Broodje HONKBAL van Kootje Burgerlijke Stand 6 die hij benutte. De rood-witten zetten alles op alles om deze achterstand in te halen. Het gelukte na vijf-en-dertig minuten door Max Goedkoop, die op fraaie wijze de gelijkmaker in het net deponeerde. De rust brak met gelijke stand aan (11). Na de thee ontstond een hevige strijd om de leiding. Onze jongens belegerden de geelzwarte veste en er deden zich talrijke gevaarlijke momenten voor. Na twintig minuten spelen kreeg Ferry Dukker de bal te pakken, passeerde enige tegenstanders, kwam op links terecht, waarna een uitgekookte trekbal naar Jan Kikkert volgde, die het leder beheerst langs de uitstekende D.O.S.-goalie schot (12). Direct hierna moest keeper Fortuin, handelend optre den bij een gevaarlijke uitval der Domstad-bewonershij plukte de bal volgens de regelen der kunst uit de lucht. Goed werk!! Onze voorhoede kreeg nog diverse kansen om de voorsprong te vergroten, maar het zat niet mee en gedoelpunt werd er niet meer. Daar Velox 2 tegen H.V.C. 3 niet verder kwam dan een 11 gelijkspel, staan Velox 2 en Ajax 3 aan de kop met een zelfde aantal punten en elk met nog één te spelen wedstrijd. Wij tegen 't Gooi 2 thuis en de Utrechtenaren tegen Elinkwijk 2 uit. Daar zit dus nog een redelijke kans in voor de onzen. Een extra pluim voor Robbie Dukker, Frits Brienen, Max Goedkoop en Freek Moinat. WIM SCHOEVAART. TWEEDE VERGADERING VAN DE K.N.H.B. Had het agendapunt redacteur-Honkbalnieuws in de bijeen komst van 27 Februari j.l. nogal wat stof doen opwaaien, in de vervolgvergadering op 3 April behoefde er niet zoveel tijd aan te worden besteed, daar men er in de tussenperiode niet in ge slaagd was een geschikte candidaat te vinden. De vergadering kon zich er mede verenigen, dat het Bondsbestuur alsnog naar een oplossing zoekt. Omtrent toetreding van de K.N.H.B. tot de Fédération Euro- péenn,e de Baseball (F.E.B.), waarvan de honkbalbonden van België, Italië en Spanje reeds deel uitmaken, zette de voorzitter Uiteen, dat hiertoe uitsluitend uit financiële overwegingen nog niet was besloten. Alleen het lidmaatschap vergt al 600, per jaar, welk bedrag niet uit de gewone kasmiddelen kan wor den bestreden. Bovendien zouden wij, aldus de spreker, als lid moreel verplicht zijn aan het tournooi om het Europese Honk balkampioenschap deel te nemen, hetgeen uiteraard een nog veel groter bedrag zou vorderen. Een vergelijking met de bon den in de reeds genoemde landen gaat niet helemaal op, daar deze veelal worden gesubsidieerd. Op een vraag waarom Nederland wel het groots opgezette zwemtournooi om de Trofeo d'Italia kon organiseren, antwoord de de president, dat het Gemeentebestuur van Nijmegen ingeval van een tekort zou bijspringen. Als wij, aldüs de heer Beets, bij het 50-jarig bestaan van de K.N.H.B. dezelfde medewerking van het Gemeentebestuur van Amsterdam krijgen, zullen wij een tournooi op touw zetten met o.a. België, Italië, Spanje en Nederland als deelnemers. Een motie van O.V.V.O., om de aangesloten verenigingen ge durende vijf jaar de aan het lidmaatschap van de F.E.B. ver bonden kosten te laten betalen, werd verworpen. De herroeping van de promotie-degradatieregeling voor de derde klasse in het vorige seizoen had tot gevolg, dat de derde klassers De Spartaan 2 en S.V.V. alsnog promoveren en de tweede-klassers T.H.B. en Blauw-Wit 2 degraderen. Dit besluit was ook een tegenvaller voor de bond zelf, daar deze de door de clubs in deze promotie-degradatiewedstrijden gemaakte reiskosten (ongeveer 500,dient te vergoeden. Leidseplein 20, Telefoon 32036 Spui 28, Telefoon 37451 Rembrandtsplein 12, Telefoon 36513 Een bestuursvoorstel om de reiskosten van de tweede klassers over alle in die klase uitkomende verenigingen om te slaan, werd aangenomen. Dit betekent een tegemoetkoming aan de wensen van de clubs die in Noord-Brabant en Nijmegen hun domicilie hebben. Nu de eerste klasse uit twee afdelingen bestaat, is reglemen tair vastgesteld, dat een vereniging daarin met slechts één negental kan uitkomen. De clubs die in afd. A resp. B in de eerste klasse bovenaan eindigen, zullen twee (zo nodig drie) wedstrijden om het lands kampioenschap spelen. Zaterdag 17 April j.l. speelde het eerste negental met enige invallers een oefenwedstrijd tegen Hilversum. Onze jongens deden het niet kwaad en wonnen met flinke cijfers. Een juiste maatstaf is dit echter niet, want het krachtsverschil bleek te groot te zijn. Zondag 25 April a.s. neemt Ajax deel aan het A.B.C.-tournooi, dat op de velden aan de Schinkel achter het Olympisch Stadion wordt gehouden. Alle juniores die zich voor honkbal hebben opgegeven, worden Zaterdag 24 April op Voorland verwacht voor het spelen van een oefenwedstrijd. Seniores en juniores (van 12 tot 17 jaar) die alsnog in de horJkbalcompetitie willen uitkomen, dienen dit per omgaande mede te delen aan: E. H. VAN TUIJL, Fahrenheitsingel 43, A'dam-O. Honkbalfilm. Op 29 April a.s. des avonds om 8 uur organiseert P.V.W.A., afd. Honkbal, in de Werkspoor-schouwburg op de Oostenbur gergracht een honkbalpropaganda-avond, waar de heer Hanny Urbanus zijn uit Amerika meegebrachte instructieve honkbal- film zal vertonen. Indien er in onze verenigingen nog liefhebbers zijn, kunnen zij deze avond bijwonen tegen betaling van 0,10. Kaarten kunnen worden besteld bij de heer A. Beekhoven:, Oogststraat 30-1 (telefoon 5 35 39) en bij Werkspoor (telefoon 5 1100, toestel 352). Voorlopig programma Ajax 1. 1 Mei: T.Y.B.B.—Ajax. 8 Mei: AjaxE.H.S. 22 Mei: KennemerlandAjax. Indeling Ajax 2. Tweede klasse B.: Ajax 2, H.E.D.W., Kennemerland 2, Onze Gezellen, R.C.H. 2, Rooswijk, Schoten 3, Zeeburgia. Voorlopig programma Aj'ax 2. 1 Mei: Ajax 2—H.E.D.W. 8 Mei: ZeeburgiaAjax2. 15 Mei: Ajax 2Onze Gezellen. 22 Mei: Ajax 2Kennemerland 2. TREKKING LOTERIJ H.V.V. „ORANJEPLEIN". Ten gerieve van hen die loten vail bovengenoemde voetbal vereniging hebben gekocht, vermelden wij hieronder de num mers waarop prijzen zijn gevallen. 0428 1 dames- of herenrijwiel; 1655 1 bestek; 0368 1 likeur- stel; 2957 1 vaas; 0642 1 bestek; 1553 1 dessertstel; 0824 1 strijk ijzer; 2531 1 tafelkleed; 2127 6 koppen en schotels; 3046 1 bestek. COPY VOLGEND NUMMER. Copy wordt gaarne uiterlijk Woensdag, 12 Mei a.s., inge wacht. Redactie-adres: Molenkade 9, Duivendrecht. Verloofd: De heer Frits Mossing Holsteyn en mejuffrouw Jeanne Grootendorst. Onze hartelijke felicitaties.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1954 | | pagina 6