Vlokkie schrijft Het nummer is verkocht Ajax tegen Blauw Wit in Zeeland Reisbureau Maarse Kroon Overtoom 477 bij de Zocherstraat - Tel. 85252 4 HET WAPEN DAT ONS SLOEG. Dit is géén na-kaarten! No use to cry over spilt milk! Maar er is na zo'n kans, waarbij het kampioenschap eigenlijk voor het grijpen lag, toch wel even bezinning. En dan is het goed daarbij voorop te stellen, dat er geen enkel nut steekt in diepgaande speurtochten naar zwakke punten in ons elftal. Vanzelfspre kend waren er hiaten in de ploeg en de kenners onder ons zullen die gemakkelijk analyseren. Elk elftal heeft echter zijn goede en kwade dagen en we weten allen dat het soms wonder baarlijk lukt en soms waanzinnig tegenzit. In voetbal blijft de factor geluk immer een hartig woordje mee-trappen. We zijn geneigd b.v. positief te beweren, dat op 27 Mei j.l., toen Rood-Wit roemloos onderging tegen Spaarndam, het heel erg tegen zat. Niets lukte. Er was verwarring en verbazing in onze gelederen, zowel binnen de krijtlijnen als er buiten. Er was iets aan de hand met ons. Zoals waarschijnlijk ook iets was met die Engelse profs in Budapest, die kansloos tussen het Hongaarse duivelsspel liepen te zoeken naar hun capaciteiten. Het komt ons voor, dat onze knapen tegen D.W.S. de kop kwijt warenen nog iets misten, n.l. reactievermogen om de waarlijk fanatiek spelende blauw-zwarten te beteugelen. Hier verdient desondanks ons elftal een pluim voor de moed die het tot het laatste fluitsignaal toonde. Het moet een harde taak zijn geweest deze moed op te brengen. Hoe dit alles zij, in de laatste twee wedstrijden van het afgelopen seizoen tegen R.C.H. en D.W.S. is Ajax verslagen door het sterkste wapen dat er (óók in voetbal) is, het wapen, van de geest. Het is een oude en bekende waarheid, dat de club met naam en traditie steeds de sterkste tegenstand oogst als dank voor de roemrijke daden der vroegere generatie. Het is nog altijd een extra-eer om Ajax te slaan en speciaal om Ajax de strop om te doen. De wedstrijd in Haarlem tegen de reeds gedegra deerde R.C.H.-ploeg was hiervan een doorslaggevend bewijs. R.C.H. had het gehele seizoen niet die top-vorm kunnen bren gen, die het in haar afscheid van de eerste klasse tegen Ajax presteerde! Hoed af voor de Haarlemmers en bedankt voor de eer! Doch D.W.S. legde er nog een serie schepjes op en met een lachende Fortuna op een afstand ging dit Spaarndamse vrien dental een complete „knock downvertonen, waarbij we allen sprakeloos bleven. Ook hier was „de geest" vaardig over de spieren. Ook hier het snijdende zwaard van de geest, de on blusbare wil om te zegevieren, waarbij de meest maximale prestaties uit practisch alle spelers als duveltjes uit de doosjes sprongen, deze spelers sneller deed lopen en zuiverder deed ageren dan in lange tijd op onze velden is vertoond. Geen Ajacied die niet volmondig erkende: hier is een mach teloos elftal doende tegen een feilloos actieve ploeg, in welke de geest gevaren is van de over winning swil, ontembaar. Zulk een geest is onoverwinlijk. Het maakt de eenheid los bij de tegenpartij en rommelt deze uit en door elkaar. In tussen zitten wij met de desillusie! We gunnen van harte D.W.S. de volkomen verdiende ereplaats en wensen deze flinke ploeg veel succes in de strijd om het landskampioenschap. Doch laten we de les onthouden! Nóg zijn we gevreesd en ge- eerd. Een volgend seizoen met nieuwe energie aangepakt en laat dan de geest en bezieling leidraad zijn. Vanaf de start! Till the bitter (joyful!) end. Dorp op de Veluwe, 29 Mei 1954. Ajax heeft het cadeau gegevenZe wilden geen kampioen wordenDe tour naar Rusland of Curasao zou niet door kunnen gaanHet werd te laat en dan zou Ajax net als R.C.H. misschien volgend seizoen ook degraderenVan Dijk zou Woensdagavond nog met de oud-internationals hebben ge speeld Ziehier een kleine bloemlezing van uitlatingen, die Ajax-sup- porters tijdens en na afloop van de wedstrijd tegen D.W.S. de wereld instrooiden. Tegen R.C.H. wilden we het al niet worden, werd er nog aan toegevoegd en als U mij begrijpt: Daarom schoot Van der Wel enkele minuten voor tijd, bij de stand 33, de bal met voorbedachten rade tegen de paal! Het is allemaal te onzinnig om over te praten en een kleine ring van de prestatie van D.W.S., dat ons op Hemelvaartsdag over alle linies de baas was. Ons elftal was er niet in en misschien was het van de Spaarn- dammers een uitgooier, maar het past niemand om dergelijke malle praatjes de wereld in te sturen. Zijn de excuses-zoekers soms ook van mening, dat onze pen ningmeester die 5.welke er na aftrek van de kosten der kampioenswedstrijden waren overgebleven, niet welkom waren geweest Ajax-supporters, onze club heeft een naam te verliezen en U kunt van mij aannemen, dat D.W.S. in dezelfde vorm als tegen Ajax, voor geen van de andere candidaten de vlag be hoeft te strijken. C. E. de V. In de sfeer „Amsterdam adopteert Schouwen-Duiveland", vertrok een autobus met spelers en officials van Blauw Wit en Ajax om een vriendschappelijk partijtje te spelen in Renesse. Bij aankomst op het Zeeuwse eiland werd het Amsterdams ge zelschap door de notabelen en bevolking bijzonder hartelijk ontvangen. Voor de Zeeuwen was deze wedstrijd een grote gebeurtenis. Langs de pas herstelde wegen werd de richting naar het voet balveld aangegeven met pijlen, waarop stond te lezen „Ajax Blauw Wit". De toeschouwers op het heuvel-achtige voetbal veldje, vlak achter de duinen, juichten de spelers toe, toen dezen het veld betraden en de dorpsfanfare „Luctor et Emergo" het Amsterdamse volkslied „Er is maar één groot-Mokum" speelde. Vele bezoekers hadden een zitplaats gevonden op een duin- tje en aan de andere zijde van het veld was een open tribune gevormd door het opstellen van boerenwagens. Ons elftal zag er als volgt uit Pieters Graafland v. Mourik Bouwens Geelhuyzen Elzer Velder Burgers Krist Ditmeijer v. d. Wel Bakker Er werd zeer aantrekkelijk voetbal gespeeld en er werden mooie doelpunten gescoord. We zagen goede combinaties en zeer behoorlijk spel langs de grond. Onze jongens bouwden keurige aanvallen op en hadden weinig hinder van de slechte conditie, waarin het speelveld verkeerde. Henk Elzer die nu niet meer in militaire dienst is zagen wij na lange tijd weer eens in het eerste elftal aan het werk en hij deed het zeer be hoorlijk. Twee doelpunten werden gemaakt door Krist, die als rechts binnen een goede partij speelde, al wilde hij het wel eens een beetje te mooi doen. Van der Wel was de maker van de twee andere goals. Eén daarvan moet Arend beslist laten inlijsten, want het was de eerste keer in zijn leven, dat hij met het hoofd een doelpunt maakte. Blauw Wit, dat met evenveel reserves speelde als Ajax, liet Voor Uw uitwedstrijden in Europa

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1954 | | pagina 4