SMEER CRICKET Voor Dames- en Herenstoffen legen ongekend MAX lage prijzen Sint Antoniesbreestraat 98 - Telei. 43363 6 We zijn weer gestart en om heel eerlijk te zijn, niet daverend. Dit kan ook moeilijk anders, aangezien het merendeel onzer spelers vóór de wedstrijd tegen V.V.V. bat noch bal had aangeraakt. Het werd een nederlaag. Weliswaar geen débacle, 155 tegen 111, maar ons totaal werd in hoof dzaak gemaakt door Hans (35) en Rob Dukker (28), zodat we bij een betere voor bereiding waarschijnlijk een heel wat beter figuur hadden ge slagen. V.V.V. beschikte over een verrassend jonge ploeg, waarvan het Tielden even verrassend tegenviel. De held van de dag was ongetwijfeld B. Hageman, die met een persoonlijke score van 57 n.o. topscorer werd en met bowlen, 5 (wickets voor 22 runs, ook al de beste bowler van de dag was. Jammer voor ons was, dat Hans werd gehandicapt door een voetoperatie, izodat hij niet vrijuit kon bowlen. Het openingspaar van V.V.V. 2 kon hiervaCn profiteren, hoewel de Ruiter niet verder kwam dan 4 runs, maar hiervoor ruim een uur op de mat stond, waardoor onze aanval murw werd gespeeld. Aanvoerder Kost deed het heel wat sneller, sloeg 5 vieren en vertrok spoedig met als bij drage 32. Het was lang geleden dat wij van V.V.V. verloren, maar verdiend enpleizierig. De ochtendstond De volgende week bracht ons C.V.H.W. te Heemstede. Dank zij de bijzondere medewerking der Heemstedenaren konden wij heel vroeg beginnen om in de gelegenheid te zijn de belang rijke match tegen R.C.H. te volgen. We begonnen reeds om tien uur en eindigden tien minuten voor twee. Waarschijnlijk een record in de Nederlandse Cricketbond. Was het lang ge leden dat wij van V.V.V. hadden verloren, nog veel verder moe ten we teruggaan om een overwinning op C.V.H.W. te ontdek ken. Ook deze keer leek het nergens op. Tenminste dat dachten wij. De toss werd verloren en het batten van Ajax, een droevige vertoning. Ferry en Hans scoorden respectievelijk 13 en 27, het aantal extra's was 4, zodat de overige negen mensen tezamen 13 runs bijeengaarden, want ons totaal werd 57. Dat wordt een dikke nederlaag, dacht iedereen. Het zou een zwaar karwei worden voor onze aanval. Het openingspaar van C.V.H.W. deed het kalm aan, speelde zich rustig in een maakte samen 28 runs, dit was dus al de helft van ons totaal. Vriend Roodt moest nog komen en wie hem kent, weet wat dat betekent. Alles scheen gunstig te zijn voor de Heemstedenaren, doch plotseling lukte het bij hen niet meer. En bij ons? De aanval werd glaszuiver, het fielden foutloos en de stumps werden met de regelmaat van de klok door Hans telkens op de zesde bal omgekegeld. Ger Schirmer assisteerde prima door hem af te lossen met een maiden. Wat niemand voor mogelijk had gehouden, gebeurde. C.V.H.W. kwam niet verder dan 50, waarmee wij onze eerste zege van dit seizoen te pakken hadden. Een bijzonder spannende match, waarin onze bowlers uitstekend werk leverden. Hans 8 wickets voor 30 runs; Schirmer 2 voor 19 en 6 maidens, daar bij niet vergetend het goede wicketkeepen van Ferry, die geen enkele bye doorliet en een prachtige vang deed achter het wicket. Zo'n mannetje achter het wicket is altijd wel een pret tig idee en een goede steun voor de bowler, vooral als deze een enkele maal eens een bijzonder harde bal wil bowlen, daarbij smijt en dan prompt aan de leg-side zit, hetgeen even prompt een lelijk gezicht oplevert van dat mannetje. Kwestie van con centratie. Leeftijd en techniek Heb ik me goed laten informeren, dan was de gemiddelde leeftijd van de Haarlem-spelers 46 jaar. Aan hun spel was dat zeker niet te merken. De wijze waarop Ferry werd gevangen door Misset was ver bluffend. Daan Schalm gaf een zeer moeilijke kans aan Fort- gens, maar hij kon vertrekken, want Fortgens had aan één hand voldoende om de snoeiharde bal vast te houden. Ook met batten wisten de heren raad. Hun totaal werd 140. Hierna was het onze beurt. Het werd een heen en weer lopen van batsmen, met als beloning 50 runs! We hadden nog wat tijd over, het weer was prima en in de follow on hebben we uit een ander vaatje getapt. Zessen-regen. De eerst zo gevreesde aanval der Haarlemmers ging alle kan ten uit. Deze follow on was een aangelegenheid tussen elf Haarlemspelers en de gebroeders Dukker. Ferry joeg acht ballen het veld uit (3 x 6, 5 x 4) en scoorde 60 niet uit; Rob, als altijd, iets bescheidener met 1 x 6 en 4 x 4, kwam slechts tot 30 en Hans met 2 x 6 en 1 x 4 tot 31. Weliswaar had dit geen invloed meer op de einduitslag, maar het deed ons toch goed dat wij het naar onze begrippen vrij talrijke publiek enig vuur werk van goed gehalte konden tonen, zij het dan met mede werking" van een feestbowler. Doordat de wedstrijd tegen C.V.H.W. was omgezet, volgde nu een rustperiode van drie weken. Onze eerstvolgende wed strijd gaat tegen voor ons geheel nieuwe tegenstanders, Ajax uit Leiden op 20 Juni op ons terrein. Niettemin hebben enkele onzer spelers toch op andere fronten slag geleverd. Amsterdamse Cricket Bond 60 jaar. Ter gelegenheid van het 60- jarig bestaan van de Amsterdamse Cricket Bond werd op Zaterdag 5 Juni een wedstrijd gespeeld van het Amsterdams elftal tegen Rotterdam. Bij het selecte gezelschap van louter le klasse spelers behoorde één Ajacied. Ferry Jr. mocht de eer van de familie jhoog houden en heeft dat ook gedaan. Proficiat. Wanneer ik de opstelling van dat Rotter damse elftal bekijk, dan constateer ik (oude liefde roest niet) dat dit een Schiedams team is geweest, versterkt (of ver zwakt?) met een paar Rotterdammers. Enfin, de Schiedamse Rotterdammers wonnen, hetgeen niet de schuld was van onze vertegenwoordiger, want hij deed op short square leg een zeer fraaie vang, waarvan E. Bailey het slachtoffer werd. De Zaterdagmiddag-cricketers speelden 2e Pinksterdag even eens een feestwedstrijd en wel tegen Den Haag. Ook hier een nederlaag voor Amsterdam. Barentsen en Schirmer waren hier van de partij). Tenslotte volgt hieronder het resterende programma: 27 Juni: 4 Juli: 11 Juli: 18 Juli: 1 Augustus: 8 Augustus: 15 Augustus: 22 Augustus: V.R.A. 2Ajax. AjaxHaarlem 2. AjaxA.C.C. 3. Ajax (L.)Ajax. AjaxRood en Wit 3. A.C.C.Ajax. AjaxV.R.A. 2. Ajax—V.V.V. 2. Cricketkamp voor de jeugd. Wij lazen voor U in „Cricket", dat dit jaar van 17 tot 24 Augustus in de buurt van Enschede een cricketkamp zal wor den gehouden voor dertig jongens van 13 tot 16 jaar. De bedoeling is, dat voornamelijk de jongeren van de Zuide lijke en Oostelijke clubs in de gelegenheid worden gesteld onder goede leiding cricket te leren. Op die manier hoopt men tevens meer propaganda te maken voor de cricketsport. De jongens zullen worden gehuisvest in een prachtig gelegen boerderij met grote zwemvijver. De leiding zal worden geassisteerd door twee Engelse cricketers, studenten uit Cambridge. Niemand minder dan A. M. J. de Beus heeft het geheel onder zijn hoede, zodat de dertig uitverkorenen ongetwijfeld boordevol crickettechniek zullen terugkeren. Het tijdstip zo laat in het seizoen lijkt mij niet gunstig gekozen, maar dat zal wel een reden hebben. De

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1954 | | pagina 6