tm////A 14 wat beter was geweest. Thans lieten de onzen vele steken vallen. A.B C., dat eerst Zondag weer behoef de te honkballen, was op Marsland na die voorlopig niet in het veld zal komen vol ledig. Hoitzing fungeerde als werper. C. Tromp met twee tikken en zijn broer Ben, Bouwens en Kraal met één mep waren bij de thuisclub de beste schutters. Onzerzijds was Beumer de gevaar lijkste hitter. Ook Neefjes en R. Kok zonden de bal een keer veilig het veld in. Met een 71-overwinning bleef A.B.C. in het bezit van de Bevrijdingsbeker. Onze reserve-aanvoerder mocht een medaille in ontvangst nemen. T.Y.B.B.—AJAX. Herre Kok, ten gevolge van het vertrek van Gijs Duinker tot werper gebombardeerd, heeft, met de steun van zijn velders, in de eerste competitiewedstrijd tegen T.Y.B.B. te Haarlem voor treffelijk werk gedaan. Al viel het spel van deze kersverse eer- ste-klasser niet mee, toch mag onze 100 zege gezien worden. Niet alleen ons slagwerk, ook het veldwerk was van goed ge halte. Onze pitcher, die slechts 4 spelers boven het minimum-aantal aan slag tegenover zich kreeg, toonde zich ook een uitstekend velder. Evenals Walker, die op het tweede honk uitblonk, scha kelde hij zeven keer een speler in het veld uit. Afgewacht dient echter te worden, hoe Herre het er afbrengt als het veld onder hoge druk komt te staan. Bij de gastheren was het slaan zeer zwak. Ook het fielden liet te wensen; vooral de korte stop en de tweede-honkman waren niet fortuinlijk. In de 3e inning wist Ajax door feilen in het Haarlemse bin nenveld een 2O-voorsprong te nemen. Tot de 7e slagbeurt kon de .lefthander" Bakker zich hand haven. Toen vonden de onzen het tijd om aan alle onzekerheid een einde te maken. Nadat Ajax enige punten aan zijn totaal had toegevoegd, kwam Hartgers zijn collega op de plaat af lossen, doch hij kon onze aanval niet stuiten. Slechts in de voorlaatste slagbeurt leek het er op, dat de in groene hemden gestoken Yellow-Black Boys tot een tegenpunt zouden komen. Wel ging hun eerste man door een zuivere aan gooi van Neefjes naar R. Kok uit, maar Smit mocht wandelen. Doordat onze linksvelder gehinderd door de zon een hoge bal liet schieten, kwamen er twee honken vol. Her Kok was er aansprakelijk voor, dat de verdere plannen van de thuisclub in duigen vielen. In de slotronde bracht De Wildt het nog tot een verre klap, waarop Pasteuning zich verkeek. O.i. was het geen veilige honk- slag, zoals sommige bladen het deden voorkomen. Beumer en H. Kok lieten elk twee honkslagen noteren. De overige tikken waren van Neefjes, Walker en Kraan. T.Y.B.B. 000000000 0 Ajax 002000620 10 T.Y.B.B.: (Bakker) 8x3 sl., 4 x 4 w., 4 h.s. tegen, 7 ft. (Hartgers) 2x3 sl., 4 x 4 w., 3 h.s. tegen, 1 ft. Ajax: (H. Kok) 9x3 sl., 1 x 4 w., 0 h.s. tegen, 3 ft. De wedstrijd werd in de beste verstandhouding gespeeld. AJAX—E.H.S. Ziezo, wij staan weer met beide benen op de grond. De „nieu weling" E.H.S., die een week te voren Schoten met een 51- nederlaag huiswaarts had gezonden, wenste zich ook nu niet te laten dwarsbomen. Herre Kok had het dan ook heel wat zwaar der dan tegen T.Y.B.B. en doordat hij ditmaal minder steun van zijn clubgenoten ontving, was het niet zo verwonderlijk dat de club uit de Spaarnestad verdiend met de eer ging strijken. De eersten inning verliep puntloos door goed veldwerk aan beide zijden. Het eerste foutje in onze gelederen leidde er toe, dat E.H.S. de score kon openen. Een door Heemskerk geslagen bal kon Walker niet direct onder controle krijgen. Wel konden Van Esveld en Huisstede de bank weer opzoeken, maar laatstge noemde had er toe bijgedragen dat Heemskerk de vijfhoek kon overschrijden. In de derde slagbeurt gingen de Ajax-harten iets sneller kloppen. Weliswaar gingen Kraan en Pasteuning voor 3 slag aan de kant, doch Prins strafte mistasten van de korte stop af. Beumer dreef de bal magnifiek langs de binnenkant van het derde honk. R. Kok bleef niet achter en deed de linksvelder in actie komen. Prins kon hierdoor de balans in evenwicht brengen. Gerrit werd echter door de keurige aangooi vlak voor de finish verrast. Directie CAREL C. KAMLAG en TOM MANDERS In de 4e inning werd het vonnis over ons team voltrokken. Onze werper was de goede richting opeens kwijt en daar ook zijn fielders hem enige malen in de steek lieten kon E.H.S. zon der een enkele honkslag tot 1—5 uitlopen. Waarom captain Ter Heide Her Kok niet even door Kraan liet vervangen, was velen niet duidelijk, te minder daar hem dit tot tweemaal van „be voegde" zijde was toegeroepen. In de volgende ronde kon Van Esveld, daartoe in staat gesteld door Van der Ham, zijn club weer aan een punt helpen. Ajax betaalde echter met gelijke munt. Kraan dwong een vrije loop af en kon door Beumers tweede honkslag op de thuisplaat stappen. De 7e inning leverde beide ploegen eveneens een punt op. Ook nu werd Van Esveld na 4 wijd door Van der Ham binnengeslagen. Dit tweetal toonde zich aan slag het gevaarlijkst. Hugo Walker kwam op gelukkige wijze op het tweede honk, stal het derde en kwam na een vangbal van Kraan door een goede spurt tijdig binnen. In de achtste ronde mocht onze „kop" het nog eens proberen. Prins en Beumer produceerden echter vangballen. R. Kok kwam zonder slag of stoot verder; zijn naamgenoot volgde hem met een safe hit. Neefjes werd door de le honkman de doorgang echter ontzegd. Toen Ajax voor het laatst aan slag ging, was er nog een kans om althans de achterstand te verkleinen. Al sneuvelde Walker op het eerste honk, J. ter Heide en Kraan kwamen door 4 wijd resp. een fout op de kussens. Pasteuning werd daarna een prooi van werper Schuitemaker, doch Prins zag het ongemoeid laten van wijdballen beloond. Drie honken bezet! Iedere Ajacied hoop te dat onze beste hitter het slaghout ten derden male met vaardigheid zou hanteren. Helaas, Beumers vuurpijl werd door de derde-honkman onschadelijk gemaakt. Einduitslag 37 voor de gasten, die een goede indruk maakten. Zo heeft deze ontmoeting weer eens aangetoond, dat ons team zich moeilijk over een opgelopen achterstand kan heenzetten. Veel enthousiasme viel er ditmaal niet te bespeuren, zulks in tegenstelling met de tegenpartij. Mannen, dan nog iets. Het is beslist noodzakelijk, dat wij Woensdagsavonds gezamenlijk trainen. Slechts dan zullen er voor ons nog overwinningen zijn weggelegd. De publieke belangstelling viel erg tegen, ook uit onze eigen kring. Mogen wy de clubgenoten die wel aanwezig waren, verzoe ken in het vervolg op een der tribunes plaats te nemen Anders komen de jongens op de staanplaatsen ook op het veld, hetgeen* een rommelige indruk maakt. Ajax 001010100 3 E.H.S. 010410100 7 Ajax: (H. Kok) E.H.S.: (Sohuitemaker) 8x3 sl., 6 x 4 w., 4 h.s. tegen, 4 ft. 8x3 sl., 7 x 4 w., 6 h.s. tegen, 5 ft. Ajax 2—H.E.D.W. 1. Ons reserveteam stak van wal met een 92-zege op H.E.D.W. Verschillende spelers legden er flink het hout op. Het was alleen jammer, dat de discussies over „schijn" de stemming onder de partijen niet ten goede kwamen. ETË.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1954 | | pagina 14