F. DAZERT Van onze Reserves Jeugdvoetbal Paleisstraat 3 ENGELS SCHOEISEL 5 heet, „er-hard-aan-gaan-trekken". Hoe komt men aan het stom me gezegde? Gevolg; met gelijke kansen draaien. Die draai- partij bekwam ons elftal niet slecht. Twee doelpunten van Blan- kert brachten onze boys in 't zicht van de haven. Ze waren ech ter nog niet binnen. Tien minuten voor het einde stak er een Spartaanse storm op. Een „mazzelgoaltje" was daar de oor zaak van. De Spartanen kregen weer moed, onze jongens de ,,senuwen". Vooral toen een ontzaglijke dreun van de links buiten der roodbroeken ons net zo ongeveer aan flarden schoot en de stand daardoor gelijk werd. De scheidsrechter bracht op luchting. Voor beide partijen. Hij floot inrukken! De welver diende warme douche kregen: Kluft, Van Vegten, Geeihuyzen, Quakernaat, Van Veen, Timp, Walker, Groen, Waayer, Van Dekken en Rlankert. Vriend Asbeek Brusse, die in het C.I.Z. wordt verpleegd, gaat goed vooruit. Het bereiken van de eerste plaats, waardoor Michels en zijn makkers nog een schone kans op het kampioen schap hebben, heeft hem heel veel plezier gedaan en hij hoopt bij de kwedstrijden aanwezig te kunnen zijn. Wij hopen het ook en wensen onze oude-strijdmakker een spoedig en alge heel herstel. Ajax 3 behaalde weer eens het kampioenschap. Wim Schoe- vaart vertelt op een andere pagina in dit blad, hoe ons derde, door de laatste competitiewedstrijd te winnen, op de valreep de eretitel binnenhaalde. Ook het vijfde elftal ging met de eer strijken. Onze felicitaties, mannen! Ons lid, Ir. J. Lambregts W.I. (geen voetbalingenieur!!) schreef ons: ,,na afloop van de wedstrijd Eland 2Ajax 5, die jammer genoeg door ons met niet minder dan 51 werd ver loren (de laatste wedstrijd van het seizoen met tien man ge speeld) werden wij door een bestuurslid van Eland met het enige weken geleden behaalde kampioenschap gefeliciteerd. Hij bood ons ter ere van dit feit een consumptie aan, een geste van een toch heus niet rijke 4e klasse K.N.V.B.-vereniging, die zeer op prijs werd gesteld". Dat doen wij ook Han, en van deze plaats willen wij gaarne de Elanders hartelijk bedanken voor hun royaal gebaar. Mis schien kunnen we ons t.z.t. revancheren. Zondag 16 Mei had de beslissing kunnen vallen. Haarlem was voor de titel uitgeschakeld en als Stormvogels van D.W.S. won en wij van ElinkwijkU kent het verloop! D.W.S. won en Michels c.s. brachten het slechts tot een gelijk spel (11). De Utrechtenaren beten zo fel van zich af en speelden zo frank en vrij, dat het een heel moeilijke wedstrijd voor onze jongens is geworden. Voor de rust met wind mee hadden we het spel vrij wel in handen. Een zuiver doelpunt van Bakker werd af gekeurd (Van Dijk, die op het moment dat de bal tussen de palen ver dween, niet aan het spel deelnam, zou buitenspel hebben ge staan) Schoten van Van der Wel en Michels stopte de Utrecht se doelman uitstekend en wat onze clubgenoten ook probeerden, steeds was er een Utrechtenaar, die een spaak in het wiel stak. Het wilde niet lukken en daar de snelle blauw-witte voorhoede ook niet stil zat, had onze achterhoede, onder aanvoering van Boskamp Hans speelde weer een sublieme partij alles te geven om niet verrast te worden. Gelukkig speelden ook Krist en Bouwens Haarms en Van Mourik leken ons nogal nerveus - zeer solide, zodat Eddy voor weinig moeilijke proble men kwam te staan. De ballen die in zijn buurt kwamen, maakte hij op een zeer betrouwbare wijze onschadelijk. Zonder dat er doelpunten waren gevallen, haalden we de rust. Nauwelijks was het spel hervat, of Bakker kreeg een dot van een kans. Helaas, Klaas faalde. Een ogenblik later zou hij zijn fout goedmaken. Een door Van der Wel goed genomen corner werd door de naar voren gekomen Bouwens in de doelmond gekopt, waar Klaas gereed stond om met zijn hoofd de bal in het net te drijven. Buiten het bereik van de doelman (10). De kans op de zege lag voor het grijpen. Als er nu zoals men dat pleegt te noemen - werd „doorgedrukt", was de buit binnen. Helaas, onze boys sloegen niet toe en misten, zoals in het verdere verloop van de strijd zou blijken, „de boot". De Elinkwijkers ontworstelden zich aan de steeds slapper worden de greep van onze voorhoede en namen het initiatief over. Steeds driester werden hun aanvallen en toen ons rechter ver- dedigingsblok een fout maakte, was er voor Eddy, die al enige lastige karweitjes keurig had opgeknapt, geen houden aan. Keihard misschien enigszins gelukkig verdween de bal onder de lat (11). Van der Wel, die buitengewoon actief was, Michels en Van Dijk Huis speelde zeer zwak hebben toen nog getracht de score te wijzigen. De Utrechtenaren gaven echter niet thuis, probeerden het liever zelf, maar vonden steeds Boskamp of een andere verdediger op hun weg, zodat met gelijke stand het einde kwam. Eén minuut voor het laatste fluitsignaal had Bouwens bijna de zege voor ons uit het vuur gesleept. Een cor nerbal, die hoog voor het doel werd geplaatst, joeg Co met een forse hoofdbeweging over de lat. Eén decimeter lager en we hadden kunnen juichen. Nu konden we tevreden zijn over één, misschien doorslaggevend puntje. Misschien brengt het ons de zo begeerde titel. BROWN. Alhoewel Ajax 2 de laatste competitiewedstrijd van dit sei zoen won (Z.F.C. 2 30), betekende deze overwinning toch niet het maken van.een kansje op het kampioenschap. D.W.S. 2 won nl. ook en zo zijn onze vrienden uit de Spaamdammerbuurt dan kampioen geworden. Aan de blauw-zwarten onze harte lijke felicitaties en veel succes in de strijd om het kampioen schap van Nederland (reserve le klasse). Ons tweede elftal eindigde op de tweede plaats, wat toch in ieder geval weer een knappe prestatie is geweest. Onze felicitaties, mannen! Ajax 3 legde, zoals bekend, beslag op het kampioenschap, waarover wij ons natuurlijk van harte verheugen. Een stevige poot, luitjes! Ajax 4, uitkomende in een zeer zware afdeling; aan het einde van de competitie bevonden zich nog zeven clubs in degradatie- gevaar, heeft zich in de laatste match uit de gevaarlijke zone kunnen werken, waardoor dit elftal zich in de Reserve 2 e klasse heeft kunnen handhaven. Als we bedenken, dat A.F.C. 2, De Volewijckers 2, D.W.V. 2 en De Spartaan 2 bij ons vierde elftal in de afdeling zaten, is het niet verwonderlijk, dat onze boys een heel zwaar seizoen hebben gehad. Het lijkt ons meer dan wen selijk, dat het volgend seizoen de indeling iets begrijpelijker geschiedt. H.V.C. 3 speelde b.v. tegen Ajax 3 en Ajax 4 tegen H.V.C. 2. Dat kunnen we echt niet wisselen. In ieder geval feliciteren we onze jongens met de „redding op het nippertje" Ajax 5 behaalde we kunnen gerust zeggen, natuurlijk het kampioenschap. Niet zo overtuigend als andere jaren, maar onze knapen hebben het weer geleverd. Onze felicitaties, vrienden! Ajax 6, 7 en 8 deden dit seizoen niet zo van zich spreken. De heren speelden hrrn partijtjes, wonnen, speelden gelijk of ver loren (logisch) maar brachten het niet tot een kampioenschap. Van hun prestaties lazen of hoorden we weinig is er nu nie mand, die zich met de heer Schoevaart in verbinding kan stellen, hem een paar gegevens toezendt, zodat we voortaan (volgend seizoen) van deze elftallen iets meer te weten komen. Nu is het ons alleen bekend (als we het juist hebben), dat 6 en 7 op de tweede plaats zijn geëindigd. Wie kan de moed en de lust op brengen BROWN. Daar onze jeugdvoetbal-correspondent de bus heeft gemist, kunnen we, helaas, geen overzicht van de prestaties onzer ben jamins geven. Wel weten wij, dat onze adspiranten 1 het tour- nooi om de „In Memoriam Willem Anderiesen-beker" hebben gewonnen, maar de beslissingswedstrijd om het kampioenschap hebben verloren. D.W.S. won met 20. Aan deze knapen onze felicitaties.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1954 | | pagina 5