Broodje Vlokkie schrijft vsiii Kootje Koop nu Uw bontmantel een lange kwaliteits I*ersianer I*attesmaiitel voor /430- &OCI 15 Zondag 25 April 1954. HaarlemAjax 20. De overwinningskoek was dus ditmaal voor de Spaarnemen- sen, en wel dik verdiend! Hoe dikwijls lees ik in de Maandag ochtendbladen: Ajax speelde technisch beter, maaren dan komt er een liedje over het frisse tempo en het briesende enthousiasme van de tegenstandersIk wil nauwelijks beweren, dat Ajax vandaag tegen Haarlem technisch beter voetbalde dan Haarlem, doch ik beweer positief, dat Haarlem heel wat enthousiaster speelde en de indruk maakte: „we moeten en we zullenWe gingen zeer roemloos ten onder, dacht ik zo, en dat is nu echt niets voor Rood-Wit. Elke club wil graag van Ajax winnen, want ten slotte zyn het dubbele punten en drie dubbele contentheid om de jongens van de Meer een pootje uit te draaien! En dan is op een kurkdroog veld plus een storm- briesje en springende ballen als op dit grastapijt in Schoten „de" atmosfeer voor Ajax nu juist niet geweldig gunstig. Dit is geen excuus! Haarlem deed het prima en wij mind ér goed, be halve Boskamp, die wel de beste speler van het veld was. Daar zaten we dan met onze neef uit Venezuela, die we hoog- op-gelepeld hadden over Ajax, o.a. over de „grafelijke" doel man. Laat nu juist vandaag Pieters Graafland zich hebben laten foppen door de wind en een der roodgebroekte hazewin den (tweede goal) die ons puike doelwachtertje een beroerd ogenblikje heeft bezorgd. Enfin, één ding deed me weer goed: de fair play van beide zijden. Gelukkig geen boksen, smijten en misselijk-ongeoor- loofd op-de-man-intrappen! Bravo, Haarlem! Bravo, Ajax! Twee gegadigden voor de aanstaande Hoofdklasse! Want, beste Haarlem-supporters, die me op de rug en op de tenen bewerkten op het knusse tribunetje van louter reuze- pret (ik kan het best zien, hoor!) bedenkt, dat Ajax beter kan! Het volgende jaar komt het schillen van een appeltje!! En mijn neef? Caramba! Nombre desin vergüenzashombre, hom- bre! Ik zal het niet vertalen! Het is beter dat onze captain geen Spaans kent! Cheerio, broeders! Next time better! V. VERJARINGSCADEAU VOOR MARIUS! Zondag 2 Mei 1954. Ajax—D.W.S. 2—0! Gewapend met twee dikke plakken cake van Veluws recept (voor de lunch), met de raadgeving van Mama „me toch voor al niet op te winden" (de leeftijd weet U!) en het advies van de dochter des huizes: „wees voorzichtig papa" (dat heb je als je „bejaard" bent), begaf ik me dan hedenmorgen op weg naar de Meer. Boven de Veluwe hing een zwaar en loodgrijs wolken dek, doch naarmate ik Mc^kum naderde, glansden blauwe stuk ken hemel aan de gezichtseinder. De trein snelde langs Weesp en binnen een paar minuten lag het bevlagde Ajax-terrein links van me. Ineens voelde ik al de spanning van de wedstrijd tegen de Spaarndammerdijkers. Het was bij het Centraal-Station een geduw en gedrang om in lijn 9 te komen! Half één. Dat beloofde een extraatje voor de gemeentekas. Er is niets gezelliger dan het voorpleintje van de Ajax-veste! Herauten van Hermandad op de peerden en tussen de aanstro mende minnaars van King Soccer de schreeuwende venters met Nevoh's Ajax-Thuis-blaadje. In dit blaadje deze keer veel sombers! Waarom? Enfin, de 2—0 van vandaag hebben we waarachtig niet cadeau gekregen! De hoogblonde haren van Kil schoten regelmatig en als de bliksem op Pieters Graafland af, doch ditmaal kreeg hij van Kris (t)-kras niet thuis. Verba zingwekkend was de speelkracht van onze mannebroeders, in vergelijking met het vertoonde in Haarlem. Niets is verander lijker dan het veranderlijke van voetbal! Er is geen kabeltje aan vast te peuteren, hoe dat nu zat! D.W.S. speelde minstens zo fanatiek als Haarlem. En een Kil heeft het roodbroeken-team beslist niet. Enfin, we zagen (vóór rust) Ajax in een vorm, waarvan we aannemen, dat we een best figuur zullen slaan in de aanstaande kampioencompetitie. Je moet maar durven Het was na de pauze aan twee kanten niet zo bar goed meer. Onvermijdelijk zakte het spel in, doch onze verdediging heeft braaf stand gehouden. Hulde! Even door de poort getreden in de bar! Om Marius met de 3 Mei-herdenking geluk te wensen. Een mooi cadeau voor onze topman: nieuwe kans op het kampioenschap!! Proficiat! En nu maar duimen! Nog drie ronden! Nog 270 minuten. Elke 30 minuten één goal! Dat kan best, Michels, als je zo door- sjouwt als vandaag. En onze doelman een soort van imaginair latwerk van boven naar beneden op de volle breedte timmeren! Dat we dan kampioen worden, daar kunnen U en ik donder op zeggen. VLOKKIE. Leidseplein 20, Telefoon 32036 Spui 28, Telefoon 37451 Rembrandtsplein 12, Telefoon 36513 Prima coupe en afwerking. Gespecialiseerd in grote maten. Onze 36-jarige ervaring is Uw waarborg. Indien gewenst betaling in overleg. Uitsluitend „BOÜTTHUIS RE ITER" Heiligeweg 2 (gesloten huis) Amsterdam-C. Telefoon 38789 Kantoor-artikelen Zoek niet langer 1 Weteringschans 223, Tel. 39596-31842-36890 Amsterdam

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1954 | | pagina 15