A. Kriigiiiaii Wist U Kampioenen in spé Varia Voorverkoop voor Zuid: SIGARENMAGAZIJN 8 dat het in de jaren 19001901 in de N.V.B. mogelijk was, een clubelftal met vreemde krachten aan te vullen? dat deze mogelijkheid in de almanak van 19001901 werd uitgelegd als een weg die naar het beroepsspel leidt dat men er toen rekening mede hield, dat men bij even tueel doorgaan van het beroepsvoetbal grote circussen zou krijgen, waarin voetbalspelers de plaatsen zouden innemen van stieren en tareadors? dat men toen al vurig hoopte, dat het nooit zover zou komen dat onze eerste secretaris bij het toetreden van onze vereni ging tot de A.V.B. luisterde naar de naam C. B. Reeser en woonde in de Derde Helmersstraat 61 dat onze huidige secretaris toevallig ook in deze straat woont, maar dan op 47 B dat als ligging van or..s eerste terrein, officieel werd aan gegeven: Middenweg, Buikslotermeer, circa 15 minuten van het Tolhuis dat de naam Middenweg nu nog steeds een rol speelt bij de ligging van ons Stadion, maar dan in Amsterdam (Oud Water graafsmeer) dat op 15 Juni 1902 onze voorzitter F. Stempel werd be noemd tot penningmeester van de A.V.B. dat het secretariaat was overgenomen door A. J. v. d. Laan dat de eerste competitie in de tweede klasse B ons met een gelijk aantal punten als Volharding 3 op de tweede plaats bracht dat dit betere doelgemiddelde Volharding het recht gaf aan de kampioenswedstrijden deel te nemen? dat de huidige leider van de Eng. Leaque, West Bromwich Albion* in 1902 degradeerde na 34 wedstrijden en 22 punten? dat wij in het seizoen 19021903 toetraden tot de N.V.B. en wij twee zusterverenigingen hadden met dezelfde naam, n.l. in Leiden en Leeuwarden? dat ons secretariaat nogal eens wisselde en in 19021903 werd overgenomen door Chr. Holst? dat deze functionaris natuurlijk ook weer in de Derde Hel mersstraat woonde, n.l. op 20 dat wij na aftreden van de bewoner op 47 B zedelijk ver plicht zijn^ een opvolger te zoeken die in deze „secretarisstraat" woont? dat ons optreden in dat seizoen in de eerste klasse A.V.B. niet zo gek was en wij op de tweede plaats eindigden achter A.V.V. 2 met 2 punten achterstand dat ons tweede elftal in de competitiestanden vermeld stond dat West Bromwisch Albion met 55 punten uit 34 wed strijden, zich weer kwam aanmelden voor de eerste klasse dat wij na het seizoen 1902/03 in de N. V.B.-almanak de vol gende pers kregen; in de Noordhollandse derde klasse was het Amsterdamse Ajax onbeperkt heerser geworden. Niet zonder strijd nochtans. Wel werd ze in haar eigen derde klasse com petitie niet geslagen, maar Leonidas, kampioen der andere derde klassers, moest eerst afgemaakt worden, voor en aleer de Ajacieden een aanval op Steeds Voorwaarts (No. 7 der tweede klasse) mochten ondernemen. Eerst werd met Leonidas gelijk gespeeld 2—2, maar daarna was Ajax niet meer te hou den. Driemaal achtereen wonnen ze nu met 31. Leonidas werd namelijk in die tweedq, wedstrijd en daarna Steeds Voorwaarts met deze cijfers om zeep gebracht. Ook in Amsterdam moest de tweede klasser derhalve voor haar jongere derde klasse-zusje plaats maken! dat een foto van ons eerste elftal in de almanak 1903/04 de volgende namen als onderschrift draagt: F. Stempel (leider en voorzitter), G. Graf, W. G. v. Dom, J. C. Timmer, W. Lamp (aanv.j, P. v. Os, Zandee, Stallmann, C. G. Herstel, B. Dijkstra, Schutte, Chr. Holst? dat men destijds in Café Restaurant Aux Caves France, Kalverstraat 53, Amsterdam, een plats du jour van 122 uur voor 50 cent en een diner van 57 voor 1,kon consu meren dat men dus destijds zonder kinderbijslag ook nog wel een deur open kon trappen dat ik U deze kleine feiten uit de oude doos kan opsommen door de medewerking van ons lid A. F. Strikkers, die mij deze almanakken ter beschikking stelde? dat het mijn bedoeling is U een volgende keer nog wat te vertellen uit deze interessante boekjes van 19051906 tot en met 1913—1914? dat ik U bij voorbaat dankbaar ben, wanneer een uwer soms nog iets in zijn archief heeft, waaruit voor ons clubblad iets te halen is? dat U kunt rekenen op teruggave? C. E. de V. Adspiranten 1 klopte Zondag j.l. de adspiranten van Zeebur- gia, na spannende strijd, met 2—1. De jeugdige spelers van D.W.S. kunnen ntu hoogstens nog met onze boys gelijk komen. Dus rustig maar afwachten, wat de blauw-zwarten er verder van terecht brengen. Aan onze knapen in ieder geval een har telijke felicitatie voor het bereiken (van de misschien gedeelde) eerste plaats. Seniores 3 op de drempel van het kampioenschap. Zondag a.s. speelt ons derde elftal thuis tegen 't Gooi 2. Als onze mannen winnen, (daar rekenen we écht een klein beetje op) is ons elftal weer eens kampioen. Nu luitjes, als het dan moet vooruit dan maar! Aan onze leden die gaan toch in grote ge- talen naar ons adspiranten-tournooi om de In Memoriam Willem Anderiesen-beker het verzoek, zich een dik uurtje bij onze derde elftallers op te houden. Luide aanmoedigingen mee brengen s.v.p. Ajax 5 kan Zondag a.s. ook kafnpioen zijn. T.O.G. 2 gaat trachten onze boys daarvan af te houden. Of het de blauw- witten zal lukken, geloven we beslist niet. Jongens, tanden op elkaar en laat „de juichkreet weer eens langs de velden dav'ren". We willen het horen. BROWN. Ons junior-lid M. A. G. Perlee, vertrekt 23 April a.s. naar Zuid-Afrika. De jaren, dat hij lid van onze club was heeft hij zich doen kennen als een buitengewoon sympathieke jongen en als een zeer goed voetballer. Wij wensen Rinus van deze plaats een goede reis en hopen, dat het hem en zijn familie in hun nieuwe vaderland heel goed moge gaan. Charles Polak brak, tijdens een oefenwedstrijd van zijn school elftal, een been. Naar wij vernamen gaat het alweer de goede kant op. Gelukkig maar, hè Charles en moed houden, boy! 't Zal wel weer best in orde komen. BROWN. Olympisch Stadion. Ajax en A.F.C. Amstelveenseweg 294 (onder de luifel), Tel. 27842, A'dam-Z.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1954 | | pagina 8