongen rustdag. De op ons terrein vastge stelde ontmoeting" AjaxV.V.G.A. viel in het water. In het vol gende weekeinde stond SchotenAjax op het programma. Daar echter op Vrijdag en Zaterdag daarvoor de Mildenhall Ram blers tegen een bondsploeg zou spelen, waarin onze clubgenoot Her Kok en enige leden van Schoten waren opgesteld, werd genoemde competitiewedstrijd naar een latere datum verscho ven. Doordat de Amerikanen op het allerlaatste ogenblik af zegden, was het niet meer mogelijk alle competitiewedstrijden te doen doorgaarn Een geduchte tegenvaller voor de bond Tussen de bedrijven door was Ajax toch nog een keer in het strijdperk gekomen en wel tegen de landskampioen. AjaxO.V.V.O. Had Schoten een week tevoren het stoute stukje uitgehaald O.V.V.O. met een 20 nederlaag naar huis te zenden, Ajax wist tot veler verrassing de landskampioenen eveneens de winstpunten afhandig te maken. De gasten begonnen zonder korte stop Ch. Urbanus, voor wie de oud-Ajacied Jan Los meespeelde. Derde honkman Altink, die tevens doelman is, had met buitenvelder Meyer van plaats verwisseld. Dat de gebroeders Urbanus en Altink zich met de Maandag daarop te spelen voetbalwedstrijd O.V.V.O.Hilver sum in het vooruitzicht, niet geheel op honkbal hadden kunnen concentreren, is begrijpelijk. Hun niet door voetbalbeslomme ringen in beslag genomen medespelers bleven echter eveneens onder de verwachtingen. De ploeg der Kruislaanbewoners maakte dan ook een matte indruk. Het zou evenwel onbillijk zijn te beweren, dat Ajax alleen daaraan zijn overwinning te danken had. Onze jongens hadden er weer eens echt zin in en hun strijdlust werd nog groter toen zij met 20 kwamen voor te staan. Her Kok had al spoedig twee tegenspelers een nul bezorgd. De Lugt kwam door een foutje van Neefjes op de honken en Meyer kreeg 4 wijd. Kraan zette echter H. Urbanus de voet dwars. In de tweede inning opende Regeling met een honkslag, al dient hierbij te worden opgemerkt, dat twee onzer buiten- velders niet snel genoeg reageerden. Nadelige gevolgen had dit voor ons niet, want pitcher Kok was de situatie verder vol komen meester. Werper Urbanus wist op zijn beurt te beletten, dat ons negental in de eerste twee innings gevaarlijk kon wor den. In de volgende ronde werd dit anders;. Jan ter Heide mocht wandelen en Kraan liet er een goede tik op volgen. Pasteuning ging door 3 slag uit. Prins dreef de bal in de richting van H. Urbanus, die Meyer in de gelegenheid stelde Ter Heide te doen sneven, hetgeen ook gebeurde. Een daarop volgende verkeerde manoeuvre van O.V.V.O.'s derde honkman leverde ons door toedoen van Kraan en Prins een 20 voorsprong op. Door goed veldwerk aan beide zijden kwam er in deze stand tot de 6e in ning geen wijziging. Toen zag het er voor Ter Heide c.s. even donker uit. Altink verkreeg 4 wijd en nadat Roozendaal drie keer een slagbal had gemist, joeg De Lugt de knikker veilig het veld in. Meijer kwam eveneens op een kussen, doordat Walker een steekje liet vallen. Drie honken bezet! Ook Urbanus sloeg raak, maar vanger Ter Heide stond met de bal op de thuisplaat alvorens Altink kon binnenstuiven. R. Kok elimineerde Rege ling, hetgeen voor ons een ware opluchting betekende. In de gelijkmakende slagbeurt was een fout van Los oorzaak, dat Pasteuning het le honk haalde. Na een klap van Prins was Her man gedwongen het tweede kussen aan te doen, waar hij o.i,. ten onrechte werd uitgegeven. Hanny Urbanus verwees Deumer naar de bank. Ruud Kok wenste niet hetzelfde lot te ondergaan. Zijn machtige zwaai met de knuppel had tot ge volg, dat Prins een punt aan ons totaal kon toevoegen. Ruud zelf moest na een korte tik van zijn naamgenoot het loodje leggen. In de 7e „omloop" werd Neefjes niet tot het le honk toegelaten; Walker echter wel na een safe hit. Een opofferings slag van Ter Heide bracht Hugo in scoringspositie, doch Kraan kreeg geen kans de zaak rond te maken. Ons negental deed zich in zijn 8e en naar later zou blijken laatste slagbeurt nog eens geducht gelden. Pasteuning en Prins hadden geen ontzag voor onze nationale werper; Beumer, die tot nu toe onze beste hitter was geweest, had er in deze ontmoeting geen kijk op. Ruud Kok sprintte tevergeefs naar het le honk. Doordat de korte stop een door Her Kok afgevuurd projectiel onjuist be handelde, konden Pasteuning en Prins juichend hun doel berei ken. Deze twee punten waren uiterst belangrijk, want'nu be- hoefdeh de onzen zich door een tegenpunt der bezoekers niet te laten verontrusten. Toch werd het voor ons nog even knijpen. H. Urbanus dwong een vrije loop af en Regeling liet zijn tweede honkslag noteren. R. Kok sneed S. Wey de pas af. Ch. Urbanus, die voor Los was ingevallen, mocht naar het le honk gaan. Een door Van der Walle in de richting van het 3e honk gedreven bal, gooide Neefjes veiligheidshalve naar het le honk, waar door er twee man uit waren, al had O.V)V.O. inmiddels tegen- gescoord. Walker had hierna de strijd kunnen doen eindigen, toen Altink hem de bal toespeelde. Hugo faalde echter jam merlijk, waarvan Regeling en Ch. Urbanus gretig profiteerden. Nu ging het er om, of Roozendaal, die aan slag nog niets ge presteerd had, weder in bedwang kon worden gehouden. Even later zeilde de bal enige decimeters boven de grassprieten het veld, in, doch R. Kok wierp zich als een panter op zijn prooi. Deze fraaie vang vormde het sluitstuk van een wedstrijd, welke door ons verdiend met 53 werd gewonnen. Her Kok had een groot aandeel in de zege, niet alleen door zijn werpprestaties, .maar ook door zijn goed veldspel. Drie maal moest hij, evenals zijn collega, de steun van zijn fielders ontberen. Aan slag waren onze verrichtingen voldoende. Het verheugende daarbij was, dat ook de staart zich behoorlijk roerde. Toch kunnen er nog betere resultaten worden bereikt, als er tactischer te werk wordt gegaan. Nog te vaak ziet toen een speler in het slagperk staan met het enige doel de bal zo ver mogelijk te slaan. Soms gelukt dat, maar de kans is veel groter, dat het op 3 slag uitdraait. Honkbal is een teamspel, hetgeen betekent dat men gezamenlijk moet trachten de over winning te behalen. Persoonlijke successen moeten daarvoor wijken. Indien het spelbeeld dit vereist, dient men dan ook niet op een verre klap, doch op een opofferingsslag of een stootslag aan te sturen. Zaterdag 19 Juni omzeilde Ajax te Bloemendaal na een wed strijd met veel „vuurwerk" een lastige klip döor Kennemerland verdiend met 106 te kloppen. Zoals in het vorige nummer reeds werd vermeld, begon Ajax 2 de competitie met een 92 zege op H.EiD.W. De wijze waarop in het clubblad der tegenpartij met betrek king tot deze wedstrijd geschreven werd, deed allerminst sym pathiek aan. Tegen Zeeburgia stelden onze reserves danig te leur, want zij kregen er met niet minder dan 247 van langs. Ook tegen Schoten 3 uit konden de onzen het niet bolwer ken. Door 4x4 wijd en 3 honkslagen wisten de gastheren zich reeds in de le inning een 50 voorsprong te verschaffen. Daarna ging de strijd meer gelijk op. De uitslag luidde 83. Van Denderen, Van der Pol en Timp lieten elk een honk slag aantekenen. Wasmachines ASBEEK BRUSSE 1 vanaf 197,50 v.a. fl 3»- p. week Ruime sortering Velie gashaarden, Kolenhaarden (div. merken), Kachels, enz. De nieuwste serie Radio's, Gramophoons en kasten. Televisie, Rijwielen, Gasfornuizen, Stofzuigers, Keukenuitrustingen, Wringers, Meu belen, Woningtextiel, Electrische klokken, Kinderwagens, Scheerapparaten, Inphraphil en hoogtezon apparaten Tevens Speciale Reparatie-inrichting voor Radio, Haarden, Kachels, Rijwielen enz. Desgewenst op termijn

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1954 | | pagina 8