Ajax 3 kampioen 13 In de laatste competitiewedstrijd tegen 't Gooi 2 wisten Jan van Dijk en zijn mannen hun doel te bereiken FotoDesmit AJAX TWEEDE IN HET A.B.C.-TOURNOOI. Zondag 25 April nam Ajax deel aan het A.B.C.-tournooi, waarin onze ploeg het zonder Beumer tegen T.I.W. moest op nemen. De werper der geelhemden, Kempen, gooide 12 x 3 slag, waar Herre Kok 3x3 slag en 2x4 wijd tegenover stelde. Dat de Kruislaanbewoners desondanks niet wonnen, moet aan hun zwakke slagprestaties worden toegeschreven. Alleen Kempen vermocht een goede klap te geven. Aan onze zijde zwaaiden R. Kok, Hordijk en Walker de knuppel eenmaal met succes. De wedstrijd eindigde met dubbelblanke stand, of schoon beide partijen een goede kans op scoren hadden gehad. In de 3e slagbeurt wist T.I.W. na twee nullen door tekortko mingen in onze gelederen drie honken te bezetten. Een volgende slag in het binnenveld bracht voor Ajax uitkomst. In onze 5e inning begon Walker met een tweehonkslag. Hij bereikte ook het 3e honk na een opofferingsslag van Kraan. Toen Henk ter Heide een kort tikje gaf, nam Hugo wat te veel risico en werd, mede door een fraaie schijnbeweging van vanger Teyema, uit getikt. Prins, die zijn oude vorm nog niet heeft teruggevonden, ging voor 3 slag uit. De strijd werd met één inning .verlengd, doch het bleef 00. De loting maakte uit, dat Ajax 's middags moest uitkomen tegen H.C.K., welk team na een gelijk spel tegen V.V.G.A. bij het raden eveneens de gelukkige was geweest. Prins werd terstond een vrije loop toegestaan, die in een punt resulteerde, dank zij een hit van H. Kok. In de tweede ronde profiteerde Jan ter Heide van een fout van de pitcher. Walker gaf een fraaie stootslag. Toen Kraan de bal raakte, was Hugo gedwongen plaats te maken. Door een keurige aangooi van de korte stop sneuvelde hij op het tweede honk. Intussen had aanvoerder Ter Heide, wederom na falen van een tegenspeler, de thuisplaat bereikt. Kraan kwam ook thuis, doordat een „dreun" van Prins gemist werd. In de 5e en laatste slagbeurt van H.C.K. kreeg ons negental het nog even moeilijk. Knol opende met een goede slag. De twee volgende spelers belandden door 4 wijd resp. een fout op het kussen. Rudolphy mikte in de richting van het 3e honk, waarvan Knol het slachtoffer werd. Klip maakte een vergeefse sprint, maar bood Lammerts van Buren toch de gelegenheid de eer te redden. Een hoge bal van Wille werd door catcher Ter Heide ingepikt, hetgeen betekende dat Ajax met 31 had gewonnen en op Vrijdag 30 April in de finale tegen bekerhouder A.B.C. zou aantreden. De eindstrijd op Koninginnedag had niet veel te betekenen. Jan ter Heide en Kraan waren door ambtsbezigheden verhin derd. Daar Ajax de volgende dag zijn eerste competitiewedstrijd moest spelen, was het logisch dat Herre Kok niet op de plaat verscheen. Nu Kraan verstek moest laten gaan, werd R. Kok nagenoeg onvoorbereid met het werpen belast. Toch zou het niet op een fikse nederlaag zijn uitgelopen, als ons veldwerk

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1954 | | pagina 13