|3g^WEi>9r&UD. VERfLAGEH SPORT Goede prestaties 6 HAARLEM—AJAX 2—0. Beste Frits, Je vroeg me van de wedstrijd Haarlem.Ajax een verslag je te maken voor het clubnieuws, omdat je zelf wegens dienst bij het Willem Anderiesen-tournooi op ons Stadion aanwezig moest zijn. Je snapt natuurlijk wel, dat het voor mij nou niet zo lollig is om te schrijven over een wedstrijd die wij met 20 ver loren, waardoor onze kans op de titel naar de maan is, ten zijer wonderen gebeuren. In verschillende krantenversla gen heb je kunnen lezen, dat het een heel mooie wedstrijd was. Enige journalisten hebben zelfs genoten van prachtig voetbal vol mooie passen, intelligent opgebouwde aanvallen en slimme schijnbewegingen. Ik moet je zeggen, dat ik van het geschrijf van die lui geen snars begrijp. Zijn ze nou van lotje getikt of heb ik het mis Het zal je wel vreemd voorkomen, maar ik vond het geen wedstrijd om warm van te worden. En dat niet omdat we hebben verloren, maar om het vertoonde spel. Geen moment kreeg men de indruk, dat hier twee clubs moesten spelen om een kampioenschap. Het vertoonde kon men moeilijk topvoetbal noemen, terwijl hier toch de nummers een en twee van de rang lijst aan het werk waren. Beide partijen maakten een povere indruk, hoewel Haarlem in alle opzichten iets beter speelde dan onze jongens. De roodbroeken verdienden de overwinning volkomen, daar zij het meest in de aanval waren geweest en steeds het initiatief hadden genomen. Zij kwamen evenwel op zeer goedkope wijze aan de twee voor hen zo kostbare goals, die beide van zeer dichtbij werden gemaakt en waarbij Eddy vergat uit het hok te komen. Aan beide kanten zag men maar zelden een goede combinatie. Het plaatsen van de bal ging zeer slordig en meestal door de lucht. De Ajax-jongens hielpen de lange stopper De Voogd aan lekkere kopballetjes, door de bal steeds hoog te spelen, terwijl Walter Crook hun toch nadrukkelijk had verteld, dat deze knaap het best te passeren is met laag spel. Je zag aldoor maar van die harde trappen naar voren en maar lopen jongens. Een korte tik met de binnenkant van de voet naar een vrijstaande man kwam in het hele stuk niet voor. Hele series corners werden of achter geplaatst of te ver in het veld getrapt. Vooral de rechtsbuiten van Haarlem was daar heel sterk in. Weten die knapen niet, dat je rekening moet houden met de wind Een dribbel met de bal om een tegenstander weg te lok ken en daardoor een clubmakker vrij te spelen, werd slechts een enkele keer toegepast. Het was werkelijk zeer pover en bij ons zijn slechts mogelijk als U in het bezit bent van een perfecte lichamelijke conditie en uitstekend schoeisel en kleding (Leo v. d. Kar) weet wat U nodig heeft Ceintuurhaan 149-153 Telefoon 28987 tegenover Rialto theater bleven bijna alle spelers beneden de maat. De enige Ajacied die hierop een uitzondering maakte en een pluim verdiende, was Hans Boskamp. Hij speelde een prachtige partij en was volgens mij de beste speler van het veld. Hans heeft één zwak in zijn spel. Doordat hij graag de bal met een ferme trap naar de andere speelhelft verplaatst, vergeet hij dat men dikwijls een nuttiger resultaat behaalt als men de bal minder ver weg trapt en zuiver plaatst. Als hij daarop meer gaat oefenen, kan hij een groot speler worden. De voetbalschoenen waarin Hans deze wedstrijd speelde, waren zgn. Italiaanse schoenen, die tegen woordig veel gebruikt worden in de Centraal- en Zuideuropese landen. De schoenen zijn heel laag uitgesneden, zijn zeer licht in gewicht en hebben geen harde neus. Nu wil ik niet zeg gen, dat het door deze schoenen kwam, dat Hans een goede wedstrijd speelde. Ongetwijfeld zal hij op dezelfde schoenen nog wel eens minder goed voor de dag komen en ik weet ook wel dat spelers uit de goeie, ouwe tijd maar weinig voelen voor die nieuwigheden en zullen zeggen, dat we vroeger die malle dingen niet kenden en toch een behoorlijk balletje konden trap- pen.Ik voel er wel iets voor, want ik geloof dat bedoelde schoe nen, als de velden hard en droog zijn, heel prettig en soepel zullen zitten, en, door het geringe gewicht, de snelheid ten goede komen. Op zware en drassige velden kunnen wij ze beslist niet gebruiken. Onze voorhoede speelde in deze match volkomen zonder ver band en was daardoor ongevaarlijk. In de Haarlemse aanval kon mij slechts één man bekoren, nl. Roozen. Deze ouwe knaap vertoonde een beweeglijkheid en een enthousiasme, waar ik met genoegen en bewondering naar heb gekeken. Steeds was hij de man, die het onze verdediging moeilijk wist te maken. Het koppen en juist timen zoals hij het deed, was om van te smul len. In zijn ploeg speelde deze Haarlem-captain een grote rol. Niet omdat hij zo geweldig voetbalde in technisch opzicht, verre van dat, want hij is lang niet meer de uitblinker van weleer, maar de frisheid en blijheid waarmede hij speelde, bracht leven in de brouwerij en hij was daarmee voor zijn mannen een prachtig voorbeeld dat aanstekelijk werkte. Hij leefde zich he lemaal uit in het spel, zodat de vreugde er van uitstraalde. Bij onze jongens was dat alles zoek en er lag een matheid en ge slagenheid in hun spel, direct van het beginsignaal af. Toen ik Roozen na afloop feliciteerde met de overwinning, vertelde hij mij desgevraagd dat hij 35 jaar was. Ik neem mijn petje voor hem af. J. R. AJAX 3—'T GOOI 2 5—1. Daar koploper Velox 2 op tweede Paasdag in zijn laatste wedstrijd tegen Elinkwijk 2 niet verder kwam dan een gelijk spel (00), moest ons derde elftal van 't Gooi 2 winnen om het kampioenschap te behalen. Het begin was niet zo groots, want de zenuwen speelden de onzen parten. Toen Moinat zijn team echter na vijf en twintig minuten met een prachtig doelpunt de leiding had gegeven, kwam er meer rust in ons spel en werd de wedstrijd zeer aan trekkelijk. Met fraaie combinaties belaagde onze voorhoede het Gooi- doel. Bij een dezer aanvallen wist middenvoor Kikkert er na een trekbal van Ferry Dukker 20 van te maken, met welke stand de rust intrad. Ook na de thee gaven de Ajacieden uitstekend spel ten beste, waar de Hilversummers slechts enkele uitvallen tegen over konden stellen. Onze verdediging, met Jan Looyen aan het hoofd, wist er echter wel raad mee. Na een kwartier kreeg Rood-wit op de rand van het straf schopgebied der tegenpartij een vrije schop te nemen. De „spe cialist" Joh. Behrens kogelde de bal ongelooflijk hard en zuiver in het geel-zwarte doel. Hiermede was ook het hek van de dam. Kort daarna kopte linksbuiten Van der Zwaag een door Goedkoop tegen de lat geschoten bal keurig in. Onze middenvoor loste vervolgens van de linksbuitenplaats af een als voorzet bedoeld schot, dat over de verblufte keeper in de verste hoek verdween (50). Vlak voor het eindsignaal slaagde 't Gooi er door zijn centervoor in de eer te redden. Met verheugde gezichten verlieten aanvoerder Jan van Dijk en zijn mannen als kampioenen het veld. De zegevierende ploeg bestond uit: Doel: J. van 't Kruys; achter: R. Dukker, J. C. van Dijk; midden: J. J. Behrens, J. Looyen, F. Brienen; voor: F. A. Dukker, M. Goedkoop, J. C. Kikkert, F. Moinat. H. v. d. Zwaag. WIM SCHOEVAART. (Mannen van het derde elftal, onze gelukwensen! Red. A.N.) Manfield Hotspur schoenen Engels Import Wist U dat wij een speciale afdeling hebben voor le klas sportieve kleding? Voor Uw wintersportreis slaagt U bij ons stellig

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1954 | | pagina 6