In memoriam U komt het volgend jaar toch ook 7 Door het overlijden van een onzer trouwste aanhang sters, mevrouw C. Schoevaart, echtgenote van de heer Jan Schoevaart, was er wederom grote droefheid in de Ajax-familie. Wijlen mevrouw Schoevaart was een zorg zaam echtgenote, die met Jan veel lief en leed heeft ge deeld. Samen hebben zij in onze club een heel prettige tijd gehad, vooral omdat het voor deze Ajacieden in hart en nieren een grote vreugde was te vertoeven in de kring der rood-witte familie. Helaas, ook grote droefheid is hun deel geworden. De dood van hun enige zoon, Hans, was voor Cor en Jan een ontzettend zware slag, die zij heel moeilijk te boven zijn gekomen. Hans was hun kostbaarste bezit. Samen zijn zij verder door het leven gegaan, totdat de dood op 3 Mei 1954 Cor van Jan wegrukte. Een grote schare Ajacieden was op de Ooster Begraaf plaats aanwezig om wijlen mevrouw Schoevaart de laat ste eer te bewijzen. Als voorzitter van onze vereniging heb ik enkele woorden van dank en afscheid gesproken. Een krans met de rood-witte kleuren van onze club dekte haar laatste rustplaats. Bij dit verscheiden gaan onze gedachten uit naar Jan, die zo enorm veel voor onze vereniging heeft kunnen doen, omdat Cor het prettig vond hem in zijn werk voor Ajax te steunen. Thans zal Jan alleen verder door het leven moeten gaan en wij, Ajacieden, beseffen heel goed, wat dat voor hem betekent. Wij hopen dan ook, dat Jan de kracht zal vinden, deze verpletterende slag te boven te komen, en dat wij, zijn clubvrienden, in de gelegen heid mogen zijn, het grote leed, dat over hem kwam, enigszins te verzachten. Jan, beste kerel, je kunt altijd op ons rekenen en de naam van je vrouw zal steeds met ere in onze vereniging worden genoemd. Zij ruste in vrede. M. J. KOOLHAAS, voorzitter. deelnemen aan de onderlinge Paas-klaverjaswedstrijden, welke ditmaal op Zaterdag 17 April 1954 in ons eigen Stadion plaats vonden Hoe meer zielen, hoe meer vreugd en het is een tikje voor deliger voor de heer Boudri (exploitant van onze buffetten) en voor de obers. Het zijn allemaal jongens, net zo als U en ik, die ook gaarne vooruit willen enhet allerbelangrijkste is, dat het de clubgeest bevordert. De bezwaren welke U misschien wilt opwerpen, dat U niet graag kaart met een partner die de nieuwste uitgave van het boekje „Hoe leer ik klaverjassen?" nog niet heeft doorgewerkt, komen te vervallen, daar U kimt spelen met de dame of heer, met wie U gewend bent op te treden. Zo zaten er 30 koppels met hun supporters vol animo te strij den om de prijzen, die uit eieren, Paasbroden, flessen wijn, siga ren, bonbons enz. bestonden. Een kleine specificatie van de 60 gegadigden zal U de overtuiging schenken, dat het wel een kleine, maar zeer selecte schare was, die zich deze bijzondere avond niet wilde laten ontgaan. Er waren 14 echtparen, die herhaaldelijk het schone lied aan hieven „Kan jij zo trouw zijn?", 14 vrije koppels, 1 broederpaar en moeder en zoon Dukker. Wie zouden de gelukkige winnaars van de 26 prijzen worden Zou de jeugd de oude garde eens de les lezen In de eerste ronde vielen de snode plannen van de opkomende generatie reeds waar te nemen, daar het koppel J. Fransz—W. Pelser met 1764 punten uit de bus kwam, gevolgd door Robert A. de Wit Sr. met 1697, de dames Blomvliet en De Goede met 1688 en de firma Van Dekken met 1648. De tweede ronde toonde duidelijk aan, dat enkelen te veel van hun krachten hadden gevergd, want hadden er in de ope ningsronde 7 koppels de 1600 gepasseerd, nu kwamen er slechts 3 teams boven dit aantal nl.J. FranszW. Pelser 1660Meeu- senAbraas 1658 en RobertA. de Wit Sr. 1615. De kopgroep werd nu gevormd door de volgende koppels: J, FranszW. Pelser 3424; RobertA. de Wit Sr. 3312; echt paar Van Dekken 3235; duo Zwaan 3191 en de bezetsters van de derde plaats in de eerste ronde met 3188. Zo de oude garde bij de start, misschien enigszins oppermachtig naar de jeugd heeft gekeken, zo zal zij zich na de tweede ronde waarschijnlijk een dergelijke blik van de jongere generatie hebben moeten laten welgevallen. De laatste ronde moest dan maar beslissen op de vraag, die Tinus U misschien wel eens aan het buffet heeft gesteld, nl. „jonge of ouwe". De jonge garde liet er geen gras over groeien, voegde nog 1501 punten aan haar totaal toe en zegevierde met 4925 punten; 2 x 25 producten van de kip vielen haar ten deel en de prestatie werd met veel applaus nog geaccentueerd. De eindspurt van de dames BlomvlietDe Goede bezorgde haar de tweede prijs met 4867 punten en 2 x 20 eieren. Een taart en sigaren kregen Ma en Pa Van Dekken als derde prijs voor hun 4752 punten. De vierde prijs (het moet toch werkelijk eerlijk zijn gegaan) kwam terecht bij het echtpaar, waar het altijd „rustig zit", nl. Bos met 4714 punten. De baas des huizes heeft aan de 2x10 eieren net voldoende gehad om weer op krachten te komen. Twintig van diezelfde dingskes mocht Pa Slot voor Moe mede naar huis dragen. Ik vond dat van het parlement heel goed be keken, .daar Moe het bijna geheel alleen had moeten doen. Enfin, mevrouw Slot, wij zijn het er beiden over eens: „Jan kan er niet veel van!" Aangezien het nooit in de bedoeling van de commissie ligt om meer dan één prijs aan een koppel te verstrekken, kwam ons bestuurslid A. de Wit met zijn partner in aanmerking voor 2 flessen wijn, als beloning voor het hoogste totaal in de eerste ronde na de jeugdkampioenen, t.w. 1697 punten. Een tweede jeugdkoppel, MeeusenAbraas werd 2 Paasbroden rijker, voor dezelfde prestatie in de tweede ronde: 1658 punten. 2 x 10 eieren (goed gezien van de commissie, want Herman zag er slecht uit) waren bestemd voor het koppel UriotDe Vlieger voor het hoogste aantal in de laatste ronde (1765) wat tevens het hoogste totaal van de avond betekende. De marsprijzen kwamen terecht bij het echtpaar Priessen met 5, TakCruyff en H. BlomvlietTer Beek met ieder 3. De schlemielenprijzen brachten ohocoladevermeerdering in huize Dukker en bezuiniging van lucifers in de families Strikkers en De Ruiter. De heer A. de Wit Sr. nam de honneurs waar bij de prijs uitreiking en sprak met de volledige instemming der aan wezigen zijn dank uit voor de arbeid van de commissieleden Zwang en Louwaard. De prestaties van Vrenegoor bleven ver beneden de maat. Ome Toon had waarschijnlijk te veel krachten verspeeld bij die seance als buikspreker. C. E. de V.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1954 | | pagina 7