D.W.S. kampioen Burgerlijke Stand 2 Ons eerste elftal gewogen en te licht bevonden In het Olympisch Stadion is Donderdag j.l. klare taal ge sproken. Klare voetbaltaal dan. Door D.W.S.Met een vijf tegen twee score vaagden de blauw-zwarten uit de Spaarn- dammerbuurt onze kampioens-illusies weg. Eerlijk, degelijk en radicaal! Binnen twintig minuten lag onze kans op het acht tiende kampioenschap aan diggelen. Een kans, die heel moei zaam was opgebouwd en waaraan Elinkwijk en R.C.H. met ongekende felheid hadden geknaagd. Uit die twee verwoede voetbalgevechten waren we wel geschokt, maar toch onge broken te voorschijn gekomen en op de gloeiende grasmat van het Stadion konden we D.W.S., in een prachtige eindspurt naar de kop van de ranglijst opgerukt, in „splendid condition" op vangen voor de eindstoot. Die eindstoot is terecht gekomen. Dwars door de helm van ons aller Ajax heen. Niettegenstaande de „splendid condition" en niettegenstaande we de D.W.S.-ers in de doodgewone competitie tweemaal in de modder hadden laten bijten. David (Vonhoff), op ons veld maar een heel, heel klein David je, haalde driemaal uit twee clubgenoten van de dreumes hadden dat al eerder gedaan en sloeg Goliath Ajax met drie zeldzaam fraaie treffers onder de kampioenstafel. Ging dat maar zó, zult U misschien vragen? Ja, want toen we binnen vijf hele minuten al achter stonden, was het voor insiders reeds duidelijk, dat er om klokke vier uur geen Ajax- spelers op de schouders zouden worden genomen. Er rammelde iets en er klopte iets niet in onze gelederen. Van de „prachtige conditie" viel niet veel te bekennen en de lust om er nu eens „lekker voor te vechten" kon door de snel groeiende score niet meer worden opgebracht. De kleine David, waarvan we U reeds vertelden, „groeide" toen naar zijn succes, naar zijn prachtige doelpunten. En, misschien vindt U het gek, ondanks de nare smaak, gunden wij de kleine man de „open doekjes", die hij in ontvangst mocht nemen, van harte. Hij verdiende ze volkomen. De grote strijd is voor ons dus zonder meer een debacle ge worden. De zwakke plekken in ons team welke Ajacied kende ze niet? zijn in het zon overgoten Stadion wel heel duidelijk aan het licht gekomen. De D.W.S.-ers hebben er han dig van geprofiteerd (geef ze ongelijk) en langs de weg van de minste weerstand hun grandiose zege opgebouwd. Zij hebben ons team gewogen en te licht bevonden. Te licht voor de kam pioenscompetitie! Misschiengelukkig maar! Ons district wordt door de D.W.S.-ers vermoedelijk beter vertegenwoordigd dan ons elftal dat naar alle waarschijnlijkheid gedaan zou hebben. Laten we het hopen. D.W.S.-ers, van deze plaats onze hartelijke felicitaties met het behaalde kampioenschap. Ajax gunt het zijn blauw-zwarte voetbalvrienden gaarne. Ook trainer Gerrie Stroker onze ge lukwensen met zijn vele isuccessen. D.W.S. 1, het tweede elftal en de adspiranten kampioen. Kan het mooier enallemaal behaald door Ajax-elftallen uit te schakelen. Nu nog het lands kampioenschap. Good luck! BROWN. De heer en mevrouw KoolhaasVan der Vegte geven met grote blijdschap kennis van de geboorte van hun zoon Peter. Onze hartelijke felicitaties. Natuurlijk gaan onze gelukwensen eveneens uit naar onze president en zijn echtgenote (Grootmama en Grootpapa Kool haas!), die zo trots op de geboorte van hun eerste kleinzoon waren, dat zij hem direct lid van Ajax hebben gemaakt. De „Burgerlijke Stand" (op Zondag gesloten) leed door deze snelle daad een nederlaag. Jammer, dat de spelers van ons eerste elftal, Marius en Door geen kampioenschap hebben kunnen aanbieden, de vreugde aan de Oranje Nassaulaan was nog groter geweest. Het volgend jaar dan maar, op Peters eerste verjaardag. Ajax - Elinkwijk. Het doelpunt dat werd afgekeurd. Michels juichte reeds, maar helaas te vroeg. Foto: Desmit

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1954 | | pagina 2