Week-end brood 11 Adspiranten-tournooi om de in memoriam Willem Anderiesen-beker De vier elftallen die in de prijzen vielen. Van boven naar beneden: Blauw Wit, Ajax, Stormvogels en D.W.S. Foto Desmit dige generaties niet meer te hebben, want U.V.S. is een kern gezonde vereniging, waarvan haar geïllustreerd jubileumnum mer ook blijk geeft. Hermes D.V.S. In Schiedam is het 70 jaar geleden op 1 April zeker geen mop geweest om Hermes D.V.S. op te richten. Met een prima staat van dienst in de eerste klasse van 1928 af be hoort de keurploeg van de jubilerende vereniging tot de sterkste van haar afdeling. De uit 4 personen bestaande redactie-com missie heeft met medewerking van vele autoriteiten en met behulp van prima fotomateriaal een keurig verzorgde jubileum uitgave het licht doen zien, waarin de cricketafdeling niet ver geten is. Ik ben zo vrij geweest hier een komische noot te citeren: De Commissaris van Politie is aan het woord: Er rijdt op een zekere dag een auto, waarin 4 man, voorzien van enorme cricketpetten, gezeten waren, in verboden richting in de Boterstraat. Een agent houdt de auto aan en er ontwik kelt zich de volgende dialoog: Agent: „Mijnheer U bent in overtreding." Bestuurder: „Het spijt mij, agent. Ik ben op weg naar het Hermes-veld en ik ben hier niet zo goed bekend!" Agent: „Zo mijnheer Offerman. Bent U hier niet zo goed bekend? Dat gelooft U toch zelf niet?" Offerman had namelijk een week tevoren zijn befaamde recordscore van 240 not out gemaakt en daar was half Schie dam getuige van geweest, ookde agent. UIT DE ZIEKENKAMER. Naar wij van de heer G. Ziegeler vernamen, ligt zijn vrouw aangereden door een auto met een hersenbloeding in het ziekenhuis te 's-Hertogenbosch. We wensen haar een spoedig en algeheel herstel toe. Laat ik nu de hele week na de nederlaag in Haarlem, op ad vies van mijn bakker (felle Ajax-supporter), „week-end"-brood hebben gegeten. 's Maandagsmorgens kwam hij al direct met opgeheven hoofd binnen en zei: „De zaak komt dit week-end in orde! Dan gaat het gebeuren; op Koninginnedag klopt D.W.S. de roodbroeken, wij verslaan Zondag D.W.S., Haarlem verliest in Leeuwarden engeen kip die ons pikt". „Ja maar bakker, wat heeft dat week-endbrood daar nu allemaal mee te maken?" „Kijkt U eens meneer, dat brood heeft dubbele voedingswaarde, het geeft U extra-krachten voor uw zenuwen in deze zware week en U zult zich nog vele jaren dit week-end herinneren. Loopt alles zoals ik denk, dan worden we kampioen en kijkt U noodt ander brood meer aan enloopt het mis, dan moet maar rekenen dat de extra-voedingswaarde uw lichaam ten goede is gekomen!" Nu de wedstrijden achter de rug zijn en de resultaten mijn bakkertje voor een groot deel in het gelijk hebben gesteld, heb ik hem iets gezegd, dat U hem vermoedelijk ook zou hebben toegevoegd, nl.: „Bakker, voor mij kan je wat met je week endbrood!" C. E. de V. DANKBETUIGINGEN. Voor de vele blijken van medeleven, die ik tijdens de ziekte en na het overlijden van mijn lieve vrouw mocht ontvangen, betuig ik langs deze weg mijn hartelijke dank. Speciaal de dames Elzenga en Dukker, die vele uren aan het ziekbed van mijn vrouw hebben doorgebracht en de heer Kool haas, die in de aula van de Oosterbegraafplaats haar nagedach tenis zo gevoelvol eerde, wil ik gaarne van deze plaats nog een woord van warme dank brengen. JAN SCHOEVAART.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1954 | | pagina 11