h Wrijft! Bor dj esclub-diner 1954 Uit andere Clubbladen 7 Waar is het gebleven 'tPéas- voetbaltournooi Wat was het niet heerlijk en dikwijls ook mooi. Wat hebben we vaak van dit Balfeest gesmuld. Wat heeft het ons altijd met vreugde vervuld. Da's waar ook, zo'n Paastournooi hadden we toch Waarom is dit eigenlijk nu er niet nog? Vauweeg' het te lange seizoen, zeggen velen. Er zijn er thans dertien om tegen te spelen. En dertien is altijd nog vier meer dan negen. Het vormt een surplus van acht wedstrijden tegen. Acht weken is veel voor een competitie. (Ook honkballers maakten reeds deze notitie.) Doch toen 't aantal wedstrijden achttien nog was, bestond uit zes secties de eerste klas. Voor nummertje één uit de afdelingsrij kwam er altijd dan nog een tiental weer bij! Maar 'k weet nog heel goed uit de dagen van toen, toen Ajax weer was eens een keer kampioen, dat even zo vrolijk op beide dagen zo'n Paasfeesttournooi van Ajax kon slagen. Ja, 'k wéét het door deze ijs-competitie zijn we ten achter, en niet zo'n klein pietsie. Gesteld echter dat w'op tijd wezen zouden Dan zouden we nog geen Paastournooi houden. Op d'eerste Paasdag zelfs al waren we voorlijk - vindt Hopster cum suis het bepaald onbehoorlijk. Dan moogt ge geen punt aan Uw potloodje slijpen. Dar. moogt ge slechts dansen. naar andermans pijpen. Dan moogt ge niet spelen, noch zien naar dit spelen. Dan moogt ge alleen nog: U stierlijk vervelen of erger het geen men aldaar niet verstaat. In dit geval is dit van erger tot kwaad We spreken zo graag 't woord VERDRAAGZAAMHEID uit. Ook VRIJHEID wordt meestal bij voorkeur gebruikt. Doch, geve men niet van die VRIJHEID ook blijk: Ziehier dan VERDRAAGZAAMHEID in de practijk! Wie eerbied verlangt die WIJ willen schenken behoort aan de eerbied voor and'ren te denken in 'n land eens beroemd om zijn humaniteit! - Geef mij maar in deze die goeie, ouwe tijd. B. S. LE MARCHÉ. Ach, ach, wat heb ik een medelijden met de wegblijvers, want die hebben wat gemist; een reuze m oord-avond met al de jon gens die elkaar pas minstens 25 jaar kennen. Het begon al bij het binnenkomen. Roef drukte mij een stelletje bonnetjes in de hand, waarbij twee gratis borreltjes. De gehele benedenzaal van Atlantic was ons, en gezellig met een strijkje en liedjes, was het veel te vlug etenstijd en werden we naar boven geloodst, waar de keurig gedekte tafels, met de traditionele bloemen versiering van huize Kolman, ons lokten. De nieuwelingen van het jaar waren o.m. Jan Elzinga Evert van Tuyll en Piet van Reenen. De aanwezigheid van Piet werd wel buitengewoon op prijs gesteld. Marius was tafelvoorzitter, dus behoef ik daar niets van te vertellen, want gesmoesd is er natuurlijk ook. En de wijn was weer best! Tjerk smoesde ook en vertelde dat de bordjesclub het vol gend jaar (1955) alweer 10 jaar bestaat en dus het tweede lustrum gaat vieren. Hij wekte allen op om, desnoods met ge weld, zorg te dragen dat de wegblijvers en verstoppers het vol gend jaar aanwezig zijn. Hoe een gebrek aan koopmanschap die wegblijvers wel vertonen wil ik met een rekensommetje even duidelijk maken. Ik ontving aan pret (niet in geldswaarde uit te drukken en aangenomen op) 10, 2 borreltjes (inclusief)1, glaasjes wijn (inclusief)4, 1 kop koffie0,50 1 glas bier0,50 1 whisky (dit na bezette tijd)2,50 Met reuze slee naar huis gebracht 3,- 21,50 Betaald voor het diner,5, Netto verdiend 16,50 Leg dit rekensommetje maar even aan moeder de vrouw voor en ik ben overtuigd dat allen het volgende jaar aanwezig zijn. Ja, ik hoor moeder al zeggen: „Jongen, wat jammer dat zo iets niet ieder week plaats vindt." Tot slot wil ik nog even vermelden dat toevallig bij Sweering aanwezig waren de vroegere middenvoor van H.F.C., Laan met nog een oude voetbalvriend die beide hun bewondering uit drukten voor die oude Ajax-vriendschap, terwijl, naar ik hoor, ook Haarlem van dit jaar voor het eerst haar „bordjes-diner" heeft gehouden. TJEDEM. Leeuwarden: Ajax zorgt voor zijn gasten. Het bestuur van Ajax toonde zich bij het bezoek van ons eerste elftal weer buitengewoon gastvrij voor onze supporters en voor de kaderleden, die de wedstrijd willden bijwonen. Het waren de heren Koolhaas en Elzenga. die zich beijverden om goede plaatsen voor onze mensen te reserveren en voor onze commissieleden werden zelfs gratis plaatsen beschikbaar ge steld. Ons werd dan ook verzocht op deze plaats een woord van dank te richten tot het bestuur van Ajax voor de vriendelijke ontvangst en in deze dank ook te betrekken de hoofdcontroleur van de Amsterdamse club, die eveneens zijn uiterste best deed om het zijn bezoekers zo aangenaam mogelijk te maken. Haarlem. O, Ouwe Knar. (Wijze: O, mijn papa.) O, Ouwe Knar, de weemoed knaagt ons aan 't hart. O, Ouwe Knar, aan 't spel hebt gij géén part! O, Ouwe Knar, weet jij nog van die grote strijd, O, Ouwe Knar, wat vér ligt toch die tijd Maar Ouwe Knar, tot troost treedt thans de jeugd weer op, Want Ouwe Knar, we staan haast aan de kop Ach Ouwe Knar, zo is nu eenmaal 's werelds loop Dus Ouwe Knar, de jeugd blijft onze hoop!

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1954 | | pagina 7