SPORT De Ajax-jeugd had het druk! Cjroede prestaties 13 HET TOURNOOI OM DE IN MEMORIAM WILLEM ANDERIESEN-BEKER. voor adspiranten tot en met 16 jaar. Deelnemende verenigingen waren: A.: Ajax, D.W.V., De Spartaan, Stormvogels. B.: Blauw Wit, D.W.S., De Volewijckers, Z.F.C. Onder een stralend lentezonnetje werd om 10 uur, op twee velden tegelijk, de sportieve strijd aangebonden. Onze jongens konden het in de eerste wedstrijd tegen De Spartaan niet ver der brengen dan een 00 eindstand, daar zowel het harde, effectvolle veld als de Spartaan-achterhoede beslist geen doel punten toestond. In de tweede wedstrijd tegen Stormvogels lukte het beter en konden v. d. Valk en zijn kornuiten met een 40 overwinning even gaan uitrusten voor de laatste wedstrijd in deze poule, tegen D.W.V. Ondanks dat Wim v. d. Werf plotseling last kreeg van een op de training opgelopen blessure, waardoor Richard Agsteribbe in de goal kwam te staan, wonnen wij deze wed strijd met 30. Daar De Spartaan van D.W.V. won, maar verloor van Storm vogels, eindigden wij als eerste van afd. A. en moesten met de winnaar van afd. B. uitvechten, wie in het bezit zou komen van de beker. Dit werd D.W.S,, die gelijk speelde tegen De Vole wijckers en Blauw Wit, won van Z.F.C. en uiteindelijk gelijk eindigde met Blauw Wit. Door echter de strafschoppen beter te nemen, kwam D.W.S. in de finale. Evenals in de competitie werd ook dit een aardige wedstrijd met een over het algemeen iets beter D.W.S. Eindstand 11. Ook hier dus strafschoppen! Hierin toonden onze boys zich de meerderen, zodat voor dit jaar de beker op de Middenweg bleef. Stormvogels legde beslag op de derde prijs door in de ver liezersronde, ook door middel van strafschoppen, sterker te blijken dan Blauw Wit. Onze vice-voorzitter reikte al speechende de verschillende prijzen uit, waarbij de scheidsrechters niet werden vergeten. ADSPIR ANTEN-TOURNOOI (12-14 jaar) BLAUW WIT. Ajax 5Zeeburgia 22 Ajax 5Sparta 01 Ajax 5—H.F.C2—1 Zoals U ziet, een bescheiden resultaat, maar het is een prima jeugdvoetbaldag geweest. De organisatie bij onze Blauw-Witte vrienden was natuurlijk weer af! Alles liep op rolletjes. De volgende jkeer hopen wij op een even plezierige dag, met voor onze boys een beetje beter resultaat. Blauw Wit werd winnares van haar tournooi door in de finale Sparta met 10 te kloppen. Juniores 1 verspeelde een punt in de wedstrijd tegen D.C.G., 11. Daar Meeusen, Bartelsman en Butter ontbraken, was het verband uit het elftal, waardoor dit resultaat wel is te ver klaren. Het was jammer voor Rinus Perlee, die zijn laatste wedstrijd speelde vóór zijn vertrek naar Zuid-Afrika,. Na afloop van de wedstrijd werd Rinus toegesproken door captain Drewes, de heer Muller en de Grote Baas". Enin de portretten gezet. Tevens mocht hij een vierkleurenpotlood met inscriptie in zijn zak stoppen. Rinus, het ga je goed! Juniores 1De Spartaan. Thans volledig, klopte ons elftal in een goede wedstrijd De Spartaan met 50. Volgens de be richten waren onze beide vleugelspelers niet in hun beste vorm en deed Theo Kapper vooral in de tweede helft, weer precies alsof hij niet weken weg was geweest. Jo Butter kreeg door een ongelukje een gaatje in zijn hoofd, maar Jo kennende, zal deze blessure wel niet van al te lange duur zijn. Juniores 3 gaf weer een nummertje schijfschieten weg; dit maal werd D.W.V. 3 het slachtoffer, 131. Het lijkt mij wel interessant na afloop der competitie het doelgemiddelde van deze knapen te zien. De reeds kampioen zijnde elftallen adspiranten 2 en 4 lieten zien dat zij de titel niet toevallig gekregen hadden en klopten resp. N.F.C. met 40 en S.N.A. met 31. Een bijzonder prettige verrassing bereidde N.F;.C. onze jongens, door alle spelers een kampioensvaantje te overhan digen, alsmede een oorkonde met de namen van de boys er in vermeld. Bovendien had het N.F.C.-bestuur gemeend de vrou wen der jeugdcommissieleden te moeten huldigen voor de vele vrije tijd, die zij aan hun echtgenoten geven. Een prachtige en ik vermoed ook wel lekkere taart Voor de dames gaf deze hul diging een extra feestelijk tintje. N.F.C.-vrienden, U begrijpt wel, dat Uw gebaar ons iets heeft gedaan en wij; hopen dan ook, dat het doel, dat U zich zo klaarblijkelijk van het jeugdwerk heeft gesteld, ook in bredere kring navolging mag vinden. Het einde van het seizoen brengt tevens een ware lawine van tournooien met zich mee. Over de In Memoriam Willem Ande- riesen-beker mocht ik het reeds hebben. De juniores speelden nog in het V.U.C.-tournooi, 't Gooi-tournooi en om onze Insu- linde-Cup. Jammer is het, dat juist in de beide eerstgenoemde tournooi en onze jongens de Ajax-kleuren niet hebben verdedigd zoals wij dit graag zouden zien. Mocht in het V.U.C.-tournooi dan gelden het zeer harde spel der verschillende tegenstanders, in het 't Gooi-tournooi hebben enige spelers er maar een beetje ,,met de muts naar gegooid". Boys, dat is niet de juiste men taliteit. Het is zelfs unfair! Niet alleen tegenover je mede spelers en de begeleidende commissieleden, maar in het bij zonder tegenover de organiserende vereniging. Deze mensen nodigen Ajax uit in de hoop een behoorlijk team te zien spelen en niet een stelletje kwajongens. Verder zullen wij er het zwij gen toe doen. Rest mij nog te vermelden, dat wij in Den Haag de vierde en in Hilversum de zevende prijs ontvingen. Insulinde Cup. De juniores kregen in dit tournooi de gelegenheid zich te rehabiliteren. Tegen Stormvogels, nog een beetje onwennig, werd het 11. H.B.S. werd met 10 geklopt, dank zij het werkelijk heel goede doelverdedigen van de „kraaien"-keeper. Daar Stormvogels er ook in slaagde H.B.S. te kloppen, moest het nemen van strafschoppen beslissen, wie als nummer één uit deze poule te voorschijn zou komen. Hierin toonden wij ons de meerdere, zodat wij ons plaatsten voor de finale, waarin ook Volendam, na overwinningen op Sparta en Wageningen, zich had gespeeld. Deze finale bracht twee practisch gelijkwaardige tegenstanders, maar helaas niet te best voetbal. Door een ver schot, dat juist onder de lat verdween, kregen wij een 10 voorsprong, die niet meer werd afgestaan. Jo Butter was de schutter. Wageningen en Stormvogels kwamen nog in het veld om vast te stellen wie de derde en de vierde prijs mocht meenemen. Wageningen voelde alles voor de derde prijs en won liefst met 60. Hoewel het tegenspel misschien niet al te sterk was, viel toch op, dat de Wageningse centre-forward over een stevige body en een formidabel schot beschikte. Van beide maakte hij in deze wedstrijd gepast gebruik. Naar ik meen scoorde hij alle zes doelpunten. zijn slechts mogelijk als U in het bezit bent van een perfecte lichamelijke conditie en uitstekend schoeisel en kleding (Leo v. d. Kar) weet wat U nodig heeft Ceintuurhaan 149-153 Telefoon 28987 tegenover Rialto theater Manfield Hotspur schoenen Engels Import Wist U dat wij een speciale afdeling hebben voor le klas sportieve kleding Voor Uw wintersportreis slaagt U bij ons stellig

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1954 | | pagina 13