Wist U AJAX VAMI 2-2 Harry Sacksioni VAMI Restaurant - Lunchroom Sigarenmagazijn 12 dat de N.V.B.-almanak 1906'07 een foto van ons eerste elftal publiceerde, waar de namen Scharff, Kammeijer, Holst, F. Schoevaart, Croon, De Roos, Olie, v. d. Vliet, Schutte, v. d. Berg en Tol in voorkwamen? dat ons tweede elftal in de derde klasse A. toen onderaan stond met 8 gespeelde en verloren wedstrijden, met een score van 662? dat wij in de derde ronde om de N.V.B.-beker met 90 door A.V.V. werden geklopt? dat het seizoen 1907'08 voor onze twee sterkste elftallen geen geweldige resultaten bracht? dat H.B.S. 2 ons met 60 voor de N.V.B.beker klopte? dat in het seizoen 1908'09 diverse andere spelers voor het eerste uitkwamen en dit team er als volgt uitzag: Holst, Croon, gebr. Van Weeren, Fortgens, Rubens, v. d. Mark, Bot telier, v. d. Vliet, F. Schoevaart, v. Limpt, v. d. Berg? dat deze elf knapen met 8 wedstrijden en 16 punten toch maar één punt voorsprong hadden op H.V.V. 2 dat Ajax 2 het weer niet best deed en de voorlaatste plaats innam met 9 punten uit tien ontmoetingen dat de promotiewedstrijden voor onze hoofdploeg op een desillusie uitdraaiden0 punten? dat een foto van de vereniging Holland, waarmede wij sa mensmolten, de namen draagt van Fillet, J. Pelser, A. Pelser, Seylhouwer, J. Brokmann en P. v. d. Broecke? dat diverse van deze heren nog menig nuttig balletje voor Ajax hebben getrapt dat men destijds een mooie ronde voetbal van sterk leder, compleet met beste rubber binnenbal voor 4.50 kon kopen? Geeft U mij nog twee! dat de overzichtschrijver in de almanak 19091910 meende te kunnen vaststellen, dat de vooruitgang in spelkwaliteit Van A.F.C. en Ajax voor de toekomst een zekere gerustheid garan deerde dat een tweede plaats in de tweede klasse A. ons ten deel viel, achter V.O.C. dat onze reserves dit seizoen prima beëindigden en kam pioen werden van de reserve tweede klasse dat zowel de kampioenswedstrijden tegen D F.C. 2 als de promotiewedstrijden tegen onze naamgenoten uit Leiden, ons zonder een enkele nederlaag lieten? dat er in dezelfde almanak een speciaal artikel voorkomt over ons lid Chr. C. Holst, waarin zowel zijn capaciteiten als sportiviteit, met ere genoemd worden? dat de finale van de wedstrijden om het Gouden Kruis ons een 21 zege op A F.C. bracht dat onze kleuren in stedenwedstrijden verdedigd werden door A. Pelser, v. d. Broecke, v. d. Lee en Fortgens dat ons tweede en derde elftal resp. in de reserve eerste en tweede klasse, de rode lantaarn droegen dat ons eerste op 11 Mei 1911 promoveerde naar de eerste klasse dat de Engelse trainer Kirwan en de spelers Grootmeyer, Seylhouwer, A. Pelser, v. d. Broecke, Kooy, Schutte, Fortgens, v. d. Lee, Kammeijer, F. Schoevaart en J. Schoevaart hiervoor alle krachten hadden ingespannen? dat de Almanak 19111912 niet zo enthousiast was over het peil van het scheidsrechterscorps dat dezelfde schrijver een voorspelling doet, door te zeggen dat Ajax niet lang de enige Amsterdamse eerste klasser zal blijven en een bloeitijdperk van het Amsterdamse voetbal te gemoet ziet? dat het kampioenschap in 19101911 ongeslagen werd behaald met 14 gewonnen en 2 gelijk en een score van 7012 dat het tweede slechts drie punten achterbleef bij de kam pioenen R.A.P. 2? dat de promotiewedstrijden ons met één punt voorsprong Wat AJAX is voor de Meer (Een gezellig stadion) Is de V.A.M.I. voor de Kalverstraat (Een gezellige lunchroom) Kalverstraat 171 - Telefoon 45027 PACHTER VAN DE AJAX-BUFFETTEN op 't Zesde en twee op Hercules een plaats in de eerste klasse brachten? dat onze overleden ere-voorzitter Dade in deze almanak een ere-saluut werd gebracht voor zijn kundige leiding? dat in een uitgave van 19121913 een uitlating voorkomt, dat Ajax zich een aanwinst voor de eerste klasse zal tonen? dat onze speler Fortgens enkele malen de eer te beurt viel om voor het Nederlands elftal te mogen spelen dat ons tweede elftal zich in de competitie 19111912 vol ledig rehabiliteerde en de kampioenstitel opeiste met een totaal van 17 punten en een score van 6110? dat de kampioenscompetitie voor dit elftal echter een teleurstelling bracht en de onderste plaats werd ingenomen? dat het eerste elftal op 8 April 1912 in Amsterdam met 60 won van L.C. Lloyd (Bremen) dat in de almanak 19131914 de schrijver van de rubriek „Interlandwedstrijden" zijn artikel aanvangt met een kort regeltje: Dit hoofd is synoniem met „een goudmijntje" dat Nederland op 24 Maart 1913 de eerste overwinning op Engeland (21) behaalde dat wij Velocitas in 19121913 erg dankbaar mochten zijn, dat zij er zo weinig van maakte dat wij in 1913 drie teams uit Engeland op bezoek kregen en drie nederlagen leden, n.l. met 14, 27 en 01 dat wij in de persoon van M;. Pelser op 3 Augustus 1913 een athleet hadden, die kampioen van de N.V.B. werd en de 800 meter in 2 min. 11.7 sec. liep dat het ledenaantal van de N.V.B. van 2369 in 1899 ge stegen was tot 9030 in 1913 dat ons eerste op 27 Mei 1954 met 52 de beslissingswed strijd tegen D.W.S. verloor? Ja, werkelijk? Vergeet U dit dan maar gauw! C. E. de V. Rijnstraat 63 Telefoon 726558 De zaak met de grootste sortering van Zuid Verkoop van Ronson-aanstekers en Denicotea-pijpjes Wij bezorgen ook gaarne aan huis Te laat Dan in de automaat!

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1954 | | pagina 12