't Is voor dit seizoen de laatste „Kroniek", die wij van en voor U mogen schrijven. Half Juli gaan we in ons stadion vergade ren U komt natuurlijk en dan horen wij het wel, of ons contract met een jaar wordt verlengd. Over het honorarium worden we het eventueel wel weer eens. Onze eisen kunnen geen bezwaar zijn. Die zijn vanwege de „schrijverspret" zo laag gesteld, dat we in dit opzicht vrijwel geen concurrentie hebben. Collega De Vlieger is nog niet klaar met zijn serie „Oude Glo rie", dus deze jongeman doopt met Uw goedvinden het volgend seizoen zijn welversneden pen eveneens weer in de „Ajax-inktpot". Met vriend Van Tuyl zit het echter anders. Drukke werkzaamheden belemmeren hem in de uitvoering van zijn „Ajax-ambt", zodat hij heeft besloten zowel de honk- ballerij als de amateur-sportjournalistiek te laten varen. Ber gen werk vooral op honkbalgebied heeft Evert voor onze club verzet en wat hij in de loop der jaren voor het „Ajax- Nieuws" heeft gepresteerd, behoeven wij U niet te vertellen. Als iemand het besluit neemt van het „toneel" te verdwijnen, hebben wij dat te accepteren, vooral als omstandigheden hem er toe dwingen. Ook al is de persoon in kwestie nog zo moeilijk te vervangen. Het enige wat ons dan overblijft is, tijdens de A.V. nog eens een beroep op hem te doenVoorzitter Kool haas is zo'n karweitje best toevertrouwd. In het volgende club blad vertellen wij U beslist hoe Marius dat varken heeft gewas sen. Mocht onze president onverhoopt niet slagen, tja, vrienden, dan wordt het moeilijker. Wie zad dan de knuppel in het honk- ballershok gooien en wie zal de „third man" van het „Ajax- Nieuws" worden? Problemen, vrienden, problemen, die onzes inziens niet zo gemakkelijk op te lossen zijn. Maar moeilijk heden zijn er om opgelost te worden en met een variant op de Afsluitdijk, „een club die leeft, bouwt aan haar toekomst". Over toekomst gesproken; moet U de afdeling van Jan El- zenga eens bekijken. Ritsen juniores, adspiranten en welpen, die overgaan en weer een lange rij nieuwelingen (over de af gewezenen praten we niet eens). Over opdrogen van de bron, waaruit we over enige jaren moeten tappen, hebben we ons voorlopig geen zorgen te maken. Die wel borrelt en welt wel. Het trainersvraagstuk is echter een ander verhaal. Het be stuur heeft gemeend het contract met de heer Crook niet te moeten continueren en zo zitten iwe weer met de gebakken peren. Naar verluidt, zijn de blikken nu naar het Oosten ge wend. Uit die richting kwamen lang, heel lang geleden de Wij zen en thans denk aan de verpletterende nederlaag van Old England wonen daar de voetbalgeleerden. Tussen twee haak jes, zouden ze in Engeland nu ook over een Hoofdklasse en nieuwe systemen praten en schrijven? In ons landje deed men het beslist, 't Is zo'n dankbaar onderwerp. Laten we hopen, dat ons bestuur een beetje rap zo'n voetbal- geleerde op de kop tikt. Figuurlijk dan! Het nieuwe seizoen mm/A Directie CAREL C. KAMLAG en TOM MANDERS staat voor de deur voor we er erg in hebben en U weet het dan moeten we klaar zijn, want de strijd om het „voetbalbe- staan" zal weer bijzonder fel worden. In de maanden die achter ons liggen, hadden we één en twintig spelers voor het eerste elftal nodig. Zij brachten ons, op een dikke haar na, het kam pioenschap. Geen slecht resultaat dus en van deze plaats wil len wij al die knapen nog eens hartelijk bedanken voor het voet balgenot, dat zij ons hebben geschonken. Maar, het voetbal leven gaat verder! Mediteren of peinzen over oude glorie heeft geen zin. We moeten weer vooruit. Met volle kracht! Zij, die ambitie voor een plaats in het eerste elftal hebben, zullen zich binnenkort klaar moeten maken voor de start. Wachten tot het laatste ogenblik kan voor de club betekenen „het missen van de boot". Zowel wat de eerste, als de laatste plaats betreft. Er is tegenwoordig zo weinig voor nodig om uit de eerste of tweede klasse te tuimelen. We hebben een goed voorbeeld aan R.C.H., aan V.V.H. '16 en niet te vergeten aan T.E.C. De club uit Tiel viel in twee seizoenen van de eerste naar de derde klasse. De Tielenaren begrijpen er zelf geen bal van,. En om weer een afdeling hoger te komenkijk dan eens naar Hil versum. De Hilversummers stranden jaar in jaar uit in 't zicht van de haven. Ook dit seizoen stonden zij er op een gegeven moment prachtig voor (net als wij) en wat was het uiteindelijk resultaat? Een strohalm, die een balk werd, maar zo akelig glibberigZe moesten loslaten en zonken terug in die woelige zee, die derde klasse heet. Laten we ons er aan spie gelen, laten we ons spiegelen aan het arme H.B.S., aan het arme 't Gooi. Enschede redde het op de valreep, maar onze voetbalvrienden uit de garen en band stad hebben een akelig seizoen gehad. Ajacieden, er wacht ons een zwaar seizoen, er zal getraind moeten worden vele clubs beginnen al per 1 Juli a.s. hoe vroeger we starten, hoe beter. De kampioenscompetitie loopt niet zoals algemeen werd ver wacht. Het is geen Zuidelijk onderonsje geworden. Het komen de weekeinde zullen Eindhoven en D.O.S, moeten uitmaken, wie zich landskampioen mag noemen. Dat de sterkste moge win nen! BROWN. MET JOU, MET JOU, WIL IK een keer uit vissen gaan en wel op Zondag 15 Augustus. Dit is de datum, die de promotors van deze edele sport, de heren Levendig en Schroder hebben vastgesteld om daarbij bestuurs leden, spelers en functionarissen ook de gelegenheid te bieden, een visje te verschalken. Vorige malen werd deze viswedstrijd in het voetbalseizoen genoucien, een penoae waarin de organisatoren op het aller laatste moment een touringcar konden bestellen. 15 Augustus is voor de touringcarbedrijven echter nog volop seizoen, waar door bovengenoemde heren Uw medewerking verzoeken om zich vóór 15 Juli a.s. schriftelijk te willen opgeven bij de heer A. Levendig, Diamantstraat 17, A'dam-Z., waarna de promo tors een beslissing kunnen nemen, hoeveel autobussen er nodig zullen zijn. Ongetwijfeld zullen er misschien nieuwelingen zijn, die niet al te best durven deelnemen en niet op de hoogte zijn welkt attributen men moet gebruiken. Keine Angst, evenals 67111 U de juiste tijd mededeelt, geeft 94419 U gratis de juiste voor lichting. Bovendien gaat het deze keer iets extra bijzonders worden, een viswatertje met sprekende vissen in een ideale omgeving. Voor een tot en met uitgeknobbelde prijs, n.l. 4,99, komt de bus U halen en weer thuisbrengen. Wanneer U verder behalve goede spullen, nog een goed humeur medebrengt, is de commis sie tevreden en hoopt ondergetekende dat U veel „hobbel" zult krijgen. Het zou misschien niet gek zijn, wanneer het bestuur, waarin toch ook enige vis-enthousiasten zitten, een besluit kon nemen om voor dit jaarlijks festijn een wisselbeker beschikbaar te stellen. Het is een dag van de goede Ajax-jongens en het zou een extra stimulans zijn om er eens honderden vissen uit te slepen. Bij voorbaat hartelijk dank, geacht college! Leden en donateurs, die de feestvreugde door het beschik baar stellen van prijzen (het behoeft absoluut niet allemaal goud te zijn), nog extra willen verhogen, gelieven deze vóór 15 Augustus af te geven aan onderstaande adressen: A. Levendig, Diamantstraat 17A. Th. C. Schroder, 2e v. d. Helststraat 37. Namens het Comité, C. E. de V. 9

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1954 | | pagina 2